Ağrı Otobüs Bileti

Ağrı Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 30 TL
Nüfus 536.199
Telefon Kodu 472
orta şiddetli yağmur
Ağrı Hava Durumu (20 Temmuz)
orta şiddetli yağmur (20°C)
hafif
21 Temmuz
hafif yağmur (25°C)

Ağrı Otobüs Bileti Fiyatları

Ağrı Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Ulaşım konusunda son zamanlarda oldukça etkili gelişmelerin yaşandığı bir ilimizdir ve Ağrı şehir merkezine ulaşım hakkında gündem olmuştur. Artan nüfusu ve buna bağlı olarak coğrafi güzelliklere ev sahibi yapıyor oluşu oldukça dikkat çekici seviyededir ve bu bakımdan farklı ulaşım yolları aranmıştır. Yüksekliğe rağmen bulunan bu ulaşım yolları oldukça uygun ve hesaplı fiyatlarla adından söz ettirmiştir ve her daim insanların avantajı hakkında gelişmeler yaşanmıştır.

Taksi İle Şehir Merkezine Ulaşım

Günümüzde her ne kadar taksi ile ulaşım sayısı artsa da bundan birkaç yıl önce pek de fazla sayıda taksi bulunmuyordu. Bunun sebebi o kadar da gelişmiş bir yer olmamasıydı. Fakat son zamanlarda artan taksi sayısı, şehir merkezine gitmek için oldukça pratik hale gelmiştir. Bu pratiklik oldukça fayda sağlar çünkü hem zaman hem de fiyat konusunda yaklaşık 10 dakika süre içinde her yere gidebilirsiniz.

Otobüs İle Şehir Merkezine Ulaşım

Ağrı otogarı, 27 bin metre karelik bir alanda bulunup araçlar şehir merkezlerine yalnızca 15 dakikada götürebilme özelliğine sahiptir. Bununla beraber şehir içi ulaşım da durakların ve yolcuların fazla olmasını bir avantaj sayarak oldukça rahat bir şekilde yolculuk yapabilmektedirler. Bu araçlar son derece uygun fiyatta olmakla beraber temizlik ve rahatlık konusunda hiç sıkıntı yaşatmazlar. Her 5-6 dakikada bir şehir merkezine gidecek araç bulunur.

Servis İle Şehir Merkezine Ulaşım

Ağrı'da şehir merkezlerine ulaşmak için sık kullanılan araçlardan biridir servisler. Bunun sebebi fazla sayıda yolcu almayıp kişilerin yüklerini otogara bırakıp oradan alma imkanlarına sahip olmalarıdır. Ağrı'da yaşayan insanlar bundan sık sık faydalanırlar çünkü yük taşıyan araç bulmak zordur. Araçların ne zaman geleceği belli olmamakla beraber, kişiler otobüs firmalarından bu bilgiyi alabilirler. Yaklaşık 15 dakika içinde herhangi bir zorluk yaşamadan ve ücret ödemeden şehir merkezine varmanız mümkündür.

Minibüs İle Şehir Merkezine Ulaşım

Artan kalabalık ile otobüsler tercih edilmese de yine de zorunda kaldıkça kullanılır. Ücretinin uygun olması, şehir merkezine çabuk götürüyor olması gibi sebeplerden dolayı tercih edilir. Giderken çok durakta beklemez ve bu avantajından dolayı insanları daha çok otobüs beklerken görürsünüz. Sefer sayıları fazladır ve doluluk oranı azdır.

Günün belli saatlerinde (özellikle sabah erkenden ve akşam geç vakitte) bir yoğunluk olabilir fakat şehir merkezindeki belli duraklarda yolcu sayısı azalacağından tercih edilmesi makul olabilir. Coğrafi özellikleri bakımından yüksek bir konumda olsa da gelişmekte olan ulaşım imkanları bakımından gezilip görülecek yerleri değerlendirilmeye başlanmıştır.

Örneğin Türkiye'nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı'na artan yoğun ilgi sebebiyle ulaşım imkanları epey artmıştır ve bu bakımdan daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Bu sebeplerden şehir merkezine de ulaşım sınırları kaldırılmıştır.

Ağrı Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

İzmir Otogarları

Bornova Otogarı 0232 472 1010
Kemalpaşa caddesi no: 285/2 / Işıkkent

Ağrı Otogarları

Merkez Otogar 0472 215 18 25
Erzurum bulvarı abide mahallesi / 04100

Ağrı İlçeleri

Diyadin Doğubayazıt Eleşkirt
Hamur Patnos Taşlıçay

Ağrı Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 536.199

Ağrı Plaka Kodu Kaçtır ?

Ağrı Telefon Kodu ?