Osmaniye Otobüs Bileti

Osmaniye Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 35 TL
Nüfus 538.759
Telefon Kodu 328
hafif yağmur
Osmaniye Hava Durumu (7 Aralık)
hafif yağmur (16°C)
hafif
8 Aralık
hafif yağmur (17°C)

Osmaniye Otobüs Bileti Fiyatları

Osmaniye Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Osmaniye'ye gelen vatandaşlar ilk olarak Osmaniye Şehir Merkezine Ulaşım araştırması yapmaktadır. Ülkemizin 80. ili olarak bilinen Osmaniye yeşilliklerle kaplı bir orman kentidir. Tarım açısından bir cennet olarak kabul edilen Osmaniye'nin 512000 kişiden fazla nüfusu bulunmaktadır. Özellikle tarım alanlarının verimleri ve Ceyhan Nehri'nin bu bağlanması ile sulama görevi görmesi aynı zamanda bölgenin sanayisinin de gelişmesine etki etmiştir.

Özellikle yer fıstığı ve Türk üretimi açısından ciddi bir paya sahip olan Osmaniye birçok yemeği ile de popülerdir. Aynı zamanda önemli bir kavşak noktası üzerinde olması nedeniyle Avrupa ve orta Doğu'yu birbirine bağlamaktadır. Doğalgaz tesisat borusu üretimi konusunda Türkiye'nin tüm ihtiyacını karşılayabilmektedir. Turistik birçok yeri olması sebebiyle Osmaniye iline rağbet fazladır.

Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Avrupa ve Ortadoğu’yu birbirine bağlayan, kavşak noktası olarak bilinen Osmaniye ilinin Otogarı talebi karşılamakta zorlanınca yenilenmiştir. 2007 yılı itibariyle modern bir tesis haline gelen otogarda tuvalet, lokanta, büfe, hediyelik eşya dükkanı, mescit, kafe, market gibi birçok mekan bulunmaktadır.

Otogarda oldukça yoğunluk bulunmaktadır. Bu yoğunluk sebebiyle birçok turist kendi kenti ziyaret etmek istediği zaman otogarda zaman geçirmeyi tercih etmektedir. Otogar tamamen ziyaretçilerinin konforunu uygun bir şekilde hazırlanmıştır. Günlük sefer sayısının az olması ile birlikte oldukça ucuz otobüs bileti satılan dönemlerde yoğunluk artmaktadır.

Osmaniye ilini ziyaret etmek isteyen kişiler şehir merkezine ulaşım konusunda arayışa girmektedir. Bu konuda Osmaniye ili için birçok alternatif bulunmaktadır. Otogar şehir dışında yer almaktadır. Otogara otobüs, minibüs, servis ve taksiyle ulaşım mümkündür. Otogara ulaşım için 24 saat boyunca hizmet verilmektedir. Uzak köylere gitmek isteyen vatandaşların öncelikle şehir merkezine giderek aktarmalı ulaşım alternatifini tercih etmesi önerilmektedir.

Taksi İle Şehir Merkezine Ulaşım

Osmaniye otogarında herhangi bir taksi durağı bulunmamaktadır. Bu nedenle merkezden otogar için hizmet veren bir taksi durağını arayarak taksi talep edilmelidir. Taksi ücretlerinin yüksek olması nedeniyle uzak mesafelere gidecek kişilerin ücret konusunda şoförle görüşmesi önerilmektedir.

Otobüs İle Şehir Merkezine Ulaşım

Osmaniye'de belediye otobüslerinde para bir bilet geçerli olmaktadır. En ekonomik ulaşım aracı olarak bilinen otobüslerin sabah 6 akşam 11 suları ne kadar hizmet verdiği bilinmektedir. Aynı zamanda otogara karşılıklı seferler halinde her 20 dakikada bir otobüs gelmektedir.

İlçe ya da köye ulaşım sağlamak isteyen kişilerin ise Öncelikle şehir merkezine giderek sonrasında aktarma ile istedikleri ilçe ya da köye ulaşmaları mümkündür. Bu nedenle pratik ve ekonomik çözüm sağlayan belediye otobüsleri vatandaşlar tarafından sık sık tercih edilmektedir.

Servis İle Şehir Merkezine Ulaşım

Otogara yolculuk edilen otobüs firmasında ücretsiz bir şekilde şehir merkezine ulaşım hizmeti talep edilebilir. Bunun için öncelikle firma ile iletişim sağlamak ve servislerin hangi güzergaha gittiği saatleri nereden kalktığı konusunda bilgi edinmek gerekmektedir.

Minibüsler İle Şehir Merkezine Ulaşım

Osmaniye ilinde bazı bölgelerde minibüsler ile ulaşım sağlanmaktadır. Minibüs ücretleri ise gidilen güzergaha göre bir 1,5 TL ile 10 TL arasında değişebilmektedir. Otobüsler gibi minibüslerde belirli saatler ile servis yapmaktadır.

Osmaniye Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

İzmir Otogarları

Bornova Otogarı 0232 472 1010
Kemalpaşa caddesi no: 285/2 / Işıkkent

Osmaniye Otogarları

Merkez Otogarı 0328 814 8082
Yunus Emre Mahallesi, Terminal / 80000

Osmaniye İlçeleri

Bahçe Düziçi Hasanbeyli
Kadirli Sumbas Toprakkale

Osmaniye Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 538.759

Osmaniye Plaka Kodu Kaçtır ?

Osmaniye Telefon Kodu ?

Osmaniye Seyahat Rehberi

Kadirli Gezilecek Yerler
Kadirli Gezilecek Yerler
Osmaniye Gezilecek Yerler
Osmaniye Gezilecek Yerler
Düziçi Gezilecek Yerler
Düziçi Gezilecek Yerler