Muş Otobüs Bileti

Muş Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 25 TL
Nüfus 408.809
Telefon Kodu 436
açık
Muş Hava Durumu (8 Ağustos)
açık (31°C)
açık"
9 Ağustos
açık (30°C)

Muş Otobüs Bileti Fiyatları

Muş Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Doğu Anadolu bölgesinin en küçük illerinden olan Muş şehir merkezine ulaşım için sadece 2 kilometre yol gitmek yeterli olacaktır. Yaklaşık 500.000 nüfusa sahip olan şehirde bu mesafeyi gitmek için minibüs, servis ve taksi gibi ulaşım seçenekleri mevcuttur. Şehir merkezine ulaşımlarda mesafe kısalığı nedeniyle toplu taşımaların tercih edildiği şehirde eşyası fazla olanlar çok para ödemeden taksileri de tercih edebilirler.

Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Küçük ve eski bir otogarı bulunan Muş'ta bu otogar kısa zaman önce tadilat görmüş olsa da hala araçların giriş ve çıkışları için yeterli değildir. Çoğunlukla yerel firmaların ziyaret ettikleri otogar içerisinde bazı ulusal firmaların yazıhaneleri olsa da bu sayı diğer illere göre oldukça azdır. Otogara yolculuklarını yerel veya ulusal firmalarla tamamlayanlar şehir merkezine ulaşımlarında toplu taşımadan sadece minibüslerden yararlanabilirler. Şahsi gidişler için ise çok sayıda taksinin bulunduğu otogardan şehir merkezine 10 dakika da ulaşılmaktadır.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezinde ve otogar çevresinde taksi seçenekleri bulunan Muş'ta yolcuların taksi istekleri sonrası fazla para ödemelerine gerek yoktur. Çoğunlukla sabit fiyatların uygulandığı otogar şehir merkezi arası yolculuklardan önce fiyatları şoförlere sorarak öğrenmek mümkündür. Rahat, hızlı ve güvenilir bir yolculuk türü olan taksilere birkaç kişi binmek fiyatları daha da aşağı çekmek için önemli bir yöntemdir.

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Fazla insan sirkülasyonu olmayan bir otogara sahip olan Muş'ta bu nedenle bu yönde hizmet veren otobüslerin seferleri bulunmamaktadır. Daha çok şehir içinde farklı noktalara hareket eden otobüslerin bulunduğu şehir de otogara olmasa da yakın yerlere ulaşım mümkündür. Bu otobüslerin saat kaçta hangi, güzergahtan geçtiklerini öğrenmek isteyenler internet üzerinden kısa bir araştırmayla istedikleri bilgilere kısa sürede ulaşabilirler.

Servis ile Şehir Merkezine Ulaşım

Fazla firma hizmet vermese de aktif olarak yolcu taşıyan tüm firmaların servislerinin bulunduğu Muş otogarından şehir merkezine en ucuz şekilde bu servislerle gidilmektedir. Firmalar tarafından ücretsiz olarak yolculara sundukları bu servisler özellikle gece saatlerinde toplu taşıma bulamayan yolcuların taksi parası ödemelerinin önüne geçmektedir. Otobüslerden inildikten kısa bir süre sonra aracın dolmasıyla birlikte şehir merkezine hareket eden bu servisler Muş'ta sadece belirlenen noktalarda durmaktadır.

Minibüsler ile Şehir Merkezine Ulaşım

Muş'ta en ücra mahallelere dahi yolcu taşıyan minibüs seferlerinin bulunmasından dolayı şehirdeki hareketliliği bu ulaşım türü sağlamaktadır. Şehir içi ulaşımındaki hareketliliğinin bir ucunun otogara varması nedeniyle yolcular tarafından da aktif olarak kullanılan minibüsler bilet karşılığı yolcu taşımaktadır. Nakit paralara göre daha uygun olan bilet sistemi aynı zamanda ödemelerdeki karışıklığı önlemesi nedeniyle Muş'ta uzun süredir kullanılmaktadır. Otogardan şehir merkezine gece 23:00'e kadar yolcu taşıyan minibüsler bu saatten sonra iş bırakmaktadır.

Muş Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

Bursa Otogarları

Osmangazi Otogarı 0224 261 54 00
Terminal cad. demirtaş dumlupınar organize sanayi bölgesi / 16190

Muş Otogarları

Merkez Otogarı 0436 212 11 21
Sunay Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi No: 291 / 49100

Muş İlçeleri

Bulanık Hasköy Korkut
Malazgirt Varto

Muş Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 408.809

Muş Plaka Kodu Kaçtır ?

Muş Telefon Kodu ?