Thy

Thy

Türkiye'nin en büyük ve dünyanın sayılı havayolu firmalarından olan THY, yolcularına güvenli ve keyifli bir yolculuğun yanında, birçok ilave hak ta sunuyor.

THY Check'in İşlemleri

THY yolcularına, check'in yapma konusunda çok çeşitli alternatifler ve kolaylıklar sağlıyor, yolcular bir dakika civarında check'in işlemlerini tamamlayabiliyorlar. Yolcular check'in işlemlerini hava limanındaki kontuar ve kiosklardan yapabileceği gibi bilgisayar veya mobil cihazlardan da online olarak yapabiliyorlar. Check'in işlemlerini online olarak yapan yolcular, mobil biniş kartlarını telefondan veya çıktısını alıp görevliye göstererek uçağa binebilirler. Online check'in yapan yolcuların bagajları bulunuyorsa, sadece bagaj teslim kontuarına giderek uçağa biniş işlemlerini gerçekleştirebilirler. Check'in işlemleri uçağın kalkmasından 24 saat önce başlamakta ve kalkışa 90 dakika kalınca sona ermektedir,

THY Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

THY, kabin ve kayıtlı bagaj olmak üzere, yolcularına iki çeşit bagaj hakkı uygulamaktadır ve her iki bagajlarda da taşınmasına izin verilen maddeler bulunabilmektedir. Kabin bagajlarının yolcuların baş üstündeki dolaplara sığacak şekilde olması yani 23x40x50 cm ölçülerinde olması gerekiyor. Söz konusu ölçülerde ve toplam 8 kg. ağırlığında, ekonomi sınıfı yolcuları için bir parça, business sınıf yolcuları için ise iki parça bagaja izin verilmektedir.

Kayıtlı bagaj olarak ise yolculara tek parçada 32 kg. bagaj hakkı veriyor, ayrıca bebekler için de 10 kg bagaj hakkı tanınıyor. Kayıtlı bagajların ölçülerinin toplamının 158 cm’yi geçmemesi gerekiyor, isteyen yolcular bilet satın alma safhasında ilave olarak ek bagaj hakkı alabiliyorlar. Bu kapsamda iç hat uçuşları için ilave 5 kg bagaja 15 TL, dış hat uçuşları için ise 15 € ödenmesi gerekiyor.

THY Koltuk Seçimi Yapma

THY ile seyahat edecek olan yolcular, koltuk seçimlerini de online olarak check'in işleminden önce veya kontuar ve kiosklardan yapma imkanına sahipler. Standart koltuklarla uçmayı tercih eden yolcular, uçuş tarihinden 100 gün önce ve check'in süresinin sonlanmasına kadar koltuk seçimlerini ücretsiz olarak yapabilirler. Acil çıkış koltukları ile ekstra diz mesafesine sahip koltuklar ise, uçuş tarihinden 355 gün önce ve 26 saat kalana kadar ücretli olarak seçilebilir. Business class yolcuları ise, uçuştan 355 gün öncesine kadar tüm koltuk çeşitlerini, ücretsiz olarak seçebilmektedir.

THY Koltukların Diz Mesafesi

THY, yolcularına standart koltuklarda 789 cm. diz mesafesi sunuyor, ekstra diz mesafesi isteyen yolculara, uçak cinsine göre değişen ve 200 cm.ye ulaşan diz mesafesi sunuluyor. Ayrıca, bebek pusetli koltuklar da seçilebiliyor, en geniş diz mesafesi için ise acil çıkış koltukları tercih edilebiliyor.

THY Yiyecek İçecek ve Ek Servisler

THY, economy class ve business class yolcuları için, iç ve dış hat uçuşlara göre değişen yiyecek ve içecek çeşitleri sunuyor. Economy class yolcuları iç hat uçuşlarında sıcak sandviç ve içecek alabilirken, dış hat uçuşlarında, sıcak veya soğuk yemeklerden faydalanabiliyorlar. Uçuş saatlerine göre değişen menüler, kahvaltı, öğle veya akşam yemeği olarak değişebiliyor ayrıca, kek ve atıştırmalık ta ikram edilebiliyor. Business class yolcuları ise, öncelikle hoş geldin içecekleri ile karşılanıyor, Türk ve dünya mutfağının zengin yemek çeşitlerinden faydalanabiliyor. Okyanus aşırı seyahat eden business class yolcularına üç değişik ana yemeğin yanında, Türk kahvesi ve lokum da ikram ediliyor. Firmanın yemek çeşitleri arasında diyet, vegan ve çocuklar için hazırlanan özel yemek menüleri de bulunuyor.

THY Bilet İptal ve İade İşlemleri

THY ile yapılan uçuşlar için yapılacak bilet iptal ve iade işlemleri, sadece uçuşa 12 saatten daha fazla süre varsa yapılabiliyor ve 150 TL kesinti yapılıyor. Business class yolcularından ise, bu işlemler için 200 TL kesinti yapılıyor ve tüm sınıfların para iade işlemlerinde biletleme servis ücreti iade edilmiyor. Uçak kalktıktan sonra, uçuş hakkını kullanmamış olan yolcular bilet iade veya iptal işlemi yapamayıp, sadece alan vergisini geri alabiliyorlar.

Thy hakkında yapılan yorumlar
Thy İçin Görüş Bildirin