AnadoluJet

AnadoluJet

Anadolujet 2008 tarihinde uçmayan kalmasın hedefini benimseyerek kurulan ve 12 yıldır uçak yolculuğu yapmak isteyenler için hizmet veren bir firmadır. Firma Türk Hava Yolları markasıdır ve kuruluşundan itibaren 100 milyonu aşkın yolcunun farklı şehirlere uçmasını sağlamıştır. İnsanlara konforlu ve güvenli uçuş imkanı sağlayan firmanın uçuşlar için kullandığı 36 uçaktan oluşan uçak filosu vardır.

2020 yılına kadar Anadolu’nun farklı şehirlerine uçuş imkanı sunan firma 2020 yılı itibariyle de yurt dışı seferleri yapmaya başlamıştır. Yurt dışı uçuşuna başlamasıyla 16 farklı ülkeye insanların güvenli ve konforlu bir şekilde uçuş yapmasına yardımcı olmaktadır.

Anadolujet Check'in İşlemleri

Firma uçak bileti alan kişilere online check-in imkanı sunar ve online check-in imkanından yararlanmak isteyen kişiler www.anadolujet.com.tr adresini kullanabilirler. Anadolujet web sitesine girenler ana sayfada yer alan online check-in bölümünü seçip bilet numarası, pnr kodu ve bilet sahibinin soyadı bilgileri ile işlem yapabilirler.

Bilet numarası ve soyadı gibi bilgiler sayesinde açılan ekrandan yapacakları uçuşu seçerek onayla butonuna tıklayıp bu işlemin ardından koltuk seçimi yaparlar. Koltuk seçiminin ardından online biniş kartı basım işlemini gerçekleştirirler ve kartın çıktısını alarak yapacakları uçuşlarda bu kartı kullanabilirler.

Anadolujet Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Hava yolları şirketi yolcuları için kabin bagajı, serbest bagaj ve kişisel eşya hakları sunar. Bu bagaj hakları kişilerin tercih ettikleri uçuş paketlerinin standart, extrajet ve konforjet olmasına bağlı olarak değişiklik gösterir.

Hava yolu şirketi aracılığıyla yapılan yurt içi uçuşlarda yolcuların sahip oldukları kabin bagaj hakkı tüm paketler için 8 kg’dır. Yurt içi serbest bagaj hakkı extrajet ve konforjet için 20 kg olurken standart paketler için 15 kg’dır. Anadolujet yolcuları için serbest ve kabin bagaj hakkı dışında fazla bagaj hakkı sunar ve bu haktan yararlanmak isteyenler direk uçuşlarda 12 TL aktarmalı uçuşlarda 18 TL fazla bagaj ücreti öderler.

Kişilerin uçak yolculukları sırasında yanlarına fotoğraf makinesi, bilgisayar veya el çantası gibi kişisel eşyalarından sadece birisini alma hakları vardır. Bu eşyalardan birisini seçen kişilerin aldıkları eşyanın ağırlığına dikkat etmesi gerekir çünkü kişisel eşya hakkı maksimum 4 kg olarak belirlenmiştir.

Şirket uçaklarıyla yurt dışına gidecek olan kişilerin bagaj hakları ise yapılacak uçuş hattına bağlı olarak 25 ve 20 kg arasında değişir. Orta ve Kuzey Avrupa için bagaj hakkı 25 gb iken Güney Avrupa ve Orta Doğu için bagaj hakkı 20 kg’dır.

Anadolujet Koltuk Seçimi Yapma

Anadolujet yolcuları için uçuştan önce koltuk seçimi yapma imkanı sağlar ve böylelikle kişiler seyahat edecekleri koltuğu seçerek diledikleri gibi bir yolculuk geçirebilirler. Koltuk seçimi firmanın hem yurt içi hem de yurt dışı uçuşları için yapılabilir ancak koltuk seçimi için belirlenen sürenin geçmemesi gerekir. Şirket aracılığıyla yapılacak yurt dışı yolculuğunda koltuk seçimi için belirlenen süre uçuş saatinden 48 saat öncesine kadar olan süredir.

Yurt içine yapılacak uçak yolculuklarında ise koltuk seçimi satın alınan uçuş paketlerine bağlı olarak değişir. Buna göre satın alınan pakette ücretsiz koltuk seçimi hakkı varsa bu kişiler en geç uçuş saatinden 1 saat öncesine kadar koltuk seçimi yapabilirler.

Satın aldıkları pakette ücretsiz koltuk seçme hakkı olmayan kişiler ise en geç uçuş saatinden 6 saat öncesine kadar koltuk seçimi yapabilirler. Belirlenen 6 saat süre öncesine kadar koltuk seçimi yapmayan kişilerin uçuş sırasında kullanacakları koltuklar otomatik olarak belirlenir ve kişiler bu koltuklarda yolculuk yaparlar.

Anadolujet Koltukların Diz Mesafesi

Anadolujet firmasının uçuş hizmeti verdiği uçaklarda bulunan koltukların diz mesafesi standart olarak 78 cm aralığındadır. Ancak firma uçak yolculuğu yapacak olan kişilerin rahat bir yolculuk yaşamaları için ekstra diz mesafesine sahip koltuklarda yolculuk yapmasını sağlar. Ekstra diz mesafesine sahip olan koltukların diz mesafesi yolculuk yapılacak olan uçağa bağlı olarak 200 cm mesafesinde olabilir.

Anadolujet Yiyecek İçecek Ve Ek Servisler

İnsanların uçaklar aracılığıyla gidecekleri yerlere daha kısa sürede olmalarını sağlayan şirket yolcuları için yiyecek ve içecek ikramları verir.

Şirket tarafından uçakla 2 saatten daha uzun süreli yurt içi ve yurt dışı yolculuk yapan kişilere içecek olarak meyve suyu ve su ikram edilir. Anadolujet uçaklarıyla 2 saatten uzun süre yolculuk yapanlara verilen yiyecek ikramı ise paketli kek ve sandviçtir.

Ancak yapılan uçak yolculuğunun süresini 2 saatten daha az olduğu durumlarda yiyecek ikramı yapılmaz sadece su ikram edilir.

Anadolujet Bilet İptal Ve İade İşlemleri

Anadolujet aracılığıyla uçuş yapacak olan kişiler aldıkları bileti iptal etme hakkına sahiptirler ancak bunun için uçuştan en az 12 saat süre kalmış olması gerekir. Uçuşa 12 saatten az bir süre kalmış olması durumunda bilet iadesi ve iptali söz konusu olmaz. Uçuştan 12 saat öncesine kadar biletini iptal ve iade işlemini gerçekleştiren kişiler ise 100 TL veya daha fazla olan bir ceza ücreti öderler. Satın alınan uçuş paketinin konforjet olması durumunda ise uçuşa 2-12 saat veya 12 saatten daha fazla süre kalması durumunda ücretsiz olarak bilet iptali hakkı vardır.

AnadoluJet hakkında yapılan yorumlar
AnadoluJet İçin Görüş Bildirin