Manisa Otobüs Bileti

Manisa Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 25 TL
Nüfus 1.440.611
Telefon Kodu 236
hafif yağmur
Manisa Hava Durumu (19 Nisan)
hafif yağmur (20°C)
parçalı
20 Nisan
parçalı az bulutlu (18°C)

Manisa Otobüs Bileti Fiyatları

Manisa Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Ege bölgesinin 1,5 milyona yaklaşan nüfusuyla en gelişmiş şehirlerinden olan Manisa şehir merkezine ulaşım için otobüs, minibüs ve taksi gibi imkânlar bulunmaktadır. Trafik yoğunluğu oluşması nedeniyle şehir merkezine ulaşım için çoğunlukla çevre yolarının kullanıldığı şehirde toplu taşıma oldukça yaygındır. Otobüs seferleri 30 hat üzerinden yapılan Manisa da istenildiği zaman otobüs ve minibüslere yolculuk yapılmaktadır. Araç kiralama hizmeti veren firmanın da çokça bulunduğu şehirde farklı segment ve fiyatlara araçlar bulunmaktadır.

Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Eski otogarı şehir merkezine oldukça yakın bir konumda olan Manisa’da trafik yoğunluğunun azaltılması amacıyla yeni otogar merkez dışına alınmıştır. Otogarının merkeze olan uzaklığı 37 kilometre olan şehirde buna rağmen minibüs ve otobüs seferleri aralıksız olarak düzenlenmektedir. Taksilerinde şehir merkezi veya otogar dışından kısa sürede çağrıldığı otogarda çok geniş bir otobüs firması ağı bulunmaktadır. Bu firmaların ücretsiz hizmetleri olan servislerle de şehir merkezine ulaşmak mümkündür.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Yolculuklarını otogarda tamamlayanlar için en rahat seçenek taksiler olsa da 37 kilometrelik mesafe nedeniyle çoğu kişi farklı ulaşım yollarını tercih etmektedir. Ancak yolcu sayısını arttırarak otogar ile şehir merkezi arasındaki mesafeyi daha uygun fiyatlara gitmekte mümkündür. Yolculuğun 30 dakikada tamamlandığı taksiler otogarla şehir merkezi arasının en kısa sürede tamamlandığı seyahat türüdür.

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Gündüz saatleri otogar ile şehir merkezi arasında çok sık seferi bulunan otobüslerin akşam saatlerinde sefer sayısı azalsa da gece geç saatlere kadar devam etmektedir. Yolcuların otogardan şehir merkezine en uygun fiyatlı seyahat ettikleri otobüslere halk kart ile binilmektedir. Acelesi olmayan veya ulaşıma fazla para harcamak istemeyenler tarafından tercih edilen bu yolculuk türünün en büyük dezavantajı yolcu indirme ve bindirmenin çok fazla yapılmasıdır.

Servis ile Şehir Merkezine Ulaşım

Manisa otogarından şehir merkezine ulaşmak isteyenlerin en fazla tercih ettikleri yolculuk türü firmalar tarafından sunulan servis hizmetleridir. Hem ücretsiz olmaları hem de 7/24 yolculuk imkanı bulunmasıyla servisler müşterilere büyük rahatlık sağlamaktadır. Sadece belirli saatlerde veya yolcu durumuna göre hareket eden servis saatleriyle ilgili sorun yaşamamak için mutlaka bilet alınan firma yetkilileriyle önceden görüşme yapılmalıdır.

Minibüslerle Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarın hemen çevre yolundan geçen ve çok küçük paralarla yolcu taşıyan çok sayıda farklı hatta ait minibüsler bulunmaktadır. Yolcu taşıma sıklığıyla nedeniyle yolculuklarda çok fazla kullanılan minibüslerde öğrenci veya sivil olma durumuna göre fiyatlarda değişiklik yapılmaktadır. Gece yolculuk imkanı bulunmayan minibüsler gündüz saatlerinde ise otogar şehir merkezi trafiğini oldukça hareketlendirmektedir. Yolculuk süresi trafiğe ve yolcu durumuna göre 40-50 dakika arası süren minibüsler özellikle acil işi olmaya veya eşya miktarı az olan kişiler için çok kullanışlıdır.

Manisa Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

Bursa Otogarları

Osmangazi Otogarı 0224 261 54 00
Terminal cad. demirtaş dumlupınar organize sanayi bölgesi / 16190

Manisa Otogarları

Merkez Otogarı 0236 231 15 04
Arda Mahallesi / 45020

Manisa İlçeleri

Ahmetli Akhisar Alaşehir
Demirci Gölmarmara Gördes

Manisa Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 1.440.611

Manisa Plaka Kodu Kaçtır ?

Manisa Telefon Kodu ?

Manisa Seyahat Rehberi

Yunusemre Gezilecek Yerler
Yunusemre Gezilecek Yerler
Gölmarmara Gezilecek Yerler
Gölmarmara Gezilecek Yerler
Kula Gezilecek Yerler
Kula Gezilecek Yerler