Çanakkale Otobüs Bileti

Çanakkale Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 40 TL
Nüfus 542.157
Telefon Kodu 286
parçalı az bulutlu
Çanakkale Hava Durumu (8 Ağustos)
parçalı az bulutlu (28°C)
açık"
9 Ağustos
açık (29°C)

Çanakkale Otobüs Bileti Fiyatları

Çanakkale Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Çanakkale ulaşım bakımından oldukça gelişmiş bir şehirdir ve aynı zamanda gidenlerin de fark ettiği gibi Çanakkale şehir merkezine ulaşım konusunda son zamanlarda büyük bir değişim içerisine girmiştir. Toplu taşıma araçlarının oldukça sık ve her yerde bulunuyor olması, kalabalık olmaması, dijital bildirimlerle aracınızın gelmesine kaç durak olduğunu ve diğer bildirimleri görebiliyor olmanız açısından oldukça avantajlı bir konumdadır. Otobüsün nerede olduğunu görebilirsiniz.

Taksi İle Şehir Merkezine Ulaşım

Çanakkale'deki en kolay ulaşım yollarından biridir taksiler. Şehir merkezine herhangi bir ilçeden yalnızca 20-25 dakika sürede merkeze ulaşmanız mümkündür. Durakların birbirine yakın olmasından kaynaklanan avantaj sayesinde taksiler sıklıkla müşteri indirip bindirebilir ve böylece yakında olan bir taksi çağırdığınızda çok büyük ihtimalle dolu olmaz. İşte bu sebeplerden dolayı Çanakkale'de çoğu taksiyi duraklarda dururlarken görürsünüz. Her yere yürüme mesafesinde olan merkezlerde de bu bakımdan oldukça fazla taksi vardır.

Otobüs İle Şehir Merkezine Ulaşım

Son zamanlarda oldukça artan öğrenci sayısı ile otobüs sayıları doğru orantılı olarak artmaya başladı. Bu kişiler Çanakkale'nin bir ilçesinde yaşadığı halde merkeze otobüs yoluyla gelen insanlardı. Yalnızca tek problemi durakların ve trafik ışıkların caddelerde oldukça fazla olmasından kaynaklı olarak otobüslerin 3 dakikalık süre ile hareket etmesiydi. İşte bu sebeple taksi ile gidilen yoldan daha fazlası otobüslerde duraklar yüzünden gidilebilir. Otobüslerin oldukça uygun ve hesaplı olması çok büyük avantajdır ve bu sayede son zamanlarda epey artış göstermiştir. Belli saatlere kadar bulunan bu ulaşım imkanı, gece vakitlerinde oldukça azalır ve neredeyse şehrin diğer ucuna gidecek bir otobüs bulması imkansız hale gelir.

Servis İle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs garına, şehrin diğer ilçelerine ve Çanakkale şehir merkezine servis ile oldukça kolay bir ulaşım fırsatı bulabilirsiniz. Yalnızca son zamanlarda kullanılmasının fazla yoğun olmadığı bölge ve duraklarda günün belli saatlerinde geçerler. Kısaca belirtmek gerekirse otobüs sayısı kadar servis sayısı bulamazsınız. Fakat yine de günün belli saatlerinde geçen bu servisler, kendilerine kısa yoldan bir rota çizerek şehir merkezine ulaşımı daha imkanlı hale getirir. Ayrıca özel servis dışındaki servislere bedava binme imkanı da sunulur ve bu servisleri otobüs duraklarında rahatlıkla görebilirsiniz.

Minibüsler İle Şehir Merkezine Ulaşım

Çanakkale'de oldukça yaygın olan en önemli ulaşım yoludur. Bazı seferlerinde gereğinden fazla yolcu alınması sebebiyle son derece kalabalık olabilir. Ucuzdur ve fazla tercih edilir fakat olumsuz özelliği her yere ulaşımının olmamasıdır. Örneğin başka minibüslerin yolcu aldığı yerde birden fazla minibüs almayabilir dolayısıyla bu da yolcuların her türden araçla ulaşımı sağlayamamasına sebep olur. Tüm bu sebeplerden kaynaklı olarak günün bazı zamanlarında ulaşımı kolay ama rahat olmaması sebebiyle bazı minibüsleri boş görme ihtimaliniz vardır.

Çanakkale Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

Bursa Otogarları

Osmangazi Otogarı 0224 261 54 00
Terminal cad. demirtaş dumlupınar organize sanayi bölgesi / 16190

Çanakkale Otogarları

Merkez Otogar 0286 212 58 88
Bursa yolu 4. kilometre / 17100

Çanakkale İlçeleri

Ayvacık Bayramiç Biga
Bozcaada Çan Eceabat

Çanakkale Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 542.157

Çanakkale Plaka Kodu Kaçtır ?

Çanakkale Telefon Kodu ?

Çanakkale Seyahat Rehberi

Lapseki Gezilecek Yerler
Lapseki Gezilecek Yerler
Ezine Gezilecek Yerler
Ezine Gezilecek Yerler
Gökçeada Gezilecek Yerler
Gökçeada Gezilecek Yerler