Bayburt Otobüs Bileti

Bayburt Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 25 TL
Nüfus 84.843
Telefon Kodu 458
hafif yağmur
Bayburt Hava Durumu (20 Temmuz)
hafif yağmur (22°C)
açık"
21 Temmuz
açık (23°C)

Bayburt Otobüs Bileti Fiyatları

Bayburt Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Karadeniz bölgesinin hatta Türkiye'nin en küçük illerinden olan Bayburt şehir merkezine ulaşım için 14 kilometre daha seyahat edilmelidir. Küçük bir şehir olmasına rağmen ulaşımı gelişmiş olan Bayburt da nüfus azlığı nedeniyle seyahatlerde herhangi bir trafik sorunu yaşanmamaktadır. Yolculuk yapmanın çok kolay olduğu bu şehirde tercihe göre farklı seçeneklerle şehir merkezine ulaşım sağlanmaktadır.

Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar ile şehir merkezi arası biraz uzak olsa da ulaşım seçeneği fazlalığı yolcuları az da olsa rahatlatmaktadır. Bayburt'ta en işlek cadde olan Turgut Özal Bulvarı üzerinde yer alan konumuyla otogardan sürekli şehir merkezine ulaşacak araç bulmak mümkündür. Araç kiralama, servis, taksa ve minibüslerle yolculukların yapıldığı şehirde fiyatlarda az da olsa değişiklikler olmaktadır.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Her zaman diğer ulaşım türlerine göre biraz daha pahalı olan taksilerle Bayburt şehir merkezi ulaşımda çok fazla tercih edilmemektedir. Bunun nedeniyse merkez ve otogar arası 14 kilometrenin taksi ile gidilmesi sonucu ödenmesi gereken ücrettir. Sadece eşyası fazla olan ve konforu tercih edenlerin yöneldikleri bu seçenek için yolcular şehir merkezinden veya hemen otogarın dışından taksi çağırabilirler. Kesinlikle abartılı fiyat sistemi bulunmayan Bayburt'ta tüm araçlarda şeffaf bir şekilde sabit taksimetre fiyatları uygulanmaktadır

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Bayburt'ta birçok noktaya giden otobüs seferleri bulunurken aynı hizmet otogarla şehir merkezi arasında yolculuk yapmak için verilmemektedir. Bunun nedeniyse hem şehrin küçüklüğü hem de nüfus sayısının azlığı olarak açıklansa da bu durum yolculuk yapacaklar için üzücü bir durumdur. Yolcuları başka seçeneklere yönlendiren bu durum nedeniyle toplu taşıma tercihleri arasında sadece minibüsler yer almaktadır.

Servis ile Şehir Merkezine Ulaşım

Sürekli daha fazla müşteriye uğraşan ve bu nedenle otobüs içerisindeki hizmet kalitelerini arttıran firmaların servisleri de bulunmaktadır. Müşteri kaybı yaşamak istemeyen firmalar tarafından müşterilere 7/24 hizmet verilen bu servis sadece otogarla şehir merkezi arasında çalışmaktadır. Yerel tüm firmaların durak noktalarından olan Bayburt'ta yolcular ulaşımlarını servislerle güvenilir ve sorunsuz şekilde şehir merkezine kadar yapabilirler. Gayet konforlu olan bu servislerin kullanımındaki en önemli detay olan hareket saati öğrenilmediği zaman yolcular uzun süre beklemek zorunda kalabilirler.

Minibüs ile Şehir Merkezi Ulaşım

Çok fazla aracın otogardan şehir merkezine ulaşım sağlaması bu yönde otobüs çalışmasına gerek duyulmamasına neden olmuştur. Sürekli geçen ve yolculuğunu şehir merkezinde tamamlayan otobüs seferlerinin bulunduğu Bayburt'ta minibüsler kart ile yolcu almaktadır. Birçok noktadan alınan ve içinde ücret ödenen bu kartlardaki fiyatlar öğrenci ve sivillere göre değişmektedir. Hizmet kalitesine göre çok uygun olan minibüslerin neden çok fazla tercih edildiğini bu özellikler ile açıklamak mümkündür. Ayrıca minibüslerle şehir merkezinde sabit noktalarda değil istenilen yerde araçtan inilmektedir.

Bayburt Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

Ankara Otogarları

Aşti Otogarı 0312 207 10 00
Beştepe mah mevlana bulvarı numara: 82 / 06510 Yenimahalle

Bayburt Otogarları

Merkez Otogarı 0458 444 0269
Şingah mahallesi / 69000

Bayburt İlçeleri

Aydıntepe Demirözü

Bayburt Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 84.843

Bayburt Plaka Kodu Kaçtır ?

Bayburt Telefon Kodu ?