Tunceli Otobüs Bileti

Tunceli Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 25 TL
Nüfus 84.660
Telefon Kodu 428
az bulutlu
Tunceli Hava Durumu (21 Mart)
az bulutlu (11°C)
açık"
22 Mart
açık (12°C)

Tunceli Otobüs Bileti Fiyatları

Tunceli Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Ülkenin doğusunda kalan ve pek de yüksek sayılamayacak bir nüfus değerine sahip olan Tunceli, her yıl belirli sayıda kişi tarafından ziyaret edilmektedir ve şehre gelen kişilerin tamamı kara yolu ile şehre giriş yapmaktadır.

Bu kişilerin yüksek çoğunluğu ise otobüsler aracılığıyla gelmekte ve gar üzerinden şehir merkezine geçiş yapmaktadır. Tunceli şehir merkezine ulaşım ise, otobüs garının merkeze yakın oluşu ve rotaların çeşitli oluşu ile oldukça kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Ayrıca şehir merkezine gidebilmek için birçok opsiyon bulunmakta, bu opsiyonlardan ise en sık şekilde servis araçları tercih edilmektedir. Fakat şehir merkezine giden otobüslerde, otobüs firmaları tarafından ayarlanan servis araçları kadar rağbet görmekte ve tercih edilmektedir.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Tunceli'de taksiler pek sık tercih edilmemekle birlikte, genellikle yanında ekstra yük olan veya birkaç kişi halinde gelen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Taksilerin az tercih edilmesindeki temel sebep ise, ücretlerinin diğer ulaşım araçlarına nazaran daha fazla olmasıdır. Bunun dışında sizlere ekstra konfor ve hızlı ulaşım sağlayan taksiler, sağladıkları avantajlar dahilinde yüksek ücretlere sahiptir.

Taksiler ile birlikte şehirde faaliyet göstermekte olan transfer firmaları da bulunmakta ve bu şirketler sizlere şoförlü araç kiralama hizmeti vermektedir. Eğer birden fazla kişi ile şehre geldiyseniz ve şehir merkezindeki herhangi bir noktaya, gecikme yaşamadan hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşmak istiyorsanız, bu firmaları tercih edebilirsiniz. Şehre gelmeden önce bu şirketlerden herhangi birisi ile iletişime geçebilir ve hizmet almak için belirli bir tarihe randevu alabilirsiniz.

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine ulaşım konusunda sıklıkla tercih olunan otobüsler, sizlere belirli bir düzeyde yük taşıma imkanı sunan ve oldukça uygun fiyatlı olan bir opsiyondur. Eğer sizde otobüsleri tercih edecekseniz, şehre ulaştıktan sonra en yakın durağa ilerleyebilir ve merkeze giden otobüsün hangisi olduğunu öğrenerek bekleyebilirsiniz.

Servis ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüsler ile birlikte sıklıkla tercih olunan servis araçları, otobüs firmaları tarafından biletli yolculara özel şekilde tahsis edilen bir hizmettir. Bu hizmet ile şehre gelen yolcular, hızlı bir şekilde şehir merkezine iletilmekte ve ekstra bir ücret ödenmesine gerek kalmamaktadır. Fakat bu hizmetten yararlanmak için ilk olarak otobüs firması ile iletişime geçmek ve servisler ile ilgili bilgi almak gerekmektedir.

Minibüsler ile Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir içerisinde faaliyet gösteren minibüsler, otobüs garına belirli saat aralıklarında uğradıkları için pek sık tercih edilmezler. Otobüslere nazaran, minibüslerin biraz daha pahalı oluşları ve biraz daha düşük konfora sahip olmaları da, minibüslerin tercih edilmemesinde rol oynamaktadır. Ayrıca minibüslerde oluşan yoğunluk da, şehre gelen kişilerin diğer merkeze ulaşım seçeneklerine yönelmesine neden olmaktadır. Fakat şehir merkezine gidilecek başka bir alternatif kalmadıysa ve yanınızda ekstra yükler bulunuyorsa, sizi şehir merkezine iletecek olan minibüsleri tercih edebilirsiniz.

Tunceli Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

İzmir Otogarları

Bornova Otogarı 0232 472 1010
Kemalpaşa caddesi no: 285/2 / Işıkkent

Tunceli Otogarları

Merkez Otogarı 0428 212 6066
Alibaba Mahallesi, Cemal Gürsel Caddesi No:14 / 62000

Tunceli İlçeleri

Çemişgezek Hozat Mazgirt
Nazımiye Pertek Pülümür

Tunceli Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 84.660

Tunceli Plaka Kodu Kaçtır ?

Tunceli Telefon Kodu ?