İstanbul Uçak Seferleri

En Ucuz Uçuş 190 TL
Nüfus 15.519.267
Telefon Kodu 212 - 216
İstanbul Hava Durumu (20 Mayıs)
kapalı (21°C)
21 Mayıs
parçalı az bulutlu (21°C)

İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

İstanbul Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için hem Kuzey Marmara Otoyolu hem de Tem bağlantı yolu kullanılabiliyor. Havalimanı ulaşımı için taksi, otobüs, metro, metrobüs, Marmaray, Araç Kiralama seçenekleri bulunuyor.

Taksi İle Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşım için havalimanında taksi durağı yer alıyor. İstanbul Havalimanı’nda, 7 gün 24 saat faaliyet gösterecek şekilde taksi hizmeti sunuluyor. Yaklaşık olarak 660 taksinin çalıştığı bu hatta hizmet veren taksiler konforu üst seviyede tutuyorlar. Taksilerin içinde yol, trafik durumu, güzergah bilgilendirme panelleri ve kredi kartı ile ödeme seçenekleri bulunuyor. Bu kapsamda, siyah renk “E”, mavi renk “D” ve turuncu renk “C” olmak üzere 3 farklı segmentte araçlar faaliyet gösteriyor.

Araç Kiralama İle Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul Havalimanı içerisinde yer alan ulusal veya uluslararası araç kiralama firmalarından hem kısa süreli hem de uzun süreli kullanım için istediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. Şehir merkezi ulaşımlarınızı gerçekleştirdikten sonra şehir merkezinde bu firmaların ofislerine araçları bırakabilirsiniz.

Yolcu Servisleri İle Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul Havalimanı’na ulaşım için Havaİst hizmet veriyor. Havaİst 11 ayrı hatta, 34 ara durak ile bagajlı lüks taşımacılık seferleri yapıyor.

Toplu Taşıma İle Şehir Merkezine Ulaşım

Toplu taşıma ile şehir merkezine ulaşmak istiyorsanız Otobüs, Marmaray, Metro, Metrobüs seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. İstanbul Havalimanına direkt ulaşım için metro çalışmalarının 2020 yılında tamamlanması bekleniyor. Yine de şehir merkezine ulaşımda havalimanından taksi ile en yakın metro durağına ulaşıp oradan istediğiniz noktaya metro ile ulaşabiliyorsunuz. Otobüs ile şehir merkezine ulaşım sağlamak istiyorsanız; İBB’ye ait anlaşmalı otobüsler ile şehrin merkezi noktalarına seferler düzenleniyor.

Şehir merkezine ulaşmak için eğer metrobüsü tercih etmek istiyorsanız; otobüsler veya taksi ile en yakın metrobüs durağına ulaşabilir ve istediğiniz noktaya metrobüsle ulaşabilirsiniz. İstanbul Havalimanı toplu taşıma seçenekleri arasında en çok tercih edilen toplu taşıma ulaşım şekli Marmaray’dır. Marmaray’ı kullanmak isterseniz; en yoğun otobüs seferlerinin yapıldığı Yenikapı-Sirkeci hattını tercih etmelisiniz. Yenikapı-Sirkeci havalimanı arası 52 km ve her 12 dakikada bir otobüs seferi var. Özellikle trafiğin yoğun olduğu saatlerde Anadolu yakası geçişlerinde bu hat kolaylık sağlamaktadır. Bandırma, Yalova, Çınarcık gibi bölgelere deniz otobüsü ve feribotla Yenikapı’dan da ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul Seferi Bulunan Uçak Firmaları

Istanbul İlçeleri

Adalar Arnavutköy Ataşehir
Avcılar Bağcılar Bahçelievler

İstanbul Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 15.519.267

İstanbul Plaka Kodu Kaçtır ?

İstanbul Telefon Kodu ?

İstanbul Seyahat Rehberi

Üsküdar Gezilecek Yerler
Üsküdar Gezilecek Yerler
İstanbul Adalar Gezilecek Yerler
İstanbul Adalar Gezilecek Yerler
Beşiktaş Gezilecek Yerler
Beşiktaş Gezilecek Yerler