Gaziantep Otobüs Bileti

Gaziantep Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 25 TL
Nüfus 2.069.364
Telefon Kodu 342
açık
Gaziantep Hava Durumu (20 Temmuz)
açık (31°C)
açık"
21 Temmuz
açık (33°C)

Gaziantep Otobüs Bileti Fiyatları

Gaziantep Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Tarihi ve yemekleriyle mutlaka görülmesi gereken yerlerden olan Gaziantep şehir merkezine ulaşım için içerisinde farklı seçenekler barındırmaktadır. Geniş ve düz yolları nedeniyle en gelişmiş ulaşım ağlarından birisine sahip olan şehirde çalışan tüm hatla şehir merkezinde buluşmaktadır. Herkesin tercihine göre ulaşım yolları bulunan Gaziantep tramvay kullanımı en fazla olan şehirlerarasında yer almaktadır. Şehir merkezine ulaşımda taksi, otobüs ve minibüslerinde kullanıldığı şehirde trafik yoğunluğu da seyahat etmek için bazı zamanlar dışında gayet uygundur.

Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Yolcuları için 30 bile gişesi ve 68 peronla hizmet veren Gaziantep otogarı şehir merkezine 6 kilometre uzaklıktadır. Trafiğin durumuna da bağlı olarak şehir merkezine 15 dakika gibi kısa bir sürede ulaşılan şehir otogarında içeride ve dışarı da çok sayıda ulaşım seçeneği bulunmaktadır.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Günün her saati taksi taşımacılığının yapıldığı Gaziantep'te otogar ve şehir merkezi arası fazla maddi yük getirmeyecek kadar kısadır. Bu nedenle yolcuların en fazla taksi yolculuğunu tercih ettikleri bu şehirde bu yolculuk türü konfor ve hız bakımından da diğerlerinden ayrılmaktadır. Şehir merkezi otogar arası sabit fiyatla çalışan taksiler de mesafe kısalığı nedeniyle fiyat uygunluğu bulunmaktadır. Bu nedenle eşyası çok veya sayı olarak fazla yolcular için en mantıklısı taksi ile şehir merkezine ulaşım sağlamak olacaktır.

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Sabahın ilk ışıklarından geç saatlere kadar yolcu taşımacılığı yapan otobüslere sahip olan Gaziantep de binişler kart27 ile yapılmaktadır. Otogarının önünden birden fazla otobüs hattının geçtiği Gaziantep de bu seçenek ücreti bakımından oldukça cazip olsa da yolculuk süresi biraz uzun sürmektedir. Sürekliliği olmaması nedeniyle binilmek için bir süre beklenmesi gereken otobüs yolculuklarında 6 km'lik yol 30 dakika sürmektedir.

Servis ile Şehir Merkezine Ulaşım

Ziyaretçilerine 68 peronda onlarca firmayla hizmet veren Gaziantep de firmalara ait servis hizmetleri bulunmaktadır. Ücretsiz olarak yolcuların şehir merkezine götürüldüğü bu sistem diğerlerinden biraz farklıdır. Yolcuların sadece belirli bir güzergah üzerinde götürüldüğü servis taşımacılığında araç kalkış saatleri de sabittir. Firmaların belirledikleri veya araç doluluk durumlarına göre şehir merkezine hareket eden servislerde durma olmadığı için yolculuk süresi kısa olmaktadır. Gayet rahat olan servisler otogar içinden hareket ettiği için eşya taşınmasına da gerek kalmamaktadır.

Minibüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine ulaşım için yolcuların en fazla kullandıkları seçenek minibüslerdir. Bu durumun nedeniyse şehirde bulunan minibüs hat sayısının fazlalığı ve ücretlerin servis dışındaki diğer seçeneklere göre avantajlı olmasıdır. Gaziantep otogarına indikten sonra yolcular otogar dışına çıkarak şehir merkezine giden onlarca minibüs hattına ulaşabilirler. Rahat bir yolculuk türü olan minibüslerle 6 kilometrelik mesafe en fazla 15 dakika gibi kısa sürede tamamlanmaktadır.

Gaziantep Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

İzmir Otogarları

Bornova Otogarı 0232 472 1010
Kemalpaşa caddesi no: 285/2 / Işıkkent

Gaziantep Otogarları

Şehitkamil Otogarı 0342 232 58 15
Karacaahmet mahallesi / 27630

Gaziantep İlçeleri

Araban Islahiye Karkamış
Nizip Nurdağı Oğuzeli

Gaziantep Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 2.069.364

Gaziantep Plaka Kodu Kaçtır ?

Gaziantep Telefon Kodu ?

Gaziantep Seyahat Rehberi

Gaziantep Gezilecek Yerler
Gaziantep Gezilecek Yerler
Yavuzeli Gezilecek Yerler
Yavuzeli Gezilecek Yerler
Nizip Gezilecek Yerler
Nizip Gezilecek Yerler