Trabzon Otobüs Bileti

Trabzon Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 30 TL
Nüfus 808.974
Telefon Kodu 462
az bulutlu
Trabzon Hava Durumu (20 Mayıs)
az bulutlu (16°C)
parçalı
21 Mayıs
parçalı bulutlu (17°C)

Trabzon Otobüs Bileti Fiyatları

Trabzon Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Diğer Karadeniz şehirleriyle ulaşım konusunda aynı kaderi paylaşan Trabzon şehir merkezine ulaşım için tren ve metro gibi raylı sistemleri kullanmak mümkün değildir. Buna karşın otobüs, minibüs ve taksi gibi ulaşım seçenekleri oldukça yoğun olan şehirde 7/24 hizmet almak mümkündür. Her bütçe ve süreye göre seçeneklerin bulunması nedeniyle kullanıcılar merkeze kolay ulaştıkları şehirde yolcular kişisel durumlarına göre araçlar bulabilirler.

Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Merkezi bir otogara sahip olan Trabzon ulaşımı oldukça akıcıdır. Yolculara durumlarına göre araç tercih etme şansı tanıyan şehirde servis imkanı da bulunmaktadır. Diğer seçeneklere göre fiyatı biraz pahalı olan taksi taşımacılığı çok gelişmiş olan şehir de belirli saat aralıklarında otobüs ve minibüs ile de yolculuklar yapılmaktadır. Firmaların yolcularına hizmeti olan servis taşımacılığında da iyi olan şehirde servisler hakkında önceden bilgi alınması aksamaların önüne geçilmesi için önemlidir.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Ortalama veya çok koltuklu araç seçenekleriyle otogar içerisinde farklı firmaları barındıran Trabzon'da yolculuk seçenekler arasında en hızlı seçenek taksilerdir. Taksimetrelerin açıldığı taksilerde fiyatlar fazla abartılı olmasa da diğer seçeneklere göre bir fazladır. Ancak eşyası fazla olan ve acil gitmesi gerekenler için taksiler büyük avantaj sağlamaktadır.

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Kalabalık bir nüfusa sahip olan Trabzon'da hemen otogar çıkışında otobüs durakları bulunmaktadır. Belirlenen saatlerde geçen ve konfor olarak gayet iyi durumda olan bu otobüslerle şehir merkezine 30 dakika gibi bir sürede ulaşmak mümkündür. Merkeze 17 km uzaklıkta bir otogara sahip olan şehirde bu seçenek fiyat uygunluğu nedeniyle birçok yolcu tarafından tercih edilmektedir. Otogarın ana yol üzerinde olmasından dolayı duraklardan binilen araçlarla şehir merkezi dışında farklı güzergahlara da gidilmektedir.

Servis ile Şehir Merkezine Ulaşım

Küçük bir otogara sahip olmasına rağmen şehirlerarası yolcu taşımacılığında merkezi bir görev üstlenen Trabzon otogarında tüm firmalar servis hizmeti vermektedir. Servislerin 7/24 ve ücretsiz olarak yolcu taşımacılığı yapıyor olmaları diğer seçenekler arasında bir adım öne çıkmasını sağlamaktadır. Firmalar tarafından sadece belirlenen noktalara belirlenen saatlerde yolcu taşıyan bu servislerle yolculuk süresi 20-30 dakika arasında değişiklik göstermektedir. Hareket saatinin ne olduğunu öğrenmek isteyen yolcular fazla vakit kaybetmemek için firma yetkililerinden veya araç görevlilerinden bilgi alabilirler.

Minibüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Trabzon otogarından şehir merkezine gitmek isteyenler için en pratik seçenek minibüslerdir. Otogarın hemen yan yolundan sürekli olarak geçen minibüslerle yolculuğun süresi kısadır. Araçtaki yolcu sayısına göre göre 17 km'lik yolu 25 dakika da giden minibüslerle yolculuk etmek için beklemek gerekmemektedir. Otogar önünden farklı istikametlerde minibüslerin hareket ediyor olmalarından dolayı yanlış bir yere gitmemek için binilmeden önce şoförlerden bilgi almakta fayda vardır.

Trabzon Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

Bursa Otogarları

Osmangazi Otogarı 0224 261 54 00
Terminal cad. demirtaş dumlupınar organize sanayi bölgesi / 16190

Trabzon Otogarları

Merkez Otogarı 0462 325 2081
Sanayi Mahallesi, Devlet Karayolu No: 86

Trabzon İlçeleri

Akçaabat Araklı Arsin
Beşikdüzü Çarşıbaşı Çaykara

Trabzon Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 808.974

Trabzon Plaka Kodu Kaçtır ?

Trabzon Telefon Kodu ?