Mersin Otobüs Bileti

Mersin Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 25 TL
Nüfus 1.840.425
Telefon Kodu 324
hafif yağmur
Mersin Hava Durumu (20 Mayıs)
hafif yağmur (24°C)
hafif
21 Mayıs
hafif yağmur (26°C)

Mersin Otobüs Bileti Fiyatları

Mersin Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Akdeniz bölgesinin sahil şehri olan Mersin şehir merkezine ulaşım topu taşıma veya ticari araçlarla kısa sürede tamamlanmaktadır. Şehir merkezi trafik olarak oldukça hareketli olan Mersin’de genellikle trafik akışı sahil bölümünden yapılmaktadır. Her bütçeye veya konfor tercihine göre şehir merkezine ulaşım seçeneklerinin bulunduğu şehirde araç kiralama hizmetinden faydalanmakta mümkündür. Şehir içi ulaşımın toplu taşımalarla yapıldığı şehir de yolcular otobüs firmalarına ait ücretsiz servisleri de merkeze ulaşım için kullanabilirler.

Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarı şehir merkezine çok yakın olan Mersinde yolcular tercihlerine göre bu mesafeyi yürüyerek veya farklı ulaşım araçlarıyla dakikalar içinde tamamlayabilirler. Sadece 800 metre bir mesafe sonrasında şehir merkezine ulaşım sağlanan otogara sahip olan Mersinde fiyatlarda çok ucuzdur. Çevresinden otobüs ve minibüs seferleri geçen Mersin otogarından taksiye şehir merkezine gidenler kısa sürede istedikleri özelliklere sahip araç bulabilirler.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Mersin otogarında çok sayıda bulunan taksilerin sürekli olarak yolcu taşıyor olmalarının en önemli nedenleri mesafe kısalığı ve uygun ücretlerdir. 800 metrelik mesafede yolcuların toplu taşımaya uğraşmak istememelerinden dolayı 24 saat hizmet verilen taksilerle hem şehir merkezine hem de farklı noktalara yolculuklar yapılmaktadır. Hemen otogar içerisinde durakların bulunduğu Mersinde araç şoförlerinin yük indirme ve bindirmede yardımcı da oluyor olmaları bu seçeneği ön plana çıkarmaktadır.

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Şehirdeki yolcu taşıma yükünün büyük bir kısmını üzerine alan otobüslerin otogara direk olarak seferi olmasa da 11M, 150, 156, 19M, 36M, 48M.hatları otogarın hemen yanından geçmektedir. Yürüme mesafesinin ardından binilen bu otobüs hatları yolcuları sorunsuz şekilde 3 dakika gibi kısa bir sürede şehir merkezine ulaştırmaktadır. Kartlarla biniş yapılan otobüs seferleri için öncelikle duraklardan bu kartlar temin edilmeli veya diğer seçeneklerle yolculuklar yapılmalıdır.

Servis ile Şehir Merkezine Ulaşım

Ücretsiz ve 24 saat taşıma yapması nedeniyle firmaların servisleriyle şehir merkezine ulaşım sağlamak en mantıklı seyahat seçeneği olarak öne çıkmaktadır. Firmaların sadece kendilerinden bilet alan yolcular için verdikleri servis hizmetlerinde araç saatlerinin sabit olması nedeniyle hareket saati geldiğinde tek yolcu dahi merkeze ulaştırılmaktadır. Ücretsiz olmalarına rağmen firmaların müşterilere kalitelerini göstermelerindeki bir amaç servislerle yapılan yolculuklarda herhangi bir sorunda yaşanmamaktadır. Firmalara ait otogar içi alanlarda duran servis araçları saati geldiğinde sekme olmadan kalkış yapmaktadır. Planlarında sorun yaşamak istemeyenler otobüs yolculukları öncesinde bu konu hakkında da bilgi alma hakkına sahiptirler.

Minibüsler ile Şehir Merkezine Ulaşım

Tüm şehirlerde ulaşımda en fazla kullanılan araçlar olan minibüsler Mersinde nüfus yoğunluğu ve ücret uygunluğuyla biraz daha fazla kullanılmaktadır. Otogar dışından hareket eden minibüslerden hangilerinin şehir merkezine ulaştığını anlamak isteyenler ön camlarda bulunan yazıları takip edebilirler. Ulaşım süresi 5 dakika olan minibüslere biniş yapmak isteyenler ödemelerini kart, nakit veya temassız kredi kartlarıyla gerçekleştirebilirler.

Mersin Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

İzmir Otogarları

Bornova Otogarı 0232 472 1010
Kemalpaşa caddesi no: 285/2 / Işıkkent

Mersin Otogarları

Toroslar Otogarı 0324 238 1648
Çiftçiler Mahallesi / 33240

Mersin İlçeleri

Akdeniz Anamur Aydıncık
Bozyazı Çamlıyayla Erdemli

Mersin Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 1.840.425

Mersin Plaka Kodu Kaçtır ?

Mersin Telefon Kodu ?