Anasayfa Otobüs Bileti Pamukkale Turizm

Pamukkale Turizm

1962 yılında Denizli’de Bababalım ailesi tarafından kurulan Pamukkale Turizm genel merkezini 1972 yılında ulusal marka kimliği doğrultusunda İzmir’e taşımıştır. Günümüzde de halen İzmir merkezli olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Türkiye’nin sayılı seyahat firmalarından Pamukkale Turizm’in ortaya çıkışı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş dönemine kadar giden bir tarihsel sürece dâhildir. Dönemin Denizli Milletvekili Hüseyin Mazlum Bababalım tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e sunulmuş olan yolcu taşıma firması kurma fikri, o dönemin zorlu koşulları nedeniyle ne yazık ki hayata geçirilememiştir. Yaklaşık 40 yıllık bir gecikmenin ardından, ancak 1962 yılında kuruluşu gerçekleştirilen Pamukkale Turizm’in ilk güzergâhları Denizli ile İstanbul ve Denizli ile Ankara arasına düzenlenmiştir. Bu yolla şehirlerarası yolcu taşımacılığı sektörüne adım atan şirket, çok kısa bir sürede büyüyerek filosuna yeni araçlar katmış ve gün geçtikçe farklı illerimiz arasında da seyahat hatları belirlemeye başlamıştır.

Pamukkale Turizm’in Kendi Anlatımıyla Tarihçesi

1962

İkinci Dünya Savaşı’nın bitişinden sonra yeniden canlanmaya başlayan Dünya ticaretinin ülkemize yansımaları 1950’li yıllarda kendini hissettirmeye başladı. Türkiye’nin çehresi değişiyordu; Fabrikalar ve barajlar yapılıyor, şehirlerarası yollar açılıyordu. Gün geçtikçe yayılan ve gelişen karayolu ağı beraberinde şehirlerarası ulaşım ihtiyacını doğurdu. Demir yollarının ulaşamadığı kentler arasında yolcu taşınıyordu. Bu hareket Ege’de bazı oluşumları da beraberinde getirdi. Geçmişi Cumhuriyet’in ilk yıllarına kadar uzanan Hacı Mazlum Bababalım ‘ın Atatürk’ten onay aldığı projesi, 1962 yılında torunları tarafından hayata geçirildi. Adını Denizli’nin doğa harikası (Hierapolis) Pamukkale’den alan ‘Pamukkale Turizm’ Bababalım ailesi tarafından kuruldu. Tarih 16 Ocak 1962’idi.

2005

2004- 2005 yıllarına gelindiğinde neredeyse yarım asırlık tecrübemizi yeni kurumsal kimliğimiz ve profesyonel organizasyon yapımız ile birleştirerek sektöre yön verenlerden biri olarak yolumuza devam ettik. 2006 yılında müşteri ilişkileri yönetimi alanındaki yenilikleri, kendi sektörümüze taşıyarak günümüzde 2,5 milyon aktif kullanıcıya ulaşan “Pamukkart” uygulaması ile yolcu sadakat projesini başlattık. Teknolojinin yaşam tarzına da yansıması kaçınılmazdı. Bu doğrultuda bireysel insan vurgusunun da öne çıkması sektörde yeni bir bakış açısı oluşturdu. 2+1 genişletilmiş özel koltuk dizaynı, her koltukta LCD ekran, uydu kanal yayını, bilgisayar oyunları, kişisel özel yayın imkânı, kesintisiz mobil hızlı internet gibi çağımızın olmazsa olmazları “Pamukyol” çatısı altında birleştik. Pamukyol ve Teknobüs araç donanımlarına, koltuk arkası ekranlarda kullanabilecekleri kişisel USB uygulamasını getirdik. “Kontrol Sizde” sloganı ile bu uygulamayı tanıtarak, yolcularımızın kendi tercih ettikleri ve diledikleri zaman ileri/geri alabilecekleri film, müzik, fotoğraf gibi dokümanlarını seyahat esnasında kullanabilmelerini sağladık.

2016

2015 yılını Trakya’nın önemli merkezlerinden Çanakkale, Tekirdağ, Keşan seferlerimize başlayarak tamamladık. Çanakkale Köprüsü’nün hayata geçirilmesi ile önemli bir bağlantı noktası ve metropol olacak olan Çanakkale ve çevre ilçelerine başlattığımız bu seferler için 30 milyon TL yatırım gerçekleştirdik.

İstanbul'un Avrupa ve Anadolu yakası için hızlı bir ulaşım alternatifi de oluşturmayı planlayarak özellikle İstanbul’da şehir içi ulaşım ağını da bu yönde geliştirdik. “Pamukkale Turizm Zaman Kazandırır” teması kapsamında Kurtköy Hareket Merkezini hizmete açarak ve Harem Otogarından direkt kalkışlı seferlere başlayarak İstanbul içerisindeki cep terminallerini ve hareket merkezlerini de yeniden şekillendirdik.

Pamukkale Turizm hakkında yapılan yorumlar
Hasan duyar - 2 hafta önce
Bu kadar ilgili bir firma bulamazsınız
Ahmet Yuvaz - 2 hafta önce
Başarılı firma fiyatlarda oldukça iyi severek yolculuk ediyoruz teşekkür ederiz
Muhammet aydın - 2 hafta önce
Gayet ilgili firma
meryem taş - 2 hafta önce
Harika bir firma. Yolculuğumuz süresince çok yardımcı oldular.
Pamukkale Turizm İçin Görüş Bildirin