Anasayfa Uçak Bileti Ankara İstanbul

Ankara İstanbul Uçak Seferleri

En Ucuz Sefer 170 TL
Seyahat Mesafesi 350 km
Sefer Süresi 57 dk
Nüfus 15.519.267
Plaka 34
Telefon Kodu 212 - 216
İstanbul Hava Durumu (19 Eylül)
hafif yağmur (22°C)
20 Eylül
hafif yağmur (22°C)

Ankara İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

05:00
Ankara
08:00
İstanbul
180 ₺

ESB Havalimanı IST Havalimanı

06:00
Ankara
08:00
İstanbul
270 ₺

ESB Havalimanı IST Havalimanı

12:00
Ankara
15:00
İstanbul
300 ₺

ESB Havalimanı IST Havalimanı

12:00
Ankara
14:00
İstanbul
210 ₺

ESB Havalimanı IST Havalimanı

10:00
Ankara
12:00
İstanbul
250 ₺

ESB Havalimanı IST Havalimanı

10:00
Ankara
13:00
İstanbul
280 ₺

ESB Havalimanı IST Havalimanı

12:00
Ankara
15:00
İstanbul
170 ₺

ESB Havalimanı IST Havalimanı

02:00
Ankara
03:00
İstanbul
250 ₺

ESB Havalimanı IST Havalimanı

06:00
Ankara
08:00
İstanbul
230 ₺

ESB Havalimanı IST Havalimanı

Şehir Merkezinden Ankara Havalimanına Ulaşım

Şehir merkezinden havalimanına ulaşımda çeşitli alternatifler mevcuttur. Bunlar taksi, toplu taşıma, araç kiralama ve yolcu servisleri olarak sıralanmaktadır.

Taksi ile Havalimanına Ulaşım

Şehir merkezi ile Esenboğa Havalimanı arası yaklaşık 28 km olduğu için taksi hızlı bir ulaşım şekli olmasına rağmen ekonomik bir ulaşım şekli değildir.

Araç Kiralama ile Havalimanına Ulaşım

Şehir merkezinde 11 tane araç kiralama şirketi havalimanı ulaşımı için hizmet vermektedir. Bu firmalardan istediğiniz aracı kiralayıp havalimanına ulaştığınızda havalimanında yer alan ofislerine araçları teslim edebilirsiniz.

Yolcu Servisleri ile Havalimanına Ulaşım

HAVAŞ, şehir merkezinden Esenboğa Havalimanına yolcu servisi hizmeti vermektedir. Ayrıca TAV’ın şehir merkezinden havalimanına yolcu taşıma hizmeti de bulunuyor.

Toplu Taşıma ile Havalimanına Ulaşım

Şehir merkezinde kalkan otobüsler Esenboğa Havalimanı’ndan geçmektedir. Uçuş saatlerini dikkate alarak ulaşım için tercih edeceğiniz otobüsler ekonomik bir ulaşım imkanı sunmaktadır.

İstanbul Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için hem Kuzey Marmara Otoyolu hem de Tem bağlantı yolu kullanılabiliyor. Havalimanı ulaşımı için taksi, otobüs, metro, metrobüs, Marmaray, Araç Kiralama seçenekleri bulunuyor.

Taksi İle Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşım için havalimanında taksi durağı yer alıyor. İstanbul Havalimanı’nda, 7 gün 24 saat faaliyet gösterecek şekilde taksi hizmeti sunuluyor. Yaklaşık olarak 660 taksinin çalıştığı bu hatta hizmet veren taksiler konforu üst seviyede tutuyorlar. Taksilerin içinde yol, trafik durumu, güzergah bilgilendirme panelleri ve kredi kartı ile ödeme seçenekleri bulunuyor. Bu kapsamda, siyah renk “E”, mavi renk “D” ve turuncu renk “C” olmak üzere 3 farklı segmentte araçlar faaliyet gösteriyor.

Araç Kiralama İle Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul Havalimanı içerisinde yer alan ulusal veya uluslararası araç kiralama firmalarından hem kısa süreli hem de uzun süreli kullanım için istediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. Şehir merkezi ulaşımlarınızı gerçekleştirdikten sonra şehir merkezinde bu firmaların ofislerine araçları bırakabilirsiniz.

Yolcu Servisleri İle Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul Havalimanı’na ulaşım için Havaİst hizmet veriyor. Havaİst 11 ayrı hatta, 34 ara durak ile bagajlı lüks taşımacılık seferleri yapıyor.

Toplu Taşıma İle Şehir Merkezine Ulaşım

Toplu taşıma ile şehir merkezine ulaşmak istiyorsanız Otobüs, Marmaray, Metro, Metrobüs seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. İstanbul Havalimanına direkt ulaşım için metro çalışmalarının 2020 yılında tamamlanması bekleniyor. Yine de şehir merkezine ulaşımda havalimanından taksi ile en yakın metro durağına ulaşıp oradan istediğiniz noktaya metro ile ulaşabiliyorsunuz. Otobüs ile şehir merkezine ulaşım sağlamak istiyorsanız; İBB’ye ait anlaşmalı otobüsler ile şehrin merkezi noktalarına seferler düzenleniyor.

Şehir merkezine ulaşmak için eğer metrobüsü tercih etmek istiyorsanız; otobüsler veya taksi ile en yakın metrobüs durağına ulaşabilir ve istediğiniz noktaya metrobüsle ulaşabilirsiniz. İstanbul Havalimanı toplu taşıma seçenekleri arasında en çok tercih edilen toplu taşıma ulaşım şekli Marmaray’dır. Marmaray’ı kullanmak isterseniz; en yoğun otobüs seferlerinin yapıldığı Yenikapı-Sirkeci hattını tercih etmelisiniz. Yenikapı-Sirkeci havalimanı arası 52 km ve her 12 dakikada bir otobüs seferi var. Özellikle trafiğin yoğun olduğu saatlerde Anadolu yakası geçişlerinde bu hat kolaylık sağlamaktadır. Bandırma, Yalova, Çınarcık gibi bölgelere deniz otobüsü ve feribotla Yenikapı’dan da ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara - İstanbul Seferi Bulunan Uçak Firmaları

Ankara İlçeleri

Akyurt Altındağ Ayaş
Bala Beypazarı Çamlıdere

Istanbul İlçeleri

Adalar Arnavutköy Ataşehir
Avcılar Bağcılar Bahçelievler

Ankara İstanbul Arası Kaç Saat ?

Ortalama 57 dakika sürmektedir.

Ankara İstanbul Uçak Bileti Ne Kadar ?

Ankara İstanbul Arası Kaç Km ?

Ankara Seyahat Rehberi

İstanbul Seyahat Rehberi