Balıkesir Otobüs Bileti

Balıkesir Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 35 TL
Nüfus 1.228.620
Telefon Kodu 266
hafif yağmur
Balıkesir Hava Durumu (19 Nisan)
hafif yağmur (20°C)
orta
20 Nisan
orta şiddetli yağmur (16°C)

Balıkesir Otobüs Bileti Fiyatları

Balıkesir Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Kuvayı millîye şehri olarak Balıkesir şehir merkezine ulaşım alanında çok çeşitli ve diğer şehirlere göre biraz da olsa pahalı bir konumda yer almaktadır. Anlatacağımız yollar ile şehir merkezine ulaşım konusunda bilgiler vereceğiz. Konumunuza ve zamana yönelik bir seçim ile hangi ulaşım aracını kullanabileceğinizi seçebilirsiniz.

Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Balıkesir Şehirler Arası Otobüs Terminali şehir merkezine 9 kilometrelik bir mesafede bulunmaktadır. Otogardan merkeze gitmek için; belirli saatlerde olan otobüsler, otogar taksileri ya da minibüsler tercihiniz olacaktır. Taksi diğer iki ulaşım aracına göre daha pahalıdır. Otobüs ise minibüse göre daha pahalı ve kartla binişlere izin verilmektedir. Kartınız yoksa orada bulunan gişelerden tek seferlik kartlar çıkartabilir ve ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Minibüslerde ise kartsız ulaşım sağlanıyor.

Taksi İle Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine giden yol güzergahı yol değişmese de taksi ile seyahat etmenin ayrıcalığı zamandan tasarruf ve daha konforlu bir ulaşım yapmaktır. Bunun sonucu olarak ise ücret diğer ulaşım araçlarına göre bir miktar pahalı olmaktadır.

Otobüs İle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüsler ile merkeze ulaşım en çok kullanılan yöntemlerdendir. Hemen hemen her 15 dakikada bir kalkan otobüsler ile şehrin farklı noktalarına ve şehir içi ulaşımın kalbi olan ''Balıkesir Toplu Taşıma Merkezi'ne'' rahatlıklar ulaşabilirsiniz. Eğer toplu taşıma merkezine ulaşmak istiyorsanız 23T sefer sayılı otobüse binerek ulaşımınızı sağlamanız gerekmektedir.

Otobüs İle Ulaşım Alternatif Hatlar

Otobüs kullanarak şehir içine ulaşmak istiyorsanız toplu taşıma dışında bazı seferler de vardır. Bunlar: Terminal-Gündoğan-Bahçelievler, Terminal-TTM-Bahçelievler, Toki-Terminal-TTM-Adnan Menderes olmak üzere şehir içine de giren çeşitli hatlar bulunmaktadır. Bunlara göre tercihinizi şekillendirebilirsiniz.

Servis İle Şehir Merkezine Ulaşım

Servis ile ulaşımı tercih ederseniz ise servis Balıkesir'in hemen hemen her yanına hizmet vermektedir. Bu sayede hızlı bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Servisi olan firmaları araştırarak öğrenebilirsiniz.

Minibüsler İle Şehir Merkezine Ulaşım

Genellikle açık yeşil renkli minibüs hattı Terminal ile TTM arasında bir hat olarak çalışmaktadır. Minibüsler kartsız alması ile işinizi bir nebze kolaylaştırır. Minibüsün güzergahı size uymasa da minibüsten TTM'de inerseniz TTM'den şehrin her yerine giden farklı minibüsler ile karşılaşırsınız. Buradan da gerekli bilgileri öğrendikten sonra kısa sürede gitmeniz yere gereken araç ile ulaşımınızı tamamlayabilirsiniz.

Balıkesir Şehir Merkezi

Balıkesir'de bulunan şehir içi ulaşım hatlarından en kapsamlı olanları genellikle şehrin hemen hemen en çok gidilen yerlerinden geçmektedir. Bu yüzden otogardan bindiğiniz araç ile büyük bir ihtimalle gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra kırmızı hatlı minibüsler ile Gaziosmanpaşa - Paşa alanı hatlarını kullanarak şehir içi ulaşımda zaman tasarrufu ve çoğu yerden geçmesi ile birlikte tek otobüsle işinizi halledebilme imkanına sahipsiniz.

Balıkesir Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

İstanbul Otogarları

Alibeyköy Otogarı
Samandıra Otogarı
Harem Otogarı 0212 568 99 70

Balıkesir Otogarları

Merkez Otogar 0266 246 57 51
Paşa alanı mahallesi bursa yolu 8. km / 10020

Balıkesir İlçeleri

Altıeylül Ayvalık Balya
Bandırma Bigadiç Burhaniye

Balıkesir Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 1.228.620

Balıkesir Plaka Kodu Kaçtır ?

Balıkesir Telefon Kodu ?