Edirne Otobüs Bileti

Edirne Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 35 TL
Nüfus 413.903
Telefon Kodu 284
açık
Edirne Hava Durumu (8 Ağustos)
açık (34°C)
açık"
9 Ağustos
açık (35°C)

Edirne Otobüs Bileti Fiyatları

Edirne Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Edirne, Trakya bölgesinin en önemli illerinden birisidir ve turizm açısından, Osmanlı tarihi özellikleri taşıdığı için önemli bulunmaktadır. Şehrin farklı noktalarından şehir merkezine ulaşımlar farklı seçenekler kullanılarak, hem ekonomik hem de rahatlıkla yapılabilmektedir. Edirne şehir merkezine ulaşım şehrin her yerine yayılmış olan, minibüs, otobüs ve taksi gibi toplu taşıma araçları ile yapılabilmektedir. Toplu taşıma araçları ile şehir merkezine ulaşmak isteyenler, kent kart kullanarak, seyahatlerini daha ekonomik olarak yapabilmektedir. Toplu taşıma hizmetlerinden faydalanmak isteyenler, cep telefonlarına yükleyecekleri kent kart uygulaması ile bulundukları yerden şehir merkezine hangi araçla kaç dakikada gidebileceklerini öğrenebiliyorlar.

Taksi İle Şehir Merkezine Ulaşım

Edirne yerleşim olarak fazla büyük bir yapıya sahip olmadığı için kenar mahallelerden bile şehir merkezine taksi ile ulaşım düşük maliyetlerle ve hızlı yapılabilecektir. Tekirdağ Çorlu havalimanı, bölgeye hizmet verdiği için havayolu ile Edirne’ye gelmek isteyenler, havalimanından Edirne şehir merkezine taksi ile konforlu ulaşım yapabilecektir. Edirne şehir otogarı, şehir merkezine çok yakındır ve gelen misafirler, otogardan bindikleri taksi ile şehir merkezine kısa sürede ulaşabilecektir.

Otobüs İle Şehir Merkezine Ulaşım

Edirne şehir içi ulaşımında kullanılan en ekonomik seçenek otobüsler olmakta ve tam bilet fiyatı 2.10TL olarak belirlenmiştir. Kent kart uygulaması ile şehir merkezinde otobüs ulaşımlarının yapılması sağlanmakta, çeşitli seferleri ile şehir merkezinden farklı noktalara, bu noktalardan da şehir merkezine yolcu taşımaktadır. Edirne şehir merkezinin farklı noktalarında oluşturulan, toplu taşıma ağı sayesinde ulaşımın her zaman kolaylaştırılmaya çalışılmıştır. Kent kart kullanılarak, yapılan otobüs ile şehir merkezine ulaşım, güvenli, kolay, konforlu ve hızlı yapılabiliyor.

Servis İle Şehir Merkezine Ulaşım

Edirne konumu, şehirleşme yapısı ve nüfus oranı ile trafik sorunu olmayan, ulaşımı kolay şehirlerden birisidir. Edirne ilçelerinden ve mahallelerinden, çeşitli noktalardan, şehir merkezine ulaşımlarda çoğu zaman servis ile ulaşım seçeneği kullanılabilmektedir. Ulaşım hizmeti veren firmaların kullanacakları güzergahlar, durak yerleri, hareket saatleri belirlenmekte ve belirlenen plana göre yolcu taşımaları sağlanmaktadır. Edirne şehir merkezine ulaşanlar, yerel ürünlerin bulunduğu pazarlara ve şehrin simgesi olan Selimiye Camii bölgesine ulaşmaya çalışmaktadır.

Minibüs İle Şehir Merkezine Ulaşım

Edirne şehir için ulaşımların büyük bir bölümü minibüsler ile yapılmakta ve mahallelerin nüfus yoğunluğuna göre sefer sayıları her hat için farklı belirlenmektedir. Yolcu sayısının yoğunluğuna göre minibüs sefer sayıları belirlenirken, en uzak mahallede bulunan kişilerin bile şehir merkezine kısa sürede ulaşımı hedeflenmektedir. Minibüs ile ulaşımlarda, günün farklı saatlerinde yolcu yoğunluğunun fazla olması, birçok kişinin diğer toplu taşıma araçlarını tercih etmesine neden olmaktadır. Edirne yılın farklı dönemlerinde, yoğun turist akınına uğradığı için şehrin farklı yerlerini gezenler, şehir merkezine dönüş yapabilmek için toplu taşıma araçları olarak minibüs seçeneklerini daha fazla kullanıyorlar.

Edirne Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

Ankara Otogarları

Aşti Otogarı 0312 207 10 00
Beştepe mah mevlana bulvarı numara: 82 / 06510 Yenimahalle

Edirne Otogarları

Merkez Otogarı 0 248 444 01 39
İskender köyü otogar iç yolu no: 22 / 22020

Edirne İlçeleri

Enez Havsa Ipsala
Keşan Lalapaşa Meriç

Edirne Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 413.903

Edirne Plaka Kodu Kaçtır ?

Edirne Telefon Kodu ?