Ordu Otobüs Bileti

Ordu Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 35 TL
Nüfus 754.198
Telefon Kodu 452
hafif yağmur
Ordu Hava Durumu (20 Temmuz)
hafif yağmur (24°C)
açık"
21 Temmuz
açık (25°C)

Ordu Otobüs Bileti Fiyatları

Ordu Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Doğa harikası yaylaları ziyaretçilerine görsel güzellikler sunan Ordu şehir merkezine ulaşım otogardan 2 kilometrelik bir mesafenin gidilmesi ve farklı ulaşım seçenekleriyle yapılmaktadır. Şehir merkezine ulaşım tüm araç seçenekleriyle 10-20 arası değişen sürelerde yapılan Ordu ulaşım sisteminde raylı sistem yoktur. Yer şekilleri ve dağların denize dik uzanmasıyla bu ulaşım türünden hiçbir zaman faydalanılamayan Ordu da şehir içi ulaşım oldukça gelişmiştir. Çok sayıda taksi durağında bulunan araçlarla kısa sürede merkeze ulaşılan şehirde minibüs ve firma servisleriyle şehir merkezine ulaşmak mümkündür.

Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Ordu’da şehir içi ulaşım çok gelişmiş olsa da otogar ile şehir merkezinin yakın olmasından dolayı bazı ulaşım araçlarının otogar yönünde seferleri yoktur. Daha çok firma servisleri, minibüsler ve taksilerle ulaşımın sağlandığı otogar ve şehir merkezi arasında trafikte oldukça sakindir. 24 saat kesintisiz ulaşım yolu bulunan şehir merkezine yolcular tercihlerine göre yürüyerek de kısa sürede gidebilirler.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Birçok il otogarında en pahalı seçenek taksi ile yolculuk yapmak olsa da Ordu için durum biraz farklıdır. Şehir merkezine yapılan yolculukların kısa sürede tamamlanması ve taksi tercihinin diğer seçeneklere oranla çok az pahalı olması konforuyla bu ulaşım türünü daha cazip kılmaktadır. Ayrıca kalabalık olarak taksiye binilmesi durumunda fiyat minibüslerle aynı seviyeye inmektedir. Diğer ulaşım türleriyle yolculuk için belirli bir saat aralığı varken taksilerin 7/24 şeklinde çalışıyor olmaları da şehirde bu seçenekler çok fazla ulaşım sağlanmasına neden olmaktadır.

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Ordunun tüm ilçe ve farklı noktalarına otobüsler ile ulaşım sağlanmaktadır. Yolcular tarafından bir noktadan diğer noktaya gidişlerde aktif olarak kullanılan otobüslerin otogar için seferlerinin olmaması oldukça üzücüdür. Bu durumu otobüslerin tercih edilmemelerine değil de otogar ile şehir merkezi arası mesafenin yürünerek dahi gidilmesine bağlamak mümkündür.

Servis ile Şehir Merkezine Ulaşım

Küçük bir otogarı olmasına rağmen çok sefer otobüs firmasıyla çalışan Ordu da tüm firmalar kendi yolcularına servis hizmeti vermektedir. Yolcuların eşya taşıma sorunlarından kurtulmalarını sağlayan servisler ile hangi saat kaç yolcu olursa olsun firmalar mutlaka müşterilerini merkeze ulaştırıyorlar. Ücretsiz bir hizmet olan servislerle ulaşım yoğun seferler sırasında ise firma tarafından önceden belirlenen saatlerde yolcu taşımacılığı yapmaktadır. Tamamen güvenilir olan servislerle diğer seçeneklere oranla ise durma olmadığı için daha kısa sürede ulaşım yapılmaktadır.

Minibüsler ile Şehir Merkezine Ulaşım

Bol yağışlı bir şehir olması nedeniyle Ordu şehir içi ulaşımda minibüsler çok fazla kullanılmaktadır. Otogarın açılışından itibaren bu yönde de yolcu taşıyan minibüs hat sayısının fazla olmasından dolayı yolcular ana yola çıktıktan kısa süre sonra araçlara binebilirler. Taksiye para ödeme yapmak istemeyen ve servislerde süre sorunu yaşamak istemeyenler tarafından tercih edilen minibüsler uygun fiyatlı olmaları nedeniyle yolcuların büyük bir çoğunluğu tarafından tercih edilmektedir.

Ordu Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

İzmir Otogarları

Bornova Otogarı 0232 472 1010
Kemalpaşa caddesi no: 285/2 / Işıkkent

Ordu Otogarları

Merkez Otogarı 0452 225 01 39
Yeni Mahalle, İsmet Paşa Caddesi No: 158

Ordu İlçeleri

Akkuş Altınordu Aybastı
Çamaş Çatalpınar Çaybaşı

Ordu Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 754.198

Ordu Plaka Kodu Kaçtır ?

Ordu Telefon Kodu ?

Ordu Seyahat Rehberi

Fatsa Gezilecek Yerler
Fatsa Gezilecek Yerler
Ünye Gezilecek Yerler
Ünye Gezilecek Yerler
Ordu Gezilecek Yerler
Ordu Gezilecek Yerler