Samsun Otobüs Bileti

Samsun Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 25 TL
Nüfus 1.348.542
Telefon Kodu 362
açık
Samsun Hava Durumu (20 Temmuz)
açık (31°C)
açık"
21 Temmuz
açık (31°C)

Samsun Otobüs Bileti Fiyatları

Samsun Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Karadeniz bölgesinin en büyük ve gelişmiş şehri olan Samsun şehir merkezine ulaşım sağlamak isteyenler bütçelerine ve zaman durumlarına göre farklı seçeneklerden yararlanabilirler. Karadeniz’de yer şekilleri en düz şehir olan Samsun toplu taşıma konusunda avantajlı olduğu gibi yolculara şahsi seçeneklerde sunmaktadır.

Daha uygun fiyatlarla toplu taşıma tercih etmek isteyenler için otogar ile şehir merkezi arası yolcu taşıyan minibüs ve otobüslerin olduğu şehirde günün her saati taksi bulunmaktadır. Firmalar tarafından sunulan servis hizmetinin de bulunduğu şehirde merkeze ulaşmak isteyenler kısa sürede yolculuklarını tamamlayabilirler.

Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine sadece 5 km mesafede olan otogara sahip olan Samsun çok fazla otobüs firmasını ağırlamaktadır. Tüm firmaların kendi biletli yolcuları için servis hizmeti verdiği otogarda herkese uygun ulaşım türü vardır. Yıl içerisindeki yolcu kapasite yüksekliği nedeniyle 7/24 ulaşım seçenekleri bulunan otogardan yapılacak şehir merkezi seyahatleri 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Tam yol üzerinde yer alan konumuyla yolcuların hemen istedikleri araca binmelerini sağlayan Samsun otogarı içinde ve dışında taksi duraklarını barındırmaktadır.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Çok geniş bir alan üzerine kurulmuş olan Samsun otogarından şehir merkezine gitmek için en mantıklı seçeneklerden birisi taksilerdir. İki nokta arasındaki mesafenin 5 km gibi kısa olması özellikle kalabalık gruplar için çok avantajlıdır. Taksimetre uygulamasının bulunduğu otogar taksilerinde fiyatlarda oynama söz konusu değildir. Yol güzergâhı düz olan otogar şehir merkezi ulaşımlarında yolcular 10 dakikada istedikleri yere ulaşabilirler. Ulaşımdaki konforu ile ön plana çıkan bu yolculuk türünde şoförlerle önceden fiyat konusunda anlaşma yapmakta mümkündür.

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

İki yönlü otobüs trafiğiyle otogardan şehir merkezine yolcu taşımacılığı yapılan Samsun’da akıllı kartlar kullanılmaktadır. Otogarın hemen yanı başından geçen araçlarla şehir merkezine hareket eden bu otobüsler yolcular tarafından ekonomik olması nedeniyle çok fazla tercih edilmektedir. Özellikle fazla yükü ve sağlık sorunu olmayanlar için pratik bir yolculuk türü olan otobüslerde indirme ve bindirme yapıldığı için az da olsa süre uzamaktadır.

Servis ile Şehir Merkezine Ulaşım

Her firmanın kendi yolcuları için tahsis ettiği servis araçları bulunmaktadır. Firma personelleri tarafından kullanılan bu araçlarla belirli saatlerde şehir merkezine tek noktaya ulaşım sağlanmaktadır. Ücretsiz ve hemen otobüs yanından kalkması nedeniyle çok mantıklı bir seyahat türü olan servislerde tek sıkıntı sabit saatlerde kalkmalarıdır. Bu konuda sorun yaşamamak için saatler hakkında firma personellerinden bilgi alınmalıdır.

Minibüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Şehirde en fazla hattı bulunan ulaşım türü minibüslerdir. Otogar ile şehir merkezi yolcu taşınan güzergahta dahi çok sayıda minibüsün bulunduğu şehirde binişler akıllı kartlar veya para ile yapılmaktadır. Hızlı ve uygun fiyatlı olan bu ulaşım türü için fazla beklemekte gerekmemektedir.

Samsun Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

Eskişehir Otogarları

Tepebaşı Otogarı 0222 227 88 00
Şeker mahallesi sivrihisar 2 caddesi / 26120

Samsun Otogarları

İlkadım Otogarı 0531 958 55 80
Kıran Mahallesi / 55200

Samsun İlçeleri

Alaçam Asarcık Atakum
Bafra Canik Çarşamba

Samsun Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 1.348.542

Samsun Plaka Kodu Kaçtır ?

Samsun Telefon Kodu ?

Samsun Seyahat Rehberi

Tekkeköy Gezilecek Yerler
Tekkeköy Gezilecek Yerler
19 Mayıs Gezilecek Yerler
19 Mayıs Gezilecek Yerler
Samsun Gezilecek Yerler
Samsun Gezilecek Yerler