Kırşehir Otobüs Bileti

Kırşehir Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 30 TL
Nüfus 242.938
Telefon Kodu 386
hafif yağmur
Kırşehir Hava Durumu (1 Aralık)
hafif yağmur (11°C)
hafif
2 Aralık
hafif yağmur (11°C)

Kırşehir Otobüs Bileti Fiyatları

Kırşehir Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Kırşehir Anadolu da her noktaya köprü görevi görebilen ve gelişmekte olan bir şehirdir. Yeni yapılan otogarı ile yolcuların geçişi sırasında onlara memnuniyet sunmakla beraber, rahat etmelerini sağlar. Kırıkkale şehir merkezi küçük ve kendi içinde toplanmış durumda bulunurken, il birçok ilçeye sahiptir.

Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Bu küçük yerde Kırşehir şehir merkezine ulaşım oldukça kolay olsa da imkanları bir o kadar kısıtlıdır. Otogar birçok ile geçişi sağladığı için çevre yolunda geçiş otobüslerinin güzergahında ve şehir merkezinin dışında bulunur. Otogarda inen birisi taksi, yolculuk yaptığı firmanın servisi veya minibüsler ile Kırşehir şehir merkezine ulaşımını sağlayabilir. Taksi ve servis ulaşım hızlı ve kolay olmasına karşın minibüs ile seyahat biraz daha yorucu ve zordur. Bunun sebebi otogarda minibüs durağı bulunmaması, en yakın minibüs duraklarının ise 5-10 dakikalık yürüyüş mesafesinde olmasından kaynaklanır.

Taksi İle Şehir Merkezine Ulaşım

Kırşehir içinde taksi kullanımı yerel halk tarafından pek kullanılmasa da özellikle dışarıdan gelen yolcular için taksi hizmeti bulunur. Şehrin farklı bölgelerinde bulunmanız önemsiz bir şekilde herhangi bir taksi şirketini çağırabilirsiniz. Kolay ve hızlı bir ulaşım şekli olan taksiler diğer araçlara göre oldukça hijyenik ve kişiseldir.

Otobüs İle Şehir Merkezine Ulaşım

Kırşehir'e gelen otobüsler çevre yolunu kullandığı için merkez yoluna girmezler ve aynı zamanda otobüsler ile şehir merkezine yolcu indirmek yasaktır. Sadece Kırşehir ilçelerinden gelen otobüsler şehir merkezine girebilirken bu otobüsler dahi tam olarak şehrin merkezine ulaşamazlar. Otobüsle ulaşım bu sebeplerden dolayı Kırşehir şehir merkezine ulaşımın tercih edilen yolları arasında yer alamaz.

Servis İle Şehir Merkezine Ulaşım

Yolcuların seyahat ettikleri firmalarına danışmaları sonrasında kendi otobüsleri için tahsis edilmiş servisleri kullanmaları mümkündür. Bu servisler neredeyse her firma için ulaşılabilir, hijyenik, hızlı ve Kırşehir şehir merkezine ulaşım için kullanışlı araçlardır. Eğer yolculuk yapılan şirket tarafından tahsis edilmiş bir servis bulunuyorsa otogardan kalkışı gerçekleşerek yolcuları istedikleri noktalara bırakır.

Minibüsler İle Şehir Merkezine Ulaşım

Minibüsler Kırşehir içinde neredeyse her istikamette gitmekte olan ve nakit para da kullanılabilen ulaşım araçlardır. Yalnızca otogar çevre yolunda olduğu için bu istikamette minibüs sayısı azdır fakat otogara 5-10 dakika uzaklıktaki mesafelerden birden fazla minibüs geçmektedir. Hijyen koşulları belediye ve servis şoförleri tarafından kesin olarak belirlenmiştir ve Kırşehir küçük bir şehir olduğu içi minibüs doluluk oranları oldukça azdır.

Bu ulaşım seçeneklerinin yanında Kırşehir şehir merkezine ulaşım için yapılabilecek bir başka ulaşım yolu yürümektir. Kırşehir şehir merkezi birçok noktaya yakın konumda bulunduğu için herhangi bir noktadan şehir merkezine yürüyerek ulaşılabilir. Bu kadar fazla ulaşım aracı varken yürümek tercih edilmez çünkü şehir merkezine giden yollar genelde ana yollardır ve yürümek için ayrı bir yol bulunmaz.

Kırşehir Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

Ankara Otogarları

Aşti Otogarı 0312 207 10 00
Beştepe mah mevlana bulvarı numara: 82 / 06510 Yenimahalle

Kırşehir Otogarları

Merkez Otogarı 0386 252 65 10
Ahievran mahallesi / 40100

Kırşehir İlçeleri

Akçakent Akpınar Boztepe
Çiçekdağı Kaman Mucur

Kırşehir Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 242.938

Kırşehir Plaka Kodu Kaçtır ?

Kırşehir Telefon Kodu ?