Ankara İzmir Uçak Seferleri

En Ucuz Sefer 170 TL
Seyahat Mesafesi 522 km
Sefer Süresi 1 sa 11 dk
Nüfus 4.367.251
Plaka 35
Telefon Kodu 232
İzmir Hava Durumu (19 Eylül)
hafif yağmur (26°C)
20 Eylül
açık (26°C)

Ankara İzmir Uçak Bileti Fiyatları

02:00
Ankara
05:00
İzmir
280 ₺

ESB Havalimanı ADB Havalimanı

10:00
Ankara
13:00
İzmir
300 ₺

ESB Havalimanı ADB Havalimanı

01:00
Ankara
02:00
İzmir
170 ₺

ESB Havalimanı ADB Havalimanı

11:00
Ankara
12:00
İzmir
290 ₺

ESB Havalimanı ADB Havalimanı

06:00
Ankara
09:00
İzmir
300 ₺

ESB Havalimanı ADB Havalimanı

04:00
Ankara
06:00
İzmir
230 ₺

ESB Havalimanı ADB Havalimanı

04:00
Ankara
05:00
İzmir
280 ₺

ESB Havalimanı ADB Havalimanı

07:00
Ankara
09:00
İzmir
170 ₺

ESB Havalimanı ADB Havalimanı

Şehir Merkezinden Ankara Havalimanına Ulaşım

Şehir merkezinden havalimanına ulaşımda çeşitli alternatifler mevcuttur. Bunlar taksi, toplu taşıma, araç kiralama ve yolcu servisleri olarak sıralanmaktadır.

Taksi ile Havalimanına Ulaşım

Şehir merkezi ile Esenboğa Havalimanı arası yaklaşık 28 km olduğu için taksi hızlı bir ulaşım şekli olmasına rağmen ekonomik bir ulaşım şekli değildir.

Araç Kiralama ile Havalimanına Ulaşım

Şehir merkezinde 11 tane araç kiralama şirketi havalimanı ulaşımı için hizmet vermektedir. Bu firmalardan istediğiniz aracı kiralayıp havalimanına ulaştığınızda havalimanında yer alan ofislerine araçları teslim edebilirsiniz.

Yolcu Servisleri ile Havalimanına Ulaşım

HAVAŞ, şehir merkezinden Esenboğa Havalimanına yolcu servisi hizmeti vermektedir. Ayrıca TAV’ın şehir merkezinden havalimanına yolcu taşıma hizmeti de bulunuyor.

Toplu Taşıma ile Havalimanına Ulaşım

Şehir merkezinde kalkan otobüsler Esenboğa Havalimanı’ndan geçmektedir. Uçuş saatlerini dikkate alarak ulaşım için tercih edeceğiniz otobüsler ekonomik bir ulaşım imkanı sunmaktadır.

İzmir Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine 14 kilometre mesafede yer alan Adnan Menderes Havalimanı aynı zamanda İzmir Konak’a yaklaşık 30 dakikalık mesafede yer almaktadır. Şehir merkezine ulaşım için tercih edilebilecek ulaşım şekilleri taksi, yolcu servisleri, toplu taşıma ve araç kiralama şeklinde sıralanmaktadır.

Taksi İle Şehir Merkezine Ulaşım

Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehir merkezine hızlı bir şekilde ulaşmanız mümkün olmaktadır. Havalimanı terminalleri dışında 27 saat hizmet veren taksiler mevcuttur.

Araç Kiralama İle Şehir Merkezine Ulaşım

Adnan Menderes Havalimanı’nda hem ulusal hem de uluslararası araç kiralama firmalarının ofisleri bulunur. Bu ofislerden dilediğiniz aracı ister uzun süreli isterseniz de kısa süreli olarak kiralayabilirsiniz. Şehir merkezine ulaştıktan sonra şehir merkezinde yer alan firmanın ofisine aracınızı teslim edebilirsiniz.

Yolcu Servisleri ile Şehir Merkezine Ulaşım

Adnan Menderes Havalimanı’ndan hareket eden HAVAŞ yolcu servisleri ile şehir merkezine ulaşımınızı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. HAVAŞ servisleri ekonomik ulaşım sağlamak isteyenlerin tercihi olmaktadır.

Toplu Taşıma İle Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine ulaşımda toplu taşıma diğer bir tercih edilen alternatiftir. Havalimanı çevresinde bulunan duraklardan şehir merkezine otobüs ile ulaşabilirsiniz. Otobüs ile ulaşım yöntemini tercih etmeyi düşünüyorsanız İzmir belediye otobüslerinde Kentkart kullanılmaktadır. Otobüs dışındaki diğer toplu taşıma seçeneği de tren ile ulaşımdır. Terminalin hemen dışında trenlerin kalktığı peronlar bulunmaktadır. Kısa bir yürüyüş mesafesinde olan tren istasyonuna giderek şehir merkezine ulaşım için kullanabilirsiniz.

Ankara - İzmir Seferi Bulunan Uçak Firmaları

Ankara İlçeleri

Akyurt Altındağ Ayaş
Bala Beypazarı Çamlıdere

Izmir İlçeleri

Aliağa Balçova Bayındır
Bayraklı Bergama Beydağ

Ankara İzmir Arası Kaç Saat ?

Ortalama 1 saat 11 dakika sürmektedir.

Ankara İzmir Uçak Bileti Ne Kadar ?

Ankara İzmir Arası Kaç Km ?

Ankara Seyahat Rehberi

İzmir Seyahat Rehberi