Onur air

Onur air

2003 yılında hava taşımacılığının özel sektöre de açılmasıyla bitlikte faaliyete başlayan Onur Air, Türkiye'nin ilk özel havayolu şirketlerinden biridir. Hava taşımacılığında düşük maliyetli bir hizmet sunan firma, tarifeli ve tarifesiz olmak üzere yıl içerisinde birçok uçuş gerçekleştiriyor. Bugüne kadar milyonlarca yolcunun seyahatine imkan sağlayan şirket, yüzlerce kişiye de istihdam sunuyor. Geniş uçak filosu, airbus hizmeti ve vasıflı personel kadrosuyla adeta Türkiye hava taşımacılığına öncülük ediyor.

Onur Air Check'in İşlemleri

Hava taşımacılığında yolcuların bilet kontrolünden geçmesi varsa bagajlarını teslim etmesi için sunulan hizmet hem online hem de kontuarda personel aracılığıyla sağlanıyor. Özellikle bagajı olmayan yolcuların daha çok tercih ettiği online check'in, Onur Air'in resmi internet adresinden yapılıyor. Uçuş zamanından 24 saat öncesinde izin verilen online check'in uçuşa 2 saat kalana kadar yapılabiliyor. Kontuara bagaj teslim etmeyecek yolcuların online check'in yaptıkları takdirde uçuştan 30 dakika önce biniş kapısında olması gerekiyor. Dış hatlar uçuşu için bu süre 45 dakikaya çıkarılırken bagaj teslim edecek yolcuların uçuş saatinden en az 60 dakika önce kontuarda olması gerekiyor. Online check'in yapmayıp hizmet almak isteyen iç hat yolcularının en az 60 dakika, dış hat yolcularının ise en az 90 dakika önce kontuarda hazır olması gerekiyor.

Onur Air Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Onur Air'in yolcuları için serbest kıldığı bagaj kapasitesi iç ve dış hatlarda farklılık gösteriyor; iç hatta yolculuk yapacak yetişkinler için 15 kg'a kadar serbest bagaj hakkı tanınırken, dış hat yolcularında bu sınır 20 kg'a çıkarılıyor. Bebek yani 2 yaş altı yolcular için izin verilen serbest bagaj hakkı ise 10 kg olarak belirlenmiştir. Bagajda yanıcı, akıcı ve sıvı malzeme taşınmasına izin verilmediği gibi belirlenen sınırın üzerinde olan bagajlar ve satın alınan koliler için ayrı bir tarife uygulanıyor. İç hatlarda serbest bagaj sınırını aşan her bir kilogram için 8 TL, dış hatlarda ise 7 € fiyatlama yapılıyor.

Onur Air Koltuk Seçimi Yapma

Onur Air, yolcularına bilet alırken ya da check'in yaparken dilediği koltuğu seçme hakkı tanıyor. Bunun için bilet alırken opsiyonlu rezervasyon yaptırmamak gerekirken uçuştan en geç 2 saat önce koltuk seçimi yapmış olmak gerekiyor. Özel havayolu şirketleri arasında en uygun fiyatlarda hizmet veren firma, koltuk seçmek isteyen yolcularına bu imkanı tüm parkurlar için sunarken 10 TL'den başlayan cüzi bir fiyat talep ediyor.

Onur Air Koltukların Diz Mesafesi

Yolcularına konforlu bir uçuş keyfi sunmayı hedefleyen Onur Air, koltuklar arasında bulunan diz mesafesini özel olarak ayarlayabilme imkanı sunuyor. Ortalama 70 cm genişliğe sahip diz mesafesi uçak tipine göre 200 cm'ye kadar çıkararak özellikle uzun boylu yolcuların rahat etmesini sağlıyor. Diz mesafesi geniş koltuklar için belirlenen fiyat farklılık gösterse de firmamın sektörde faaliyet gösteren diğer şirketlere göre daha uygun ücretler talep ettiğini belirtmek gerekiyor.

Onur Air Yiyecek İçecek ve Ek Servisler

Onur Air'in lezzetli ve doyurucu yiyecek alternatifleri arasında kendinize en uygun olanı uçuştan 36 saat önceye kadar üstelik 7 Liradan başlayan fiyatlarla satın almanız mümkün. Bununla birlikte diyabetik, vejetaryen ya da çocuk menüsü gibi özel yiyecek tercihlerinizi kolayca sipariş verebilirsiniz. Tatlı-tuzlu atıştırmalıklar, sandviçler, alkollü ve alkolsüz içecekler uçuş esnasında sunulurken internet üzerinde de sipariş veriliyor.

Onur Air Bilet İptal ve İade İşlemleri

Onur Air bilet iptali, açığa alma veya iade işlemleri için 0850 210 66 87 numaralı çağrı merkezini arayarak hizmet almak mümkün. Uçuş saatine 120 dakika kalana kadar iade ve iptal işlemi yapılabiliyor fakat bilet için ödenen tutarın sadece % 50'si iade ediliyor. Bilet üzerinde değişiklik yapabilmek için uçuşa en az üç saat kalmış olması gerekirken yine tutarın yalnızca yarısı tarafınıza iade yapılıyor.

Onur air hakkında yapılan yorumlar
Onur air İçin Görüş Bildirin