Ula Gezilecek Yerler

Ula Gezilecek Yerler ve Bilmeniz Gereken Her Şey

Dört tarafı dağlarla kaplı olan ilçenin yarısından fazlası ormanlarla çevrilidir. Şirin, sessiz ve sakin bir ilçe olan Ula adeta bir bisiklet cennetidir.

Azmak Nehri

Tatlı su nehri olan Azmak Nehri, Ula gezilecek yerler arasında ziyaret edilmesi gereken bir yerdir. Nehrin kenarlarında sazlıklar vardır. Nehirde ördekler ve levrekler yaşar. Nehir kenarında dinlenebilir, kamp yapabilir ve doğa ile iç içe bir gün geçirebilirsiniz. Çevresinde çeşitli balık lokantalarında yemek yiyebilirsiniz. Dilerseniz küçük tekne gezilerine de katılabilir, aynı zamanda da doğa ile baş başa bir keyif yaşayabilirsiniz.

Ula Gezilecek Yerler: Çınar Plajı

Orman ve denizin buluştuğu çok güzel bir plajdır. Yörenin en güzel plajlarından biridir. Denizi muhteşem özelliktedir ve çok temizdir. Deniz kenarında yöresel Ula yemeklerini tadabileceğiniz güzel bir lokantası vardır. Çınar Plajı, Urla’da gün boyu denize girip, eğlenebileceğiniz alanlardan biridir. Plaj da yeme içme alanları da mevcuttur.

Sakar Tepe

1 kilometreye yakın yükseklikte bulunan Sakar Tepe, manzara tutkunları için mükemmel bir seçimdir

Ula Gezilecek Yerler: Kızkumu

2000 yıllık bir geçmişe sahip olan bölgenin denizi özellikleri ile dikkat çekmektedir. Kızkumu plajının denizi o kadar ilginçtir ki, sanki üzerinde yürüyormuş gibi bir izlenim bırakmaktadır. Bu ilginç özelliği nedeni ile çok sayıda fotoğraf meraklısı tatilseverin ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Ula Gezilecek Yerler: Ula Göleti

Ula Göleti, özellikle de son 5 sene içerisinde yapılanmasıyla birlikte çok daha güzel bir alana dönüşmüş oldu. Sadece Ula bölgesinde yaşayanlar değil pek çok tatil sever Ula Gölet’ini ziyaret etmeyi seviyor.  Göletin muhteşem manzarasına hayran olunmasının yanısıra piknik alanı olarak çok kullanılıyor. Ula Göleti’nin çevresinde oturup soluklanabileceğiniz ve manzaranın keyfini sürebileceğiniz çardaklar var. İstediğiniz şekilde mangal yapıp gün ile manzaranın keyfini doyasıya çıkaracağınız, ailece gidip memnun edici bir gün geçireceğiniz Ula Gölet’ini, Ula gezilecek yerler arasında mutlaka görmeniz gereken bölgelerden birisi olarak tavsiye ediyoruz.

Akyaka Orman Kampı

Çadır kamp düşkünlerinin Urla gezilecek yerler arasında kamp alanı olarak belirlediği alandır. Orman içinde yer alması, temiz havası ve merkeze yakın olması ve Urla çevresinde bulunması bu alanın kapçılar tarafından sevilmesinin en önemli nedenleridir. Çam ağaçları içinde olan çadır alanları hem kamp severleri güneşten koruyor hem de serin bir ortam yaratıyor.