Aydın Otobüs Bileti

Aydın Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 30 TL
Nüfus 1.110.972
Telefon Kodu 256
açık
Aydın Hava Durumu (19 Nisan)
açık (22°C)
parçalı
20 Nisan
parçalı az bulutlu (21°C)

Aydın Otobüs Bileti Fiyatları

Aydın Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Aydın Otogarı, konum itibariyle birçok yere yakındır, şehir merkezine olan çok kısa bir mesafesiyle bilinir ayrıca birçok ulaşım seçenekleri ile kolaylıklar sunabilir. Araç kiralama özelliği de mevcuttur dolayısıyla tercih isteğe bağlı olarak bundan yana da kullanılabilir, çoğu zaman tercih edilen taşıtların genelde otobüs, minibüs şeklinde olduğunu görebiliriz. Bu belki de ulaşımın yorucu olmamasından, fiyatların uygunluğundan, kullanıcı memnuniyetinden kaynaklı olabilir. Kullanıcıya faydaları dolayısı ile öğrenciler veya bölge halkı olarak en kolay hizmet olarak görülüyor ve tabi Aydın şehir merkezine ulaşım konusunda birkaç seçenekten daha bahsedilebilir.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Bulunduğunuz yere bağlı olarak gerek otogardan gerekse bulunduğunuz yoldan taksi ile kısa bir mesafede şehir merkezine ulaşabilmek mümkündür. Aydın otogar şehir merkezine yaklaşık 4,5 km bir yol uzunluğuna sahiptir dolayısıyla taksi ile bu en fazla 10 dakika alabilir. Taksi, otobüsün bulunmadığı zamanlarda da tercih edilebiliyor çünkü belirli bir saatten sonra otobüs ilçelere gitmiyor ve ancak taksi ya da başka alternatiflerle gidebilmek zorunda kalıyorsunuz.

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Bulunduğunuz konumda otobüslerin geçme sıklığı bir süre sonra azalabilir. Özellikle saat 10-11 sonrasında otobüsler geçmediği için bunun göz önünde bulundurulabilmesi gerekir. Farklı ilçelerde bu saatten itibaren farklı taşıtları tercih etmeniz gerekebilir. Otobüs ile en fazla 1 saat gibi bir yol alınabilir hemen hepsi merkeze kadar götürdüğü için de yol güzergahı içerisinde sayılabiliyor. Farklı sarı otobüsler ile belirli zaman içerisinde kart sahibi olduktan sonra rahat bir şekilde gidilebilmesi mümkün. Ayrıca otobüsler genelde boş olması açısından en çok tercih edilenlerden biri bu yüzden bulunulan yere bağlı olarak kimi zaman 5 TL ile de gidebilmek normal hale gelebiliyor.

Servis ile Şehir Merkezine Ulaşım

Farklı otogarlar üzerinden servise binmek veya sadece tercihe bağlı olarak Aydın otogarından merkeze gitmek mümkün. Aydın otogardan merkeze gitmek kısa bir mesafe harcadığı için genelde diğer tercihler kullanılıyor ama en azından diğer otogarlar veya ilçelerden servise binip çok bir ücret ödemeden şehir merkezine gidebilmek mümkün. Servis genelde ilçelerde belirli bir işi ya da okulu olan kişilerce tercih ediliyor.

Minibüsler ile Şehir Merkezine Ulaşım

En çok kullanılan taşıtlar minibüsler olduğundan en fazla 5-10 TL ile şehir merkezine gidebiliyor ve oradan dönüşte rahatlıkla araç bulabiliyorsunuz. En faydalı olan yöntem acelesi olanlar açısından minibüsler denilebilir bunun yanı sıra bölgeler birbirine çok uzak olmadığından kimi zaman 40 dakikalık bir yolculukla şehir merkezine gidilebiliyor. Ulaşım açısından sıkıntılı herhangi bir durum yok dediğim gibi en çok tercih edilen olduğu için sürekli olarak bekleme durumları yok sıklıkla araç bulunabiliyor. Kullanıcıların tercih etme sebebinin de bu olduğu açık.

Aydın Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

Ankara Otogarları

Aşti Otogarı 0312 207 10 00
Beştepe mah mevlana bulvarı numara: 82 / 06510 Yenimahalle

Aydın Otogarları

Merkez Otogar 0256 212 50 50
Kurtuluş mahallesi / 09020

Aydın İlçeleri

Bozdoğan Buharkent Çine
Didim Efeler Germencik

Aydın Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 1.110.972

Aydın Plaka Kodu Kaçtır ?

Aydın Telefon Kodu ?