Eskişehir Otobüs Bileti

Eskişehir Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 25 TL
Nüfus 887.475
Telefon Kodu 222
orta şiddetli yağmur
Eskişehir Hava Durumu (27 Eylül)
orta şiddetli yağmur (26°C)
hafif
28 Eylül
hafif yağmur (22°C)

Eskişehir Otobüs Bileti Fiyatları

Eskişehir Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Türkiye'de öğrenci şehri olarak bilinen ve nüfusu belirli dönemlerde artan Eskişehir şehir merkezine ulaşım için trafiği tramwaylar ile azaltmaktadır. Şehir merkezine ulaşımın farklı alternatiflerle yapıldığı Eskişehir'de yolcular tercihlerine göre toplu taşıma, ticari taksi veya araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirler. Nüfusu 880.000 olan ve eğitim dönemlerinde bu sayısı artan Eskişehir'de bu nedenle ulaşım ağı çok gelişmiştir. Günün her saati mutlaka bir aracın bulunduğu şehirde yolcular kısa sürede şehir merkezine güvenilir şekilde ulaşabilirler.

Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Yüz ölçümü çok büyük olmayan Eskişehir otogarı ve şehir merkezi arası mesafenin kısa olması yolculukların kısa sürede tamamlanmasını sağlamaktadır. Modern görünüme sahip ve merkezi konumda bulunan bir otogara sahip olan Eskişehir de bu merkez içerisinde birçok hizmette sunulmaktadır. Araç kiralama firmaları, otobüs firmaları ve taksi duraklarının bulunduğu otogardan yolcular kısa sürede şehir merkezine geçebilirler. Trafik yoğunluğu bağlantı yollarıyla azaltılmış olan şehirde otogar ve merkez arası mesafe en fazla 10 dakika da gidilmektedir.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarın şehir merkezine olan yakınlığı yolculuklarını taksi ile yapmak isteyenlerin araç seçeneklerinin artmasını sağlamaktadır. Yolcular fazla olan eşyalarını kısa sürede adreslerine götürmek için şehir merkezi veya otogarda bulunan duraklardan araç çağırabilirler. Yolculukta rahatlık ve hız arayanların ilk tercihleri olan taksilerle otogar ve şehir merkezi arası 5 dakika gibi kısa sürede tamamlanmaktadır. Fazla ücretinde tutmaması ve güvenilir olması nedeniyle otogara inen birçok yolcunun taksi duraklarına yöneldikleri görülmektedir.

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Öğrenci nüfusunun fazlalığı nedeniyle şehir içi ve şehir merkezine ulaşımda en fazla kullanılan ulaşım yolu olan otobüslerle Eskişehir'de her yere gidilmektedir. Kart ile biniliyor olmasından dolayı nakit ihtiyacı da bulunmayan otobüsler otogar etrafından saat başı hareket etmektedir. Zamanı olanlar için vazgeçilmez bir seçenek olan otobüsler belirli bir saatten sonra sefer azalttığından dolayı önceden bu geçiş saatlerinin öğrenilmesinde fayda vardır.

Servis ile Şehir Merkezine Ulaşım

Eskişehir otogarında yolcu indiren firmaların müşterilerini şehir merkezine götüren ve tüm gün hizmet veren taşıma servisleri bulunmaktadır. Yolcuların aldıkları bilete karşı onlara tanınan bu hak sayesinde şehir merkezine bekleme yapmaksızın 7/24 ulaşım sağlamak mümkündür. Gayet bakımlı ve güvenilir olan bu servisler tarafından tek yolcu dahi şehir merkezine gitmek istediğinde taşımacılık yapılmaktadır.

Minibüsler ile Şehir Merkezine Ulaşım

İçerisinde minibüs durağı bulunmamasına rağmen Eskişehir otogarının çevresinden geçen birçok hatta günün her saati araç bulunmaktadır. Gece yarısına kadar seferleri bulunan minibüslerin ücretlerinin uygun olması ve kısa sürede şehir merkezine ulaşmaları yolcuların büyük bir çoğunluğunun bu seçeneğe yönelmelerini sağlamaktadır. Otobüsler gibi beklemenin gerekmediği bu ulaşım türünde her 5 dakikada bir veya daha fazla araç şehir merkezine doğru yolculuğa çıkmaktadır.

Eskişehir Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

İstanbul Otogarları

Alibeyköy Otogarı
Samandıra Otogarı
Harem Otogarı 0212 568 99 70

Eskişehir Otogarları

Tepebaşı Otogarı 0222 227 88 00
Şeker mahallesi sivrihisar 2 caddesi / 26120

Eskişehir İlçeleri

Alpu Beylikova Çifteler
Günyüzü Han Inönü

Eskişehir Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 887.475

Eskişehir Plaka Kodu Kaçtır ?

Eskişehir Telefon Kodu ?

Eskişehir Seyahat Rehberi

Sivrihisar Gezilecek Yerler
Sivrihisar Gezilecek Yerler
Eskişehir Gezilecek Yerler
Eskişehir Gezilecek Yerler
Alpu Gezilecek Yerler
Alpu Gezilecek Yerler