Pamukkale Turizm

Kalkış Yeri
İstanbul / İstanbul Otogarı
Varış Yeri
Ankara / Ankara Otogarı
Gidiş Tarihi
14 Temmuz Paz
Nereden?
Nereye?

Pamukkale Turizm

Türkiye’nin köklü şehirlerarası yolculuk taşımacılığı yapan firmalarından olan Pamukkale Turizm 1962 yılında Bababalım ailesinin girişimleriyle kurulmuştur. Firma ismini ortaya çıkış yeri olan Denizli’nin ünlü travertenlere sahip yeri Pamukkale’den almıştır ve 1962 yılında temelleri atılan firma ilk seferini yapmıştır. Kuruluş yıllarında Denizli merkezli olan firma 1972 yılı itibariyle ise İzmir’e taşınarak ana merkez İzmir kabul edilmiştir.

Şehirlerarası yolcu taşımacılık sektörünün öncülerinden olan firma günümüze kadar gelmeyi yolculara güvenli bir yolculuk sunması sayesinde başarmıştır. Yolcuların taşınması için araçlarını günün şartlarına uygun olarak değiştiren firma günümüzde Jumbo araçlarıyla hizmet vermektedir.

İnsanların keyifli ve güvenli yolculuk yapmalarını sağlayan firma otobüs bileti almak isteyenler içinde kolaylıklar sunmuş ve 2000 yılı itibariyle online satış yapmaya başlamıştır. Ayrıca firmanın sürekli yolcuları için sunduğu Pamukkart üye kartı yolcuların avantajlı yolculuk imkanlarından yararlanmasına yardımcı olmaktadır.

Pamukkale Turizm İletişim

Firmanın ana merkezi İzmir Konak ilçesinde bulunur ve firmanın İzmir dışında farklı şehirlerde de şubeleri vardır. Pamukkale turizm firmasına ait olan bu şubeler bilet satışı ve diğer işlemler için kaliteli hizmet verir.

Turizm şirketi aracılığıyla seyahat edecek olan kişilerin firmaya iletişim için yararlanacakları yollardan birisi de iletişim numarasını kullanarak firmaya ulaşmaktır. 7 gün 24 saat aramalara cevap veren numara kişilerin merak ettikleri sorulara cevap veren ve yaşanan sorunları kısa sürede çözümler sunan personeller tarafından hizmet verir.

Firmayla iletişim kurmak için yararlanılacak diğer yollar ise firmaya ait olan web sitesini ya da Pamukkale mobil uygulamasını kullanmaktır. Otobüs bileti satın alma, iptal etme, rezervasyon yapma ve şirketle ilgili merak edilen sorulara cevap alma bu iletişim yollarından birini kullanılarak yapılabilir.

Pamukkale Turizm Müşteri Hizmetleri

Pamukkale turizm haftanın tüm günlerinden 24 saat boyunca hizmet veren bir müşteri hizmetleri numarasına sahiptir. 0850 333 35 35 numarası istenilen her an aranarak sorulara cevap alınabilmekte aynı zamanda da görevliler tarafından talep edilen işlemler kısa sürede yapılabilmektedir.

Pamukkale Turizm Otobüs Bileti Sorgulama

Şehir dışı otobüs yolculuğu yapmak için bilet sorgulama işlemi firmaya ait olan www.pamukkale.com.tr adresi üzerinden yapılır. Firmanın resmi sitesi olan bu sayfada otobüs bileti al bölümü kullanılarak bilet sorgulaması kısa sürede gerçekleştirilir. Bilet sorgulamasının yapılması için sorgulama yapacak kişilerin kalkış noktası, varış noktası ve gidiş tarihi bilgilerini doğru bir şekilde girerek sefer sorgula butonunu kullanmaları gerekir.

Böylelikle var olan seferleri görerek bilet ayırtma veya satın alma işlemlerini online olarak gerçekleştirebilirler ayrıca kişiler isterlerse tek yön veya gidiş dönüş seferi sorgulaması yapabilirler.

Online bilet sorgulama işlemi ayrıca firmanın web site ana sayfası üzerinden, şubelerden ve müşteri hizmetlerinden yararlanılarak da yapılabilir. Bunun için kişilerin nereden nereye ve hangi tarihte Pamukkale Turizm araçlarıyla gideceklerini belirtmeleri yeterli olur.

Pamukkale Turizm Bilet İptal İade

Şehirlerarası otobüs yolculuğu yapmak amacıyla bilet satın alan kişiler yolculuğa çıkmalarına engel olduğu durumlarda otobüs biletlerini iptal etmek isteyebilirler. Bu durumda kalan kişilerin en büyük arzusu otobüs bileti için ödemiş oldukları ücreti geri alıp alamayacaklarıdır. Firma yolculuk yapamadıkları için biletini iptal etmek isteyen kişilere yardımcı olur ancak bunun için biletini iptal etmek isteyenlerin firmanın ortaya koyduğu şartları yerine getirmesi gerekir.

Otobüs bileti satın alan ve geri iade etmek isteyenlerin biletteki sefer saatinden 6 saat öncesine kadar biletlerini iptal ederek ücretlerini geri alma hakkı vardır. Yolculukları iptal olan kişilerin biletleri için yapabilecekleri diğer işlemler ise açık bilet ve yanmaz bilet işlemleridir.

Açık bilet imkanında sefere katılamayacak olan kişiler Pamukkart üyelik hesaplarını kullanarak seferden 2 saat öncesinde kadar biletlerini açık bilete çevirme hakkı elde ederler. Böylelikle bilet için verdikleri ücret yanmadan ileri bir tarihte açık biletlerini kullanarak istedikleri şehre otobüs yolculuğu yapabilirler.

Yanmaz bilet hakkı ise Pamukkale Turizm tarafından yolculara verilen bir haktır ve bu hakta kişiler otobüsü kaçırdıklarında biletin yanmasından kurtularak biletlerini istedikleri zamanda kullanabilirler.

Pamukkale Turizm hakkında yapılan yorumlar
tunç demirbilek - 4 yıl önce
her zaman tercih ediyorum gayet güzel ve ilgili firma özkaymak
Hasan duyar - 4 yıl önce
Bu kadar ilgili bir firma bulamazsınız
Ahmet Yuvaz - 4 yıl önce
Başarılı firma fiyatlarda oldukça iyi severek yolculuk ediyoruz teşekkür ederiz
Muhammet aydın - 4 yıl önce
Gayet ilgili firma
meryem taş - 4 yıl önce
Harika bir firma. Yolculuğumuz süresince çok yardımcı oldular.
Pamukkale Turizm İçin Görüş Bildirin