Amasya Otobüs Bileti

Amasya Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 25 TL
Nüfus 337.800
Telefon Kodu 358
parçalı az bulutlu
Amasya Hava Durumu (8 Ağustos)
parçalı az bulutlu (28°C)
açık"
9 Ağustos
açık (30°C)

Amasya Otobüs Bileti Fiyatları

Amasya Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Amasya otogarı, şehir merkezine oldukça yakın bir bölgede yer almasından kaynaklı olarak ulaşımda kolay sağlanmaktadır. Merkezi bir yerde konumlanmasından kaynaklı olarak, Amasya otogarına iniş yapan yolcular ulaşım konusunda herhangi bir sorun yaşamıyor. Amasya ilinde şehir merkezine ulaşım; taksi, minibüs, otobüs ve firmalara ait olan servisler ile çok kolay bir şekilde sağlanmaktadır.

Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Amasya ilinin otogarı şehir merkezine oldukça yakın bir bölgeye inşa edilmiş durumda olmasından dolayı ulaşımda kolay bir şekilde olmaktadır. Amasya otogarına inen her yolcu birçok alternatifi gönül rahatlığı ile çok sık bir şekilde tercih etmektedir. Amasya otogarı üzerinden şehir merkezine gitmek isteyen her yolcu taksi, otobüs, minibüs ve servisleri tercih etmektedir. Firmaların, biletli yolcular için ücretsiz servisleri şehir merkezine en iyi şekilde hizmetini aksatmadan itina ile veriyor. Yük durumdan ve sağlık problemlerinden dolayı da sorun yaşayan Amasya yolcuları taksi ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler.

Taksi İle Şehir Merkezine Ulaşım

Amasya otogarı merkeze yakın olmasından dolayı şehir merkezine gidecek olan her yolcu taksi alternatifini sıkça kullanmaktadır. Amasya otogarının şehir merkezine 1 kilometrelik bir mesafede yer almasından kaynaklı olarak taksi maliyeti pek fazla tutmamaktadır. Taksiler ciddi bir ücrete tabi tutmadıkları için özellikle sağlık problemi yaşayan ve yükü ağır olan yolcular tarafından sıkça tercih ediliyor. İşi acil olan veya herhangi bir sebeple şehir merkezine acilen ulaşmak isteyen her yolcu için taksiler en güzel alternatifler olmaktadır. Otogarın içerisinde yer alan taksi durağında sürekli olarak taksiler beklemektedir ve taksi ile ulaşım hızlı bir şekilde sağlanmaktadır.

Otobüs İle Şehir Merkezine Ulaşım

Toplu taşıma araçlarını tercih edecek olan Amasya yolcuları otobüsleri gönül rahatlığı ile tercih edebilirler. Otogarın şehir merkezine yakınlığından dolayı başka istikametlere doğru hareket eden birçok hat şehir merkezinde yer alıyor ve ulaşım oldukça kolay sağlanıyor. Halk otobüslerine ait olan seferler gün içerisinde sık sık gerçekleşiyor ancak akşam saatlerinde sefer sayısı azalıyor. Dolayısıyla akşam ve geç saatlerde Amasya otogarına inecek olan yolcuların bu durumu göz önüne almaları gerekmektedir.

Servisler İle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmaları biletli olan tüm yolcular için Amasya ilinin bazı ilçelerine ve özellikle şehir merkezine ücretsiz taşıma hizmeti vermektedir. Rahat bir şekilde şehir merkezine ulaşmak isteyen her yolcu için otobüs firmalarının ücretsiz hizmeti güzel bir alternatiftir.

Minibüsler İle Şehir Merkezine Ulaşım

Minibüsler Amasya ilinde halk tarafından çok sık bir şekilde tercih edilmektedir, ancak yoğunluk sebebi ile otogar yolcuları pek tercih etmezler. Seferin az olması ve yoğunluk sebebi ile birçok yolcu minibüsleri tercih etmek yerine başka alternatifleri tercih etmektedir. Bekleme süresinin çok olması ve minibüslerin içinin kalabalık olması sebebi ile minibüsler çok sık tercih edilmez.

Amasya Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

İstanbul Otogarları

Alibeyköy Otogarı
Samandıra Otogarı
Harem Otogarı 0212 568 99 70

Amasya Otogarları

Yeni Otogar 0358 218 8812
Kirazlıdere / 05200

Amasya İlçeleri

Göynücek Gümüşhacıköy Hamamözü
Merzifon Suluova Taşova

Amasya Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 337.800

Amasya Plaka Kodu Kaçtır ?

Amasya Telefon Kodu ?

Amasya Seyahat Rehberi

Suluova Gezilecek Yerler
Suluova Gezilecek Yerler
Gümüşhacıköy Gezilecek Yerler
Gümüşhacıköy Gezilecek Yerler
Taşova Gezilecek Yerler
Taşova Gezilecek Yerler