Sunexpress

Sunexpress

Antalya'yı merkez olarak alan ve 1989 yılı olan kuruluşundan bu yana havayolu taşımacılığında bulunan Sunexpress turizm merkezi olan Antalya'dan charter ve tarifeli seferler düzenleyen firma olarak bilinir. Geniş olan ve gittikçe de genişleyen sefer ve charter ağına 2006 yılında İzmir'i, 2008 yılında Sabiha Gökçen Havalimanını ve 2010 yılında da İstanbul Havalimanı'nı ekleyen firma uzun zamandır kalitesinde iyileştirmeler yaparak yolcularını taşımaya devam ediyor. Filosunda bulunan 69 uçakla hem yurtiçi hem de yurtdışı olacak şekilde ortalama 107 farklı noktayı kapsayan uçuşlarıyla her milletten yolcuyu taşıyor.

Sunexpress Check'in İşlemleri

Gelişen teknolojiye ayak uydurmayı seven havayolları arasında bulunan Sunexpress yolcularına check-in hizmetinin yapında biniş kartı kolaylığı da sağlıyor. Birkaç havalimanında bu kartlar ile binişleriniz için sadece yüklenmiş olan barkodlu sistemi kapıda uzatmanız ve okutup onay almanız gerekiyor. Almanya ve Zürih limanlarında geçerli olan bu uygulama daha çok acelesi olan ve el bagajı kullanmayı tercih eden pratik yolcular için kullanışlı ve zaman kazandıran bir yol oluyor. Check-in işlemleri uçuşunuza 24 saat kala açılan, uçuşunuz için koltuk seçmenizi ve havalimanı işlemlerini hızlandırmanızı sağlayan pratik bir işlem menüsüdür. İç hatlarda 1 saat olan check-in işlemi, yurtdışı veya aktarması olan uçuşlarınız için 2 saat öncesinden yapılması zorunlu işlemler arasında bulunur.

Sunexpress Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Biletinizin sınıflandırılması baz alınarak ekonomi, classic ve business seçimlerinde farklı özellikler, hizmetlerin dahil edilmesinden kaynaklanan bazı bagaj hakkı bulunur. Bagajınız ekonomi sınıfından bilet almış olmanız halinde yurtiçi hatlarda 20, classic de 25 ve premium olması durumunda ise 30 kg olacaktır. Yurtdışı uçuşlarında ise yine aynı sıralama kullanılmak kaydıyla sıralandığında 30, 35 ve 40 kg şeklinde bagaj kullanım hakkı sunacaktır. El bagajlarında bilet ve gidilen yere göre düzenleme yapılsa da genel olarak 8 kg ile 15 kg arasında düşünülmesi ve Sun Express üzerinden onay alınması önerilir.

Sunexpress Koltuk Seçimi Yapma

Aldığınız Sun Express biletinizle koltuk seçimi yapmak istemeniz durumunda biletinizi alırken veya uçuşa 6 saat kala yapılabileceğini unutmamalısınız. Firma uçuşlara 6 saat kala otomatik olarak koltuk seçimini tamamlayan bir sistemle çalıştığından dolayı yer değiştirme işlemlerinde ekstra bedel talep eder. Bu rakam yine uçuşa göre şekillense de genel olarak dış hatlarda 10 Euro, iç hatlarda ise 10 TL olacak şekilde en alt tabandan başlayan rakamlar karşılığında gerçekleştirilir.

Sunexpress Koltukların Diz Mesafesi

Biletlerinizi aldıktan sonra check-in ve koltuk belirleme adımlarını yaparken bir taraftan da diz mesafesi konusunda bilet haklarınızı bilmek ve kullanmak isteyebilirsiniz. Uçuşlardan önce herhangi bir talep olmaması halinde standart olan koltuk mesafesinde uçuşunuzu yapmanız gerekirken uçuştan en az 3 iş günü öncesinde X-leg mesafe istediğinizi Sun Express sistemine belirtebilirsiniz.

Sunexpress Yiyecek İçecek ve Ek Servisler

Havada yiyecek ve içecek servis etmenin daha fazla maliyetli ve biletlerin içerisine dahil edilmeyen bir hizmet olmasından dolayı Sun Express de istenmesi halinde ikram yapar. Hizmetler, ne kadar sürede hazır oldukları, içerikleri ve hizmet bedeli web sitesi üzerinden kolay bir şekilde kontrol edilerek tüketimi sağlanır.

Sunexpress Bilet İptal ve İade İşlemleri

Biletlerin grup veya münferit olması, uçuşa ne kadar süre kaldığı, havayolu şirketinin biletleri hangi şartlar ile biletlediği gibi etmenler birçok yönden iptal ve iadenin yolunu çizer. Sunexpress ekonomi sınıfı biletlerde iptal ve iade işleminde bulunmazken diğer bilet sınıflarında ise zamana ve bilet esnekliğine bakarak değişimde bulunur. Premium bilet aldığınızda bilete esneğe alma veya iptal hakkı firma tarafından otomatik olarak yüklü olduğundan dolayı sadece bildirilmesi yeterli olurken diğer sınıflar için biletle alakalı iptalin kurallarına bakılması gerekir. Çağrı merkezi bu konuda gereken bilgilendirmeyi detaylıca yapacaktır.

Sunexpress hakkında yapılan yorumlar
Sunexpress İçin Görüş Bildirin