Niğde Konya Otobüs Bileti

Otobüs Bileti Niğde Konya

Niğde Konya Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 30 TL
Seyahat Mesafesi 225 km
Sefer Süresi 2 sa 50 dk
Nüfus 2.232.374
Plaka 42
Telefon Kodu 332
Niğde Hava Durumu (19 Eylül)
açık (22°C)
Konya Hava Durumu (19 Eylül)
hafif yağmur (23°C)

Niğde Konya Otobüs Bileti Fiyatları

2+1
12:00
15 sa
03:00
30 TL

Niğde Otogarı Konya Otogarı

2+1
01:00
04 sa
05:00
75 TL

Niğde Otogarı Konya Otogarı

1+2
10:00
11 sa
21:00
80 TL

Niğde Otogarı Konya Otogarı

1+2
01:00
02 sa
03:00
30 TL

Niğde Otogarı Konya Otogarı

2+2
05:00
08 sa
13:00
80 TL

Niğde Otogarı Konya Otogarı

2+1
05:00
07 sa
12:00
65 TL

Niğde Otogarı Konya Otogarı

2+1
07:00
09 sa
16:00
90 TL

Niğde Otogarı Konya Otogarı

1+1
09:00
10 sa
19:00
45 TL

Niğde Otogarı Konya Otogarı

1+2
09:00
10 sa
19:00
75 TL

Niğde Otogarı Konya Otogarı

2+1
08:00
09 sa
17:00
90 TL

Niğde Otogarı Konya Otogarı

Şehir Merkezinden Niğde Terminaline Ulaşım

İç Anadolu bölgesinin tarım ve hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı şehirlerinden birisi olan Niğde, kültür ve tarih mirasları bakımından da zengin şehirler arasında yer almaktadır. Birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapan şehir, tarihi bakımından çok köklü bir geçmişe sahiptir. Niğde otogarı ise, başta çevre illerin olmak üzere, Konya, Antalya, Mersin ve Kayseri gibi büyük şehirlere ulaşımın kesiştiği şehirlerden birisidir.

Şehrin konumu itibariyle birçok ile köprü görevi görmesi sebebiyle, Niğde otobüs terminali merkezi bir konum oluşturmaktadır. 2009 yılına kadar eski otogar binasında hizmet alan Niğde, bu tarihte yapılan yeni Niğde Otogarı ile şehirler arası ulaşım konusunda daha kapsamlı bir şekilde hizmet almaya başlamıştır. Şehirde bulunan üniversite ise, Niğde’ye giriş çıkışlarda önemli bir canlılık oluşmasına neden olmaktadır. Yeni yapılan otogarda bulunan 20 otobüs peronu, tam kapasite bir şekilde Niğde halkına ve şehre gelen misafirlere hizmet vermektedir.

20’den fazla ulusal ve yerel otobüs firmasının hizmet sunduğu Niğde otogarı, yeni haliyle modern bir yapıda hizmet vermeyi sürdürmektedir. Oldukça temiz ve bakımlı ortak kullanım alanlarıyla da dikkat çeken otogar, şehir merkezine yakın bir mesafede inşa edilmiş olup bu nedenle şehir merkezine ulaşım rahat bir şekilde sağlanmaktadır.

Konya Terminalinden Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye'nin 7. büyük ili olan Konya şehir merkezine ulaşım konusunda ziyaretçilerine farklı seçenekler sunmaktadır. Yüz ölçümü düz ve geniş olan şehirde ulaşımın çok gelişmiş olması kaçınılmazdır. Düz yer şekli nedeniyle raylı sistemin çok kullanıldığı şehirde her bütçeye uygun seçeneklerle şehir merkezine ulaşım sağlanmaktadır. Yolcuların kişisel tercih ve maddi durumlarına göre kiralık araç, tramvay, otobüs, minibüs ve taksilerin kullanıldığı şehirde ulaşım kısa sürede uygun fiyatlara yapılmaktadır.

Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs terminali şehir merkezine 5 km mesafede olan Konya'da yolcular için tüm alanlarda ulaşım seçenekleri mevcuttur. Mesafenin kısa olması nedeniyle yolcuların en fazla taksileri tercih ettikleri Konya'da otogarın hemen yanında bulunan yol üzerinde de yolcuların şehir merkezine gidebilmeleri için farklı seçenekler bulunmaktadır. Firmalara ait servislerinde bulunduğu şehirde yolcular merkez dışında farklı noktalara da seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Uzun süreli yolculuklarda ekonomik durumu zorlayıcı özelliğe sahip olan taksiler Konya otogarından şehir merkezine gitmek için çok avantajlıdır. Hem konforu hem hızıyla yolcuların en rahat ve güvenli yolculuk etmelerini sağlayan bu seçenek iki nokta arasındaki mesafenin kısalığı nedeniyle önerilmektedir. Günün her saati ulaşım sağlanan taksiler için yolcular otogar içerisinde araç bulabilecekleri gibi yakın noktalardaki duraklardan da talepte bulunabilirler.

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir içi ulaşımın rahat olduğu Konya'da parasını harcamak istemeyen yolcular için en önemli seçenek otobüslerdir. Otogarın hemen dışına çıkarak 38A hattında bulunan otobüse binen yolcular 10 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabilirler. Şehir merkezine ulaşım için çok sık kullanılan bu yolculuk türünde sorun yaşamadan kısa sürede istenilen noktaya ulaşılmaktadır.

Servis ile Şehir Merkezine Ulaşım

Seyahat edilen firmaların yolcularına sağladığı bir kolaylık olan servislerin en büyük avantajları saat fark etmeksizin yolculuk yapılmasıdır. Hemen her firma tarafından yolcular için verilen bu hizmet tamamen ücretsizdir. Sadece otogar ile sabit bir nokta arasında hizmet veren bu servisler belli zamanlarda yolcu taşımaktadır. Yolculuklarını servislerle tamamlamak isteyenler geniş Konya yolları sayesinde 15-20 dakika aralığında şehir merkezine ulaşırlar.

Minibüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Nüfus yoğunluğu fazla olan tüm şehirlerde olduğu gibi Konya şehir merkezi arasında yolcu taşımacılığı yana çok sayıda minibüs hattı bulunmaktadır. Fiyat olarak oldukça uygun olan minibüslere gece saatlere kadar hemen otogar yanından binmek mümkündür. Ancak bu seçenek hem şehir merkeziyle otogar arasındaki mesafe kısalığı hem de bazı saatlerde çok kalabalık olması nedeniyle tercih edilmemektedir. Ancak yine de servis ve otobüs gibi seçeneklerde zaman kaybı yaşamak istemeyen fazla para vermemek içinde taksilerden uzak duranlar tarafından tercih edilmektedir. Farklı güzergahlar üzerinden otogar şehir merkezi yolcu taşıyan minibüslerin bulunduğu Konya'da yolculuk öncesi şoförlerden bilgi almak faydalı olacaktır.

Niğde - Konya Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

Niğde Otogarları

Merkez Otogarı 0388 232 35 37
İlhanlı Mahallesi / 51310

Konya Otogarları

Selçuklu Otogarı 0332 265 0244
Yazır Mahallesi, Doç. Dr. Halil Ürün Caddesi / 42250

Niğde İlçeleri

Altunhisar Bor Çamardı
Çiftlik Ulukışla

Konya İlçeleri

Ahırlı Akören Akşehir
Altınekin Beyşehir Bozkır

Niğde Konya Otobüsle Kaç Saat ?

Ortalama 2 saat 50 dakika sürmektedir.

Niğde Konya Otobüs Bileti Ne Kadar ?

Niğde Konya Arası Kaç Km ?

Niğde Seyahat Rehberi

Konya Seyahat Rehberi