İzmir Otobüs Bileti

İzmir Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 30 TL
Nüfus 4.367.251
Telefon Kodu 232
açık
İzmir Hava Durumu (20 Temmuz)
açık (36°C)
açık"
21 Temmuz
açık (40°C)

İzmir Otobüs Bileti Fiyatları

İzmir Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Bornova ilçe sınırları içinde bulunan İzmir otogarı, şehir merkezi olarak kabul edilen konak ilçesine 9 km mesafede bulunmaktadır. Bu yakınlıktan dolayı otogardan İzmir şehir merkezine ulaşım, çok kısa sürmektedir.

Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

İzmir iline otobüs ile yolculuk yapanlar, Bornova ilçesindeki otogarda iniyorlar. Buradan şehir merkezine ulaşım için ise taksi, otobüs, otobüs firmalarının servisleri ve minibüsler kullanılabiliyor. Otogar ile şehir merkezi yaklaşık 20 dakika civarında sürüyor. Otogardan şehir merkezine şahsi araçlarla da ulaşmak mümkün, otogar bölgesinde özel araçlar için yeterince park yeri de bulunuyor.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Konforlu ve daha hızlı bir ulaşım tercih edenler, otogardan şehir merkezine gitmek için taksileri kullanıyorlar. Otogarda bu maksatla 24 saat taksi bulmak mümkün oluyor. Otogarın şehir merkezine yakın olması ise, diğer birçok büyük şehre nazaran, taksileri lüks bir ulaşım aracı olmaktan çıkarıyor.

Otogarda taksi bulunamaması durumunda, çok yakın mesafelerdeki taksi duraklarından da faydalanılabiliyor. Özellikle bagajları fazla olan ve 2 ile 3 kişi yolculuk yapanlar için, taksiler şehir merkezine gitmek için en çok tercih edilen ulaşım vasıtası oluyor. İl sınırları içinde ayrıca, çok sayıda taksi dolmuş da bulunuyor. Bu araçlar kullanılarak çok daha uygun fiyatlarla şehir merkezine ulaşmak mümkün olmaktadır.

Otobüs İle Şehir Merkezine Ulaşım

Genellikle hafif bir bagajla yolculuk yapanlar, otogardan şehir merkezine gitmek için otobüsleri tercih ediyorlar. İzmir büyük şehir belediyesinin, gece saat 01:30'a kadar çalışan ESHOT otobüsleri bulunuyor. Belediye otobüsleri ile başta şehir merkezi olmak üzere, nerede ise tüm ilçelere ulaşmak mümkün oluyor. Belediye otobüslerinde para geçmediği için, yolcuların İzmirim kart almaları gerekiyor.

Bu kartlar, otogardaki büfelerden temin edilebiliyor ve istenilen miktarda bakiye de yüklenebiliyor. Belediye otobüslerinin son durağı ise, metronun yanında bulunan konak otobüs durağı oluyor. Bu da yolcuların buradan diğer belediye otobüsleri ve metroyu kullanarak, gitmek istedikleri yerlere ulaşmalarına kolaylık sağlıyor. Ayrıca, İzmirim kart ile 120 dakika boyunca ücretsiz aktarma yapmaları da mümkün olmakta.

Servis İle Şehir Merkezine Ulaşım

İzmir otogarına gelen otobüs firmalarının nerede ise tümünün ücretsiz servisleri bulunuyor. Bazı servisler ise, birden fazla otobüs firmasına birlikte hizmet vermekte. Bu servisleri kullanarak da şehir merkezine ulaşmak mümkün oluyor. Özellikle bagajı fazla olan ve ücretsiz ulaşımı tercih edenler için, firmaların servisleri en gözde ulaşım aracı olmakta. Bu servislerden faydalanmanın tek şartı ise, yolcunun bileti olması. Servis sorunu yaşamamak için, otobüs bileti alınırken servisi olup olmadığı ve güzergahları mutlaka teyit edilmelidir.

Minibüsler İle Şehir Merkezine Ulaşım

İzmir otogarından, konak şehir merkezine direk minibüs seferleri bulunmuyor. Buna rağmen, diğer bölgelere ulaşım sağlayan minibüsler kullanılarak, şehir merkezine yakın yerlerde inmek mümkün oluyor.

İzmir Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

Bursa Otogarları

Osmangazi Otogarı 0224 261 54 00
Terminal cad. demirtaş dumlupınar organize sanayi bölgesi / 16190

İzmir Otogarları

Bornova Otogarı 0232 472 1010
Kemalpaşa caddesi no: 285/2 / Işıkkent

Izmir İlçeleri

Aliağa Balçova Bayındır
Bayraklı Bergama Beydağ

İzmir Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 4.367.251

İzmir Plaka Kodu Kaçtır ?

İzmir Telefon Kodu ?

İzmir Seyahat Rehberi

Aliağa Gezilecek Yerler
Aliağa Gezilecek Yerler
Karaburun Gezilecek Yerler
Karaburun Gezilecek Yerler
Çeşme Gezilecek Yerler
Çeşme Gezilecek Yerler