Anasayfa Otobüs Bileti Efetur Turizm

Efetur Turizm

İzmit merkezli olarak 1991 yılında kurulan Efe Tur günümüzde faaliyetlerini tüm Türkiye genelinde yürüten bir otobüs firmasıdır. 2003 yılına kadar bir aile şirketi olarak devam eden Efe Tur , 2003 yılına geldiğinde el değiştirerek Halit Bıçak ve Mikdat Dabak ortaklığına geçmiştir. El değiştirme sürecinin ardından kurumsallaşma çalışmaları daha da hızlanmıştır.

Efe Tur'un Hizmetleri

Efe Tur devamlı olarak seyahat eden yolcularına da ayrıcalık göstermektedir.

Efe Club Kart

Efe Club Kart uygulaması yapan firmadan alınan her bilette puan tanımlanmaktadır. Her 1 puan 1 TL’ye karşılık gelmekte ve bir bilet almaya yetecek kadar puan elde edildiğinde bu puanlar kullanılmaktadır. Bu kartı almak için en yakın şubeye gitmek ve bir form doldurmak yeterli olmaktadır. Bu kartı aldıktan sonra Efe Tur’un internet sitesi üzerinden hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Efe'ce Seyahat Dergisi

Efe Tur seyahat eden yolcularının sıkılmaması için seyahat dergisi imkanı sunmaktadır. Her koltuğun arkasında bulunan dergisinde kültür, sanat, seyahat ve geziye ait pek çok yazı bulabilirsiniz.

Otobüs içi İkramlar

Efe Tur seyahatlerin uzunluğuna göre değişen ikramlarda bulunuyor. Bu ikramlar için herhangi bir ücret talep edilmiyor. İkramlarda çay, kahve, kola, fanta, limonata, meyve suyu gibi içecekler ile bisküvi, çubuk kraker ve kek dağıtımları da gerçekleştiriliyor.

Filo Özellikleri

İkramların yanı sıra son model araçlarda yer alan televizyon, Wi-fi, radyo ve prizler yolcuların rahat ve keyifli bir yolculuk geçirmelerini sağlıyor. Seyahat edilen otobüsün modeline göre televizyon ekranlarında değişiklik olabiliyor.

Ancak genel itibariyle LCD ekranlarda yolcular müzik dinleyebiliyor, televizyon izleyebiliyor, film izleyebiliyor ve oyun oynayabiliyor. Otobüs ve diğer araçlar ile toplam araç filosu 120’ye ulaşan Efe Tur her geçen gün filosunu da genişletmeye devam ediyor.

Filosunun genişlemesi sayesinde istihdama da ciddi bir katkı sunmaktadır. Efe Tur otobüs tercihini ağırlıklı olarak Mercedes Benz’den yana kullanmaktadır. Araçlar içerisinde Tourismo dikkat çeken bir yer tutuyor.

Efe Tur'un Seferleri

Efe Tur'un başlıca hareket noktası İzmit’tir. İzmit'ten tüm Türkiye geneline yayılan Efe Tur hali hazırda İzmir, Ankara, Yalova, Zonguldak, Isparta, Kütahya gibi illere sefer düzenlemektedir. İzmit ile İstanbul arası seferler en çok tercih edilen seferlerdir ve her yarım saatte bir seferler gerçekleştirilmektedir. Efe Tur Ankara seferleri ise saat başında bir düzenlenmektedir.

Bilet İptal Prosedürü

Almış olduğunuz biletlerin iptal prosedürünün uygulanabilmesi için almış olduğunuz bileti sefer saatinden en az 24 saat önce terminal ya da şubelerde bulunan yazıhanelerine iade etmeniz gerekmektedir.

Tarihi geçmiş biletleriniz için ne yazık ki açığa alma, iptal ya da iade gibi konular söz konusu olamamaktadır. Online olarak almış olduğunuz biletlerin iptal edilebilmesi için eğer döküm yapılmış ise yazıhaneye iade etmeniz, eğer döküm yapılmamış ise online olarak iptal etmeniz gerekmektedir.

Efetur Turizm hakkında yapılan yorumlar
Murat güzel - 3 hafta önce
Buradaki hostesler gerçekten çok ilgili ve dedikleri saatte ulaşım sağladım teşekkürler
Efetur Turizm İçin Görüş Bildirin