Konya Otobüs Bileti

Konya Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 25 TL
Nüfus 2.232.374
Telefon Kodu 332
hafif yağmur
Konya Hava Durumu (20 Mayıs)
hafif yağmur (20°C)
az
21 Mayıs
az bulutlu (22°C)

Konya Otobüs Bileti Fiyatları

Konya Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Türkiye'nin 7. büyük ili olan Konya şehir merkezine ulaşım konusunda ziyaretçilerine farklı seçenekler sunmaktadır. Yüz ölçümü düz ve geniş olan şehirde ulaşımın çok gelişmiş olması kaçınılmazdır. Düz yer şekli nedeniyle raylı sistemin çok kullanıldığı şehirde her bütçeye uygun seçeneklerle şehir merkezine ulaşım sağlanmaktadır. Yolcuların kişisel tercih ve maddi durumlarına göre kiralık araç, tramvay, otobüs, minibüs ve taksilerin kullanıldığı şehirde ulaşım kısa sürede uygun fiyatlara yapılmaktadır.

Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs terminali şehir merkezine 5 km mesafede olan Konya'da yolcular için tüm alanlarda ulaşım seçenekleri mevcuttur. Mesafenin kısa olması nedeniyle yolcuların en fazla taksileri tercih ettikleri Konya'da otogarın hemen yanında bulunan yol üzerinde de yolcuların şehir merkezine gidebilmeleri için farklı seçenekler bulunmaktadır. Firmalara ait servislerinde bulunduğu şehirde yolcular merkez dışında farklı noktalara da seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Uzun süreli yolculuklarda ekonomik durumu zorlayıcı özelliğe sahip olan taksiler Konya otogarından şehir merkezine gitmek için çok avantajlıdır. Hem konforu hem hızıyla yolcuların en rahat ve güvenli yolculuk etmelerini sağlayan bu seçenek iki nokta arasındaki mesafenin kısalığı nedeniyle önerilmektedir. Günün her saati ulaşım sağlanan taksiler için yolcular otogar içerisinde araç bulabilecekleri gibi yakın noktalardaki duraklardan da talepte bulunabilirler.

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir içi ulaşımın rahat olduğu Konya'da parasını harcamak istemeyen yolcular için en önemli seçenek otobüslerdir. Otogarın hemen dışına çıkarak 38A hattında bulunan otobüse binen yolcular 10 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabilirler. Şehir merkezine ulaşım için çok sık kullanılan bu yolculuk türünde sorun yaşamadan kısa sürede istenilen noktaya ulaşılmaktadır.

Servis ile Şehir Merkezine Ulaşım

Seyahat edilen firmaların yolcularına sağladığı bir kolaylık olan servislerin en büyük avantajları saat fark etmeksizin yolculuk yapılmasıdır. Hemen her firma tarafından yolcular için verilen bu hizmet tamamen ücretsizdir. Sadece otogar ile sabit bir nokta arasında hizmet veren bu servisler belli zamanlarda yolcu taşımaktadır. Yolculuklarını servislerle tamamlamak isteyenler geniş Konya yolları sayesinde 15-20 dakika aralığında şehir merkezine ulaşırlar.

Minibüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Nüfus yoğunluğu fazla olan tüm şehirlerde olduğu gibi Konya şehir merkezi arasında yolcu taşımacılığı yana çok sayıda minibüs hattı bulunmaktadır. Fiyat olarak oldukça uygun olan minibüslere gece saatlere kadar hemen otogar yanından binmek mümkündür. Ancak bu seçenek hem şehir merkeziyle otogar arasındaki mesafe kısalığı hem de bazı saatlerde çok kalabalık olması nedeniyle tercih edilmemektedir. Ancak yine de servis ve otobüs gibi seçeneklerde zaman kaybı yaşamak istemeyen fazla para vermemek içinde taksilerden uzak duranlar tarafından tercih edilmektedir. Farklı güzergahlar üzerinden otogar şehir merkezi yolcu taşıyan minibüslerin bulunduğu Konya'da yolculuk öncesi şoförlerden bilgi almak faydalı olacaktır.

Konya Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

İzmir Otogarları

Bornova Otogarı 0232 472 1010
Kemalpaşa caddesi no: 285/2 / Işıkkent

Konya Otogarları

Selçuklu Otogarı 0332 265 0244
Yazır Mahallesi, Doç. Dr. Halil Ürün Caddesi / 42250

Konya İlçeleri

Ahırlı Akören Akşehir
Altınekin Beyşehir Bozkır

Konya Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 2.232.374

Konya Plaka Kodu Kaçtır ?

Konya Telefon Kodu ?

Konya Seyahat Rehberi

Selçuklu Gezilecek Yerler
Selçuklu Gezilecek Yerler
Konya'da Gidilebilecek Turistik Yerler
Konya'da Gidilebilecek Turistik Yerler
Karatay Gezilecek Yerler
Karatay Gezilecek Yerler