Özkaymak Turizm

Kalkış Yeri
İstanbul / İstanbul Otogarı
Varış Yeri
Ankara / Ankara Otogarı
Gidiş Tarihi
15 Haziran Cum
Nereden?
Nereye?

Özkaymak Turizm

1960 yılında temelleri Mehmet Özkaymak tarafından atılmış olan Özkaymak Turizm 60 yıldır yolcu taşımacılığı yapmaya devam eden bir firmadır. Sektörün öncülerinden olan firma insanlara sunduğu konforlu yolculuk imkanları sayesinde günümüzde de yolculuklar için tercih edilen firmalar arasında ilk sıralardadır. Konya merkezli olan firmanın günümüzde sefer düzenlediği pek çok şehir ve bu şehirler için bilet satışı yapan çok sayıda şubesi vardır.

Geniş bir otobüs ağına sahip olan firmanın yolcu taşımacılığı için kullandığı 107 farklı aracı vardır. Bu araçlar arasında Mercedes Benz Trevago, Neoplan Tourliner, Mercedes Benz Tourismo ve Neoplan Cityliner araçlar bulunur. Firmadan otobüs bileti satın alan kişiler koltuk arkası TV, sınırsız internet ve yiyecek ikramlarının yanı sıra konforlu yolculuk sunan 2+1 özellikli araçlarla yolculuk yaparlar.

Özkaymak Turizm İletişim

İnsanlar Konya, Adana, Uşak, Şanlıurfa ve İstanbul gibi şehirlerden Türkiye’nin farklı bölgelerindeki şehirlere yolcu taşımacılığı yapan Özkaymak Turizm firmasına ulaşmak isterler.

Bunun için firmanın çağrı merkezi numarası, online işlem yapılan web sitesi, mobil uygulaması ve otogar şubeleri tercih edilebilir. Çağrı merkezine ulaşan insanlar sorunlarını anlatıp çözüm ararken web sitesini kullanan kişiler iletişim bölümünden yararlanarak firmaya soru ve şikayetlerini iletebilirler.

Satın alınan otobüs bileti iptal veya iade edilme işlemleri için de firmanın hizmet sunduğu şubelerden yararlanılabilir. Bu sayede otobüs hareket saati gelmeden bilet için ödenen ücretler geri alınabilir veya bilet açık bilete çevrilerek gelecek bir zamanda kullanılabilir.

Özkaymak Turizm Müşteri Hizmetleri

Turizm firmasından yapacakları yolculuk için bilet satın alan kişiler biletleri, yapacakları yolculuklar veya bilet açığa aldırma gibi işlemleri için firmaya ulaşmak isteyebilirler. Bunun için firmanın 444 42 06 nolu müşteri hizmetleri numarası tercih edilebilir, bu numara firmanın müşterileri için haftanın her günü 24 saat hizmet veren numarasıdır. Bu numara sayesinde Özkaymak Turizm ayrıcalığını tercih ederler müşteriye önem veren müşteri hizmetleri personeliyle muhatap olarak sorularını sorabilir veya işlemlerini halledebilirler.

Özkaymak Turizm Otobüs Bileti Sorgulama

Otobüs bileti sorgulama işleme firmanın müşterileri için online işlem imkanı sunduğu www.ozkaymak.com.tr uzantılı web sitesi üzerinde yer alan ana sayfa ve online işlemler bölümünden yapılabilir. Bu sorgulama yollarının kullanımıyla tek yön veya gidiş dönüş bilet sorgulaması aranan kriterler belirlenerek yapılır ve uygun biletin bulunması durumunda bilet satın alınır.

Online işlemlerden yararlanılarak yapılan bilet satın alma işlemlerinin ardından satın alınan biletler firmaya ait otogar şubelerinden hareket gününden önce teslim alınır. Ayrıca biletlerin hareket saatinden bir saat öncesine kadar da Özkaymak Turizm firmasının otogarda hizmet veren şubelerinden alınabilme imkanı vardır.

Özkaymak Turizm Bilet İptal İade

Özkaymak Turizm otobüs biletlerinden satın alan kişilerin biletlerini iptal ve iade etme hakkı vardır ancak bu haktan yararlanmak için firmanın belirlemiş olduğu birkaç şart bulunur. Bu şartların uygun olması durumunda satın alınan biletlerin iptali ve iade işlemleri kolay bir şekilde gerçekleştirilir.

Otobüs bileti iade işlemi için bilet sahiplerinin sefer saatinden 24 saat önceye kadar biletin iadesini gerçekleştirmeleri gerekir ve iade işlemi sırasında ücret kişilere geri verilir. Otobüs saatine 24 saatten az bir süre kalması durumunda ise sefere 12 saatten az süre kalmamak koşuluyla bilet açık bilete çevrilir. Açık bilete çevrilen biletin kullanılması için 12 ay süre vardır ve bu süre içerisinde biletin kullanılması gerekir aksi takdirde bilet yanmış olur.

Otobüsün hareket saatine en az 6 saat kala otobüs bileti sahipleri iade yapmak istediklerinde ise bilet ücretinin %70 oranındaki ücretini geri alma hakkı elde ederler. Hareket saatine 24, 12 veya 6 saat kala bilet iptali ve iadesi yapmayarak yolculuğa katılmayan kişiler ücret iadesi veya açık bilet haklarından yararlanamazlar.

Özkaymak Turizm hakkında yapılan yorumlar
Hasan yıldırım - 4 yıl önce
Gayet memmun kaldığım bir firma teşekkür ederiz.
Özkaymak Turizm İçin Görüş Bildirin