Balıkesir Kastamonu Otobüs Bileti

Otobüs Bileti Balıkesir Kastamonu

Balıkesir Kastamonu Otobüs Seferi

Seyahat Mesafesi 679 km
Sefer Süresi 7 sa 32 dk
En Ucuz Sefer 25 TL
Nüfus 379.405
Plaka 37
Telefon Kodu 366
Balıkesir Hava Durumu (12 Ağustos)
açık (27°C)
Kastamonu Hava Durumu (12 Ağustos)
açık (23°C)

Balıkesir Kastamonu Otobüs Bileti Fiyatları

2+1
13:00
4 sa
15:00
40 TL

Balıkesir Otogarı Kastamonu Otogarı

1+2
06:00
3 sa
07:00
90 TL

Balıkesir Otogarı Kastamonu Otogarı

2+2
11:00
2 sa
13:00
30 TL

Balıkesir Otogarı Kastamonu Otogarı

1+2
04:00
2 sa
07:00
80 TL

Balıkesir Otogarı Kastamonu Otogarı

1+1
09:00
8 sa
12:00
50 TL

Balıkesir Otogarı Kastamonu Otogarı

1+1
06:00
4 sa
09:00
70 TL

Balıkesir Otogarı Kastamonu Otogarı

1+2
02:00
2 sa
03:00
50 TL

Balıkesir Otogarı Kastamonu Otogarı

1+1
10:00
4 sa
12:00
50 TL

Balıkesir Otogarı Kastamonu Otogarı

1+2
01:00
1 sa
03:00
30 TL

Balıkesir Otogarı Kastamonu Otogarı

1+1
11:00
12 sa
14:00
30 TL

Balıkesir Otogarı Kastamonu Otogarı

Şehir Merkezinden Balıkesir Terminaline Ulaşım

Türkiye geneli otogar yenileme çalışmaları, Balıkesir otogarı için de yapılarak şehrin otogarı yenilenmiştir. Yeni Balıkesir otobüs terminali yapımına 2001 yılında başlanmış olsa da, yapım çalışmaları biraz uzun sürerek terminalin teslimi 2004 yılında yapılmıştır.

Uzay kafes çatı mimarisi şeklinde yapılan otogar, modern ve konforlu yapısıyla şehre gelenlerin dikkatini çekmektedir. Şehirlerarası yolculuk yapacak ya da otobüs kalkış saatini bekleyenlerin birçok zaruri ihtiyacına cevap verecek nitelikte yapılan Balıkesir şehirlerarası otobüs terminali, toplamda 108 bin metrekare alanı kapsamaktadır.

Şehirden hemen hemen Türkiye'nin her iline aktarmasız otobüs seferi bulabileceğiniz gibi, diğer illerden de şehre irili ufaklı birçok firma otobüs seferi düzenlemektedir. Ayşebacı Köyü yakınına yapılan yeni terminal, Akıncılar Mahallesinde bulunmaktadır. Konumu nedeniyle, şehrin tüm karayolu ulaşımında eksiksiz bir şekilde hizmet vermektedir.

Yerel ve ulusal birçok otobüs firmasının seferler düzenlediği şehir terminalinde, aracınızın kalkış saatini ya da misafirlerinizi beklerken yeme içme alanlarında zaman geçirebilir, hediyelik eşya mağazasını gezebilir, gazete veya dergi alarak okuyup sıkılmadan dolu dolu bir zaman geçirebilirsiniz.

Otogar içerisinde, insanların yeme içme, zaman geçirme, lavabo, alışveriş ve benzer ihtiyaçlarını giderebilecekler pek çok alan bulunmaktadır.

Kastamonu Terminalinden Şehir Merkezine Ulaşım

Otogara toplu taşıma araçları, taksi ve servislerle ulaşmak mümkün olup otogar şehir merkezine yakın ve merkezi sayılabilecek bir konumdadır bu nedenle belediye ve halk otobüsleri, dolmuş ve servislerle ulaşım sağlanmaktadır. Taksi ücretleri pazarlıklı olarak ekonomik bir şekilde belirlenebiliyor olsa da ücretsiz servisler ve diğer ulaşım araçlarıyla da istediğiniz yere kısa sürede ulaşabilirsiniz. Kastamonu Otogarı’ndan şehir merkezine ulaşmak için Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinden şehir merkezine ulaşım daha fazla tercih edilir, 5,5 kilometre ve 11 dakika süren yolculukla otogardan şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Taksimetre açılış ücretleri ve km başına eklenen ücretlerle fiyatlandırılan Kastamonu ili taksilerinde gece tarifesi yoktur ve taksiler otogarın içinde değildir ve merkezden gelmektedir bu nedenle ücretler yüksek olabileceğinden önceden taksi durağı ile fiyatlandırma konusunda konuşmanız uygun olacaktır.

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Belediye otobüsleri ile her ilçeye ulaşım sağlanırken Kastamonu belediye otobüsleri ile Kuzeykent hattı, Süt Fabrikası Mahalle ve Değirmen hatları üzerinden otogara ulaşım sağlayabilirsiniz. Merkez Kuzeykent bölgesidir ve buradan her yere ulaşım sağlanırken otogardan şehir merkezine, şehir merkezinden de otogara sabah saat 07: 00 ile akşam 23: 20 arası otobüs seferleri düzenlenmektedir. Kastamonu belediye otobüslerinin sitesinden diğer ilçeler ve köyler için ulaşım güzergahlarını inceleyebilirsiniz.

Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Firmalar tarafından ücretsiz olarak sunulan yolcu servisleri ile merkeze ve ilçelere ulaşım oldukça konforlu bir şekilde sağlanırken otogara gelecek yolcular için de ilçelerde yer alan yazıhanelerden servisler almaktadır ve bu sayede çift yönlü olarak ulaşımı sağlamaktadır. Rahat ve konforlu olmasına ek olarak gece saatlerinde de hizmet vermesi sayesinde oldukça sık tercih edilirler ve bilet almadan önce yolcu servisi olup olmadığını öğrenmek faydalı olabilir.

Minibüslerle Ulaşım

Kuzeykent bölgesinden gideceğiniz yöne minibüslerle devam edilebilir ve otogardan Kuzeykent otobüslerine binerek minibüs durağından farklı ilçelere ulaşım sağlayabilirsiniz. Kuzeykent’ten bineceğiniz halk minibüsleri ile Abana, Cide, Bozkurt, Hanönü, Taşköprü, Tosya, Daday, Doğanyurt ve Pınarbaşı bölgelerine ulaşım sağlanabilmektedir.

Balıkesir - Kastamonu Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

Balıkesir Otogarları

Merkez Otogar 0266 246 57 51
Paşa alanı mahallesi bursa yolu 8. km / 10020

Kastamonu Otogarları

Merkez Otogarı 0366 214 32 35
Kuzeykent Mahallesi, Özen Sitesi, 2 A / 37150

Balıkesir İlçeleri

Altıeylül Ayvalık Balya
Bandırma Bigadiç Burhaniye

Kastamonu İlçeleri

Abana Ağlı Araç
Azdavay Cide Çatalzeytin

Balıkesir Kastamonu Otobüsle Kaç Saat ?

Ortalama 7 sa 32 dk sürmektedir.

Balıkesir Kastamonu Otobüsle Otobüs Bileti Ne Kadar ?

Balıkesir Kastamonu Arası Kaç Km ?

Balıkesir Seyahat Rehberi

Kastamonu Seyahat Rehberi