Bitlis Otobüs Bileti

Bitlis Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 25 TL
Nüfus 348.115
Telefon Kodu 434
açık
Bitlis Hava Durumu (21 Haziran)
açık (26°C)
açık"
22 Haziran
açık (24°C)

Bitlis Otobüs Bileti Fiyatları

Bitlis Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan tarihi, geleneksel ve kültürel değerleri ile ön plana çıkan Bitlis'in bir tarafında kümbetler, camiler, kaleler ve kervansaraylar gibi benzersiz tarihi eserler bulunmakta ve diğer tarafta göller, volkanik dağlar gibi doğal güzelliklere sahip olan Bitlis şehri kerpiçten evleri, türküleri, yöresel yemekleri, örf ve adetleri ile Anadolu’daki renkli kültür yapısında önemli bir rolü olan Bitlis, gezilip görülesi çok güzel bir şehrimiz.

Havaalanı bulunmayan Bitlis'e demir yollarıyla yani trenle de varmış olabilirsiniz eğer otobüsle geldiyseniz Bitlis Şehir Merkezine otogardan ulaşmak için toplu taşıma araçlarından otobüs, minibüs kullanabilirsiniz ya da özel olarak taksi ile ulaşabilirsiniz veya otobüs firmaların sağladığı servislerle Bitlis şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi İle Bitlis Şehir Merkezine Ulaşım:

Bitlis otogarının şehir merkezine uzaklığı yaklaşık olarak 20 km olarak belirlenmiştir ve yükü ağır olanlar, acil işi olanlar, sağlık sorunu olanlar veya toplu taşıma ile ulaşım zor gelen kişiler için güzel bir alternatif olarak görülmektedir. 20 km'lik taksi ücreti otobüsten biraz daha pahalı olsa da otogarın içinde bulunan taksi durağı ile istediğiniz saatte ulaşabileceğiniz ve rahatlıkla Bitlis Şehir Merkezine Ulaşım sağlayabileceğiniz en rahat yol taksidir.

Otobüs ile Bitlis Şehir Merkezine Ulaşım

Bitlis şehir merkezine ulaşım için toplu taşımayı tercih edenler için otobüs kolay ve ucuz bir yol olmakla birlikte şehir merkezine giderken çok sayıda il ve mahalleden geçtiği için ineceğiniz konumu daha iyi seçebilirsiniz. Halk otobüsü seferleri farklı güzergahlarla bir çok saat diliminde ulaşım sağlamaktadır, akşam vakitlerinde seyrekleşiyor olsa da gün içinde en kolay şekilde Bitlis Şehir merkezine ulaşım sağlamaktadır.

Servis ile Bitlis Şehir Merkezine Ulaşım:

Bitlis'e gelmek için yolculuk ettiğiniz firmanın ücretsiz olarak sağladığı servisler ile de Bitlis şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz, bu servisler ile otogardan şehir merkezine veya illerine gitmenin en rahat ve basit yolu olmaktadır. Otogardan indiğini de kalkacak olan servise biletinizi göstermeniz yeterlidir ve ücretsiz olarak sizi istediğiniz yerde indirecektir. Gün içerisinde belirli saatlerde kalkan bu servisler sizin rahat ve güvenli bir yolculuk yapmanızı sağlarken daha önceden firmayı arayıp kalkış saatlerini ve kullanacağı güzergahları öğrenmeniz de fayda var çünkü farklı güzergahlarla farklı araçlar kalkıyor olabilir.

Minibüs ile Bitlis Şehir Merkezine Ulaşım:

Alternatif başka bir yol olan minibüs ile Bitlis şehir merkezine ulaşmak kolay olsa da kalabalık bir ulaşım yolu olmaktadır, sıklıkla tercih edildiği ve hızlı olduğu için yolcu sayısı otobüs ve servislere göre daha fazla olmaktadır. Bitlis'e ulaşım için sıklıkla kullanılan minibüsler otobüs saatlerine kıyasla daha sık kalktığı için ulaşmanız daha kolay olacaktır ve ücret olarak otobüse yakın bir ücret almaktadırlar.

Tren yoluyla Bitlis Şehir Merkezine Ulaşım

Bitlis’e gitmenin kolay yollarından biri de tren yolculuğu yapmak, haftanın belirli günlerinde belirli şehirlerden Tatvan'a sefer yapan Tren Ekspreslerini kullanarak Tatvan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz ve Bitlis’in merkez otogarı Tatvan ilçesinde bulunduğu için şehir merkezine de varmış olursunuz.

Bitlis Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

Ankara Otogarları

Aşti Otogarı 0312 207 10 00
Beştepe mah mevlana bulvarı numara: 82 / 06510 Yenimahalle

Bitlis Otogarları

Merkez Otogar 0434 827 72 21
Sıra Sokak d300 otoyolu / Tatvan

Bitlis İlçeleri

Adilcevaz Ahlat Güroymak
Hizan Mutki Tatvan

Bitlis Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 348.115

Bitlis Plaka Kodu Kaçtır ?

Bitlis Telefon Kodu ?

Bitlis Seyahat Rehberi

Tatvan Gezilecek Yerler
Tatvan Gezilecek Yerler
Adilcevaz Gezilecek Yerler
Adilcevaz Gezilecek Yerler
Bitlis Gezilecek Yerler
Bitlis Gezilecek Yerler