Ardahan Otobüs Bileti

Ardahan Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 25 TL
Nüfus 97.319
Telefon Kodu 478
açık
Ardahan Hava Durumu (3 Temmuz)
açık (15°C)
açık"
4 Temmuz
açık (16°C)

Ardahan Otobüs Bileti Fiyatları

Ardahan Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Ardahan Doğu Anadolu'nun kuzeyinde bulunan ve Karadeniz'in komşusu olan, 1996 yılı itibariyle Kars ilinden ayrılarak şehir konumuna getirilmiş bir şehirdir. Kafkaslara açılan kapımız olarak bilinen bu şehir Gürcistan sınırını çizmekte ve bu nedenle ziyaretçi alan Ardahan ili konusunda Ardahan Şehir Merkezine Ulaşım soruları da sıklıkla sorulmaktadır. Keşfedilmemiş bir cennet olarak düşünülen Ardahan ili işsizlik sebebiyle birçok göç vermiştir ama toplamda 13 adet olan sanayi kuruluşu ile bir sanayi kenti de denilebilir.

Yaylaları ve gölleri ile dikkat çeken şehir, dağların eteklerinde kurulu olması sebebiyle birçok ziyaretçi almakta, aynı zamanda her mevsim doğa manzarasına sahip olması sebebiyle ziyaret edilmeye oldukça açık ve karayolu ulaşımı oldukça kolaydır.

Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Ardahan ilinin otogarı şehrin merkezinde olan Kaptanpaşa mahallesinde konumlu, bir büfe ve tuvaletten oluşan küçük bir alana sahip, Ardahan ziyaretçilerin ihtiyacını karşılayamayacak düzeydedir. Otogarın şehir merkezinde bulunması sebebiyle şehir merkezine ulaşım oldukça kolay, bu imkanlara sahip olan şehirde Hanak, Damal, Çıldır, Göle, Posof gibi kentlere ulaşmak isteyenler minibüs otobüs ya da taksileri tercih edebilmektedir.

Uygun fiyatlı otobüs biletleri sayesinde ekonomik bir şekilde ulaşım sağlamak mümkün olmakta hatta öğrenciler ve engelliler için indirimli ulaşım hizmeti bulunmaktadır. Minibüs kültürü pek bulunmayan Ardahan şehrinde halk genellikle belediye otobüslerini tercih etmiştir.

Taksi İle Şehir Merkezine Ulaşım

Belediye taksi durağı 7 gün 24 saat hizmet vermesi ile birlikte şehirde taksi hizmetleri hem uygun fiyatlı hem de oldukça hızlıdır. Taksi şoförlerinin deneyimli ve şehrin her noktasını bilen kişiler olması en uygun fiyatlarla hızlı bir şekilde ulaşımı sağlamaktadır.

Otobüs İle Şehir Merkezine Ulaşım

Ardahan şehrinde otobüs hizmetleri hem kültürel hem de sosyal anlamda tercih edilebilmekte ayrıca şehir merkezinde otobüs seferleri ana terminalden başlayarak kısa sürede dönmektedir. Bu kapsamda 20 dakikada bir kalkan otobüsler ile ulaşım sağlamak hem hızlı hem de kolaydır ancak Ardahan otogarı için diğer ulaşım araçlarını tercih etmek de mümkündür. Merkez konumda bulunan otogar sayesinde kentteki ulaşım kısa süreli ve genellikle kent halkı ulaşımın otobüste sağladığı için diğer araçlar ikinci planda kalmaktadır.

Servis İle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmaları tarafından ücretsiz ve pratik bir şekilde servis hizmeti sunulan Ardahan ilinde bulunan her firmada servis hizmeti olmamaktadır. Bu nedenle önce firmadan bilgi almak ve servis olmadığı takdirde toplu ulaşım araçlarını tercih etmek gerekmektedir.

Minibüs İle Şehir Merkezine Ulaşım

Ardahan'da minibüs kültürünün yoğun değildir ancak öğrenciler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Minibüsler sayesinde şehirde bulunan her yere ulaşım sağlanabilir ve minibüs hatları sabah 7 itibari ile başlayarak 22'ye kadar devam etmesi ile öğrenciler tarafından sık sık tercih edilir.

Ardahan Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

İzmir Otogarları

Bornova Otogarı 0232 472 1010
Kemalpaşa caddesi no: 285/2 / Işıkkent

Ardahan Otogarları

Merkez Otogarı 0478 211 35 68
Karagöl mah. kura caddesi no:34 / 75000

Ardahan İlçeleri

Çıldır Damal Göle
Hanak Posof

Ardahan Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 97.319

Ardahan Plaka Kodu Kaçtır ?

Ardahan Telefon Kodu ?

Ardahan Seyahat Rehberi

Hanak Gezilecek Yerler
Hanak Gezilecek Yerler
Ardahan Gezilecek Yerler
Ardahan Gezilecek Yerler
Posof Gezilecek Yerler
Posof Gezilecek Yerler