Afyon Otobüs Bileti

Afyon Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 25 TL
Nüfus 729.483
Telefon Kodu 272
parçalı az bulutlu
Afyon Hava Durumu (20 Haziran)
parçalı az bulutlu (29°C)
açık"
21 Haziran
açık (28°C)

Afyon Otobüs Bileti Fiyatları

Afyon Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Afyon ilinde otogar şehrin girişinde bulunduğu için şehir dışından gelenlere sunulan birçok ulaşım hizmeti vardır. Afyona geldiğiniz zaman Afyon şehir merkezine ulaşım bir hayli hızlı ve basit olacaktır. Bulunduğunuz yerde insanlara sorarak da bu yollar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Afyon otogara indiğiniz zaman farklı ulaşım şekilleriyle şehir merkezine gidebilirsiniz. Taksi kullanabilir, minibüslere binebilir veya firmaların sağladığı servisleri kullanabilirsiniz. Aynı zamanda otogara yakın olan alışveriş merkezlerinde ki servisleri de kullanmanız mümkündür. Otogar ile şehir merkezi arasındaki uzaklık kısa olduğu için herhangi bir ulaşım yoluyla hızlı ve güvenli bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Taksi İle Şehir Merkezine Ulaşım

Şehrin hangi noktasında olduğunuz fark etmeden bir taksi çağırarak gideceğiniz yolun uzunluğuna bağlı bir ücret karşılığı seyahat edebilirsiniz. Eğer toplu taşıma kullanmaktan hoşnut olmuyorsanız taksi seçeneği ile bu sorunu ortadan kaldırın. Ücret olarak düşük olan taksi tarifesi ile rahatça seyahat edebilirsiniz ve aynı zamanda taksi sürücüsü ile edeceğiniz kısa sohbetler sayesinde Afyon hakkında bilgiler alarak şehri tanımanız mümkün.

Otobüs İle Şehir Merkezine Ulaşım

Belli uzunluktan büyük otobüsler direkt olarak otogara gideceği için otobüsle şehir merkezine ulaşım mümkün değildir. Bunun sebebi otobüslerin çevre yolunu kullanarak ilerlemesi ve şehir içinde yolcu indirmelerinin yasak olmasıdır. Kullandığınız otobüs firmasının servisini kullanarak şehir merkezine otogara vardıktan kısa süre sonra ulaşabilirsiniz. Eğer otogara gitmek istemezseniz çevre yolu üstünde de birkaç yolcu indirme noktası vardır. Afyon'a yabancı iseniz bu noktaları kullanmanız önerilmez. Eğer Afyon ilçelerinden geliyorsanız bu küçük otobüsler şehir merkezine girebilir. İlçeden gelen yolcular direkt olarak şehir merkezine otobüsle ulaşabileceklerdir.

Servis İle Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarda binebileceğiniz çeşitli servisler bulunur. Kullandığınız seyahat firmasının servise binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu servisler tamamen ücretsiz olup, güvenli ve hızlı bir yolculuk sağlarlar. Aynı zamanda yakınlarda bulunan alışveriş merkezlerinin servislerini kullanmakta bir başka seçenektir. Bu servisleri kullanmak için alışveriş merkezlerden bir şeyler satın almanız gerekir. Alışveriş yapan müşteriler için tamamen ücretsiz olan bu servislerde şehir merkezine ulaşmanın bir başka yoludur.

Minibüsler İle Şehir Merkezine Ulaşım

Afyon'un her noktasına ulaşan minibüsler ile seyahat sizi kolay bir şekilde şehir merkezine ulaştıracaktır. Yol kenarında bulunan durakları kullanarak bindiğiniz bu toplu taşıma araçları sayesinde istediğiniz yönde gidebilirsiniz. Düşük bir ücret karşılığı alacağınız bu hizmet afyonun her yerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir ulaşım yoludur.

Herhangi bir ulaşım yolu bulamadığınız taktirde Afyon şehir merkezine rahatlıkla yürüyebilirsiniz. Mesafeler oldukça kısadır ve yürüyüş yolu üzerinde birbirinden farklı ve güzel tarihi eserler bulunur. Yürüyüş yapmanız durumunda Afyon kalesini keşfetmeyi unutmayın. Yürümekle aranız iyi değilse yeni gelişmekte olan belediye bisikletlerini deneyebilirsiniz. Henüz oldukça kısıtlı bisiklet yolu olmasına rağmen merkez ulaşımı için kullanılabilir.

Afyon Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

İstanbul Otogarları

Alibeyköy Otogarı
Samandıra Otogarı
Harem Otogarı 0212 568 99 70

Afyon Otogarları

Merkez Otogar 0272 229 90 10
Ertuğrul gazi mahallesi / güvenevler

Afyonkarahisar İlçeleri

Başmakçı Bayat Bolvadin
Çay Çobanlar Dazkırı

Afyon Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 729.483

Afyon Plaka Kodu Kaçtır ?

Afyon Telefon Kodu ?