Bingöl Otobüs Bileti

Bingöl Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 25 TL
Nüfus 279.812
Telefon Kodu 426
açık
Bingöl Hava Durumu (8 Ağustos)
açık (29°C)
açık"
9 Ağustos
açık (29°C)

Bingöl Otobüs Bileti Fiyatları

Bingöl Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Her yıl 100 binlerce kişi tarafından ziyaret edilen Bingöl genellikle kara ulaşımı ile ziyaret edilmekte, sahip olduğu hava limanı ile hava yolu aracılığıyla da ziyaretçi kabul etmektedir. Şehrin hava limanı ve otobüs garı, şehir merkezine uzak olduğundan dolayı birçok farklı merkeze ulaşım seçeneği bulunmaktadır. Bingöl şehir merkezine ulaşım konusunda en çok tercih edilen seçenek ise, şehir merkezine giden otobüsler ve otobüs firmaları tarafından sunulan servis araçlarıdır. Otobüs ve servis araçlarının tercih edilmesinin temel nedeni ise, diğer seçeneklere göre daha uygun fiyatlı olarak hizmet veriyor olmalarıdır. Ayrıca otobüs ve servis seçeneği, düşük bekleme süresi ile de birçok kişinin tercihi olmaktadır.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Şehre gelen ziyaretçilerin, merkeze hızlı bir şekilde ulaşmak için sıklıkla tercih ettiği ulaşım seçeneklerinden biriside taksilerdir. Taksilerin, şehre gelen ziyaretçiler tarafından tercih edilmesindeki temel sebep, sağladıkları yüksek konfor ve yüksek hızlılıktır. Bununla beraber taksiler, size ekstra eşya taşıma imkanı da sunmakta ve gideceğiniz yere rahat bir şekilde ulaşmasını sağlamaktadır.

Ayrıca şehir içerisinde hizmet veren birçok transfer işletmesi de bulunmakta ve bu işletmelere size günü birlik şoförlü araç kiralama imkanı sunmaktadır. Eğer işiniz aceleyse, şehre birden fazla kişi halinde geldiyseniz veya yanınıza fazla eşya varsa, bu transfer işletmeleri ile iletişime geçebilirsiniz. Bu hizmetten yararlanmak için şehre gelmeden hemen önce bu işletmelerden herhangi biri ile iletişime geçmeniz ve randevu almanıza yeterli olacaktır.

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Şehre kara yolu aracılığıyla gelenlerin en sık tercih ettiği merkeze ulaşım şekli, belediye tarafından organize edilen otobüs hizmetleridir. Otobüslerin tercih ediliyor olmasındaki temel neden, uygun fiyatlı ve rahat bir ulaşım imkanı ile beraber, hızlı şekilde gitmek istediğiniz yere götürüyor olmalarıdır. Otobüslerin tek dezavantajı ise, yanınıza belirli bir düzeyde yük taşımanıza izin veriyor olması ve yükleri yanınızda taşımanızı zorunlu kılıyor olmasıdır.

Servis ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüslerden sonra en sık tercih edilen merkeze ulaşım seçeneği ise, tur şirketlerinin düzenlediği servis organizasyonlarıdır. Bu ulaşım seçeneği, kişilere ekstra bir masraf oluşturmamasından, ekstra eşya taşıma imkanı vermesinden ve konforlu olmasından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca tur şirketlerinin sunduğu servis hizmeti, merkeze gitmek için diğer birçok ulaşım seçeneğine göre daha hızlıdır ve güvenlidir.

Minibüsler ile Şehir Merkezine Ulaşım

Merkeze birçok ulaşım seçeneğinin bulunduğu Bingöl'de, otobüsler ve servisler ile birlikte, minibüsler de tercih edilmektedir. Minibüslerin tercih edilirlik oranı, diğer ulaşım seçeneklerine nazaran daha düşük olsa da, konfor bakımından ve zaruri durumlarda tercih edilmektedirler. Fakat minibüslerin uzun bekleme süreleri, genellikle çok kalabalık oluşları ve otobüslere nazaran daha pahalı oluşları, şehre gelen kişileri diğer merkeze ulaşım seçeneklerine yönlendirmektedir.

Bingöl Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

Ankara Otogarları

Aşti Otogarı 0312 207 10 00
Beştepe mah mevlana bulvarı numara: 82 / 06510 Yenimahalle

Bingöl Otogarları

Merkez Otogar 0426 213 17 61
İnönü mahallesi

Bingöl İlçeleri

Adaklı Genç Karlıova
Kiğı Solhan Yayladere

Bingöl Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 279.812

Bingöl Plaka Kodu Kaçtır ?

Bingöl Telefon Kodu ?