Zonguldak Otobüs Bileti

Zonguldak Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 25 TL
Nüfus 596.053
Telefon Kodu 372
hafif yağmur
Zonguldak Hava Durumu (20 Temmuz)
hafif yağmur (31°C)
açık"
21 Temmuz
açık (33°C)

Zonguldak Otobüs Bileti Fiyatları

Zonguldak Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Sürekli artan nüfusuyla gelişen bir şehir olan Zonguldak şehir merkezine ulaşım süresi oldukça kısadır. Otogar ile şehir merkezi arası mesafe sadece 1 kilometre olan şehirde farklı ulaşım araçları bulunmaktadır. Yürüme mesafesi uzaklığıyla oldukça merkezi konumda olan otogarı içerisinde ve dışarında farklı ulaşım araçları bulunan Zonguldak'ta toplu taşıma oldukça gelişmiştir. Yolculara 7/24 ulaşım imkanı sunan şehirde ücretlerde oldukça uygundur.

Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Seyahatleri sonrası Zonguldak otogarına iniş yapan yolcular şehir merkezine inmek için bilet aldıkları firmaların servis imkanından faydalanabilirler. Farklı firmalara ait çok sayıda taksinin de bulunduğu otogar çevresinde de minibüsler yolcu taşımacılığı yapmaktadır. Yürümeyi tercih edenlerin de kısa sürede şehir merkezine ulaşabilecekleri otogar oldukça iyi bir lokasyona sahiptir.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Yüz ölçümü küçük olması nedeniyle şehir merkezi ile otogar arası mesafesi kısa olan Zonguldak'ta taksilere ulaşmak çok kolaydır. Otogar içerisinde veya etrafında durakların bulunduğu şehirde her türlü koltuk sayısı ve bagaj hacmine sahip araba bulunmaktadır. Mesafe kısalığı nedeniyle fiyatlarında abartılı olmadığı şehirde bu seçenek yolcular tarafından çok fazla tercih edilmektedir. Şahsi araç rahatlığı veren taksilerle yükü ağır olanlar dahi birkaç dakika içinde şehir merkezine ulaşabilirler.

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezinin otogara yakın olması ve farklı ulaşım araçlarının bu yönde çok fazla sefer düzenlemelerinden dolayı otogar hattına giden otobüs bulunmamaktadır.

Servis ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar içerisinde yer alan ücretsiz servis seferleri firmaların elindedir. İki mesafe arası çok kısa olmasından dolayı şehirde en fazla kullanılan ulaşım yolu olan ücretsiz servis ayrı kulanım alanlarıdır. Her otobüs firması sadece kendi müşterilerini şehir merkezine ulaştırma amacıyla hizmet vermektedir. Firma şoförleri tarafından kullanılan bu araçlar doluluk oranları belli bir seviyeye geldikten sonra servislerin hareket ediyor olmaları yolcuların biraz beklemelerine neden olmaktadır.

Ancak belli bir süre sonra araçlar dolmasa dahi şehir merkezi yolculuğuna başlanan servis saatleriyle ilgili en net bilgiyi firma görevlileri vermektedir. Bu ulaşım türünün çok fazla tercih edilmesinin bir diğer nedeni de ücretsiz olması kadar 24 saat kesintisiz hizmet verilmesidir. Yolcular gece geç saatlerde de olsa firma servis araçlarıyla mutlaka şehir merkezine götürülürler.

Minibüsler ile Şehir Merkezine Ulaşım

Şehirde minibüs ağı oldukça geniştir. Bu minibüsler arasında otogar içerisine girmese de sağı sollu yolcu taşıyan çok sayıda sefer bulunmaktadır. Yolcu taşımacılığının kart, temassız kredi kartı veya para ile yapıldığı minibüslerde yolculuklar gayet konforlu geçmektedir. Fiyat uygunluğunun yanı sıra sefer sıklığı nedeniyle de beğenilen minibüslerle 5 dakika içinde şehir merkezine ulaşılmaktadır. Şehrin sakin trafiği de otogarda inen ve minibüs seferlerini tercih edenlerin kısa sürede merkeze ulaşmalarını etkilemektedir.

Zonguldak Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

İzmir Otogarları

Bornova Otogarı 0232 472 1010
Kemalpaşa caddesi no: 285/2 / Işıkkent

Zonguldak Otogarları

Merkez Otogarı 0372 257 13 11
Bahçelievler mahallesi / 67100

Zonguldak İlçeleri

Alaplı Çaycuma Devrek
Gökçebey Kilimli Kozlu

Zonguldak Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 596.053

Zonguldak Plaka Kodu Kaçtır ?

Zonguldak Telefon Kodu ?