Aegean

Aegean

Yunanistan yerelinde kurulan ve belli bir süre sonra hem kendi yerelinde hem de dünya çapında uçuşlar yapan Aegean kuruluş yeri olarak Elefterios Venizelos Havalimanı'nı gösterir. 1987 yılında kurulmuş olmasına karşılık 1999 yılına kadar sefer yapmamış ve yolcularına hizmet vermeyerek hazırlık ve işlemlerini tamamlamıştır. Star Alliance üyesi olma yönünde attığı adım sonrasında 2010 yılında üyeliği tamamlanan havayolu 2014 yılında en iyi bölgesel havayolu ödülünü alarak hizmet kalitesini artırmıştır. Avrupa'nın sayısız noktasına uçuş gerçekleştiren havayolu aynı zamanda bünyesine eklediği yeni uçaklar ile kalitesini de aynı oranda artırmaya çalışır.

Aegean Check'in İşlemleri

Biletlerinizi aldıktan sonra uçuşunuzun gerçekleştirilmesi adına zorunlu olan check-in işlemlerini yapmanız Aegean tarafından istenir. Belirlenen tarifeli sefer kalkış saatinden 48 saat önce online check-in için sistemin açılması ve işlem yapılması sağlanan bir şekilde ilerler. Bu saate uyulması beklenmesine karşılık son 30 dakikaya kadar havayolunun esnekliği ile işlem yapılmasına izin verilir. Biniş kartınız ise havayolunun sistemi tarafından cep telefonunuza veya mail adresinize yollanacaktır.

Aegean Bagaj Hakkı ve Ücretlendirme

Belirlenen uçuşlar ve havayolunun destinasyon hakkında sağladığı hizmet ağına göre farklı bagaj uygulamaları yapılır. Aegean bagaj konusunda yurtiçinde 15 kg bagaj hakkı sunarken yurtdışı varışlı uçuşlar için de 20 kg bagaj kullanılmasına izin verir. Bahsedilen bagaj hakkı ortalama ve sistem tarafından çoğu zaman otomatik olarak sunulan rakamlar olmakla birlikte biletinizin arkasında yazan iç kurallara bakarak teyit edilmelidir.

Aegean Koltuk Seçimi Yapma

Koltuk seçimlerinde uygulanan hizmet seçimi genel anlamda Aegean tarafından otomatik şekilde yapılması ve yolcunun değişimi için 48 saat önce açılmasına dayanır. 48 saat önce açılan ve check-in işlemlerine izin veren havayolu uçakta fazla doluluk olması halinde sistemi aracılığı ile işlemlerin yapılmasını sağlar. Koltuğunuzu değiştirmek istediğinizde özel, çıkış kapısına yakın veya ek diz mesafesi olan koltukların seçimlerinde ek bedel ödemeniz talep edilir. İç hat veya dış hat uçuşu olması halinde bedel uçuşa bağlı şekilde belirlenir.

Aegean Koltukların Diz Mesafesi

Yerel bir havayolu olmasına karşılık kullandığı uçakların yeni ve bakımlı olması havayolları arasında farklı bir konumda olmasına imkan sağlayacak önemli bir etmendir. Aegean koltuklarını standart uçak bileti alarak uçuşunu gerçekleştirenler için 72 cm ve aşağısında rahatsızlık vermeyecek şekilde tutar. Ama business veya ek bedel ödeyerek rahat koltuk almak isteyen yolcuların 81 cm ve üzerinde koltuklarda yolculuk yapmasına imkan tanır.

Aegean Yiyecek İçecek ve Ek Servisler

Uçuş sırasında almak istediğiniz veya ihtiyacınızın olduğu yiyecek ve içecekler için ek hizmet bedeli alınması şeklinde bir uygulama vardır. Bu nedenle uçuşunuzdan hemen önce Aegean kabin içi personelinden veya web sitesinden yararlanarak kolaylıkla seçim yapmalı, sipariş vermeli ve ödemesini gerçekleştirmelisiniz. Ek servis olarak havayolu firması Miles&Smiles uygulamalarına her zaman dikkat etmesi ve kampanya sağlaması ile tanınır. Kart numaranızı uçuşunuza ekletmeniz halinde uçuşunuzun puanı sisteminizi eklenir ve istediğiniz zaman bilet, otel veya kampanyalı hizmetlerden yararlanmak için kullanılması sağlanır. Bunun için mutlaka üyelik sağlamalısınız.

Aegean Bilet İptal ve İade İşlemleri

Biletlerinizin iptal, iade ve değişim işlemleri için biletin kullanımına ne kadar süre kaldığı en önemli durum olduğundan dolayı Aegean bu konuda bilet kurallarına bağlı olarak hareket eder. Biletin kurallarına bağlı olarak uçuşa 3 saatten az kalması durumunda biletle ilgili business haricinde cezasız işlem yapma şansı tanıyamaz.

Aynı zamanda ekonomi sınıfı olan uçak biletleri için de sınıflama durumu ve biletin kurallarına bakarak karar vermek durumunda olduğundan dolayı yolcunun işlem için başvuru yapmasını ister. Başvuru sonrasında biletin iç bilet kullanımı ve hakları, diğer detayları, yolcunun bilet esnekliği ve uçuşun nasıl sağlandığı şeklinde yapılan değerlendirme havayolunun hareket yönünü belirler.

Zaman kaybetmeden başvurulması ve durum ortaya çıkar çıkmaz hemen işlem için gereken kuralların biletin arka yüzünden kontrol edilmesi önemlidir.

Aegean hakkında yapılan yorumlar
Aegean İçin Görüş Bildirin