İstanbul Otobüs Bileti

İstanbul Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 30 TL
Nüfus 15.519.267
Telefon Kodu 212 - 216
kapalı
İstanbul Hava Durumu (20 Mayıs)
kapalı (21°C)
parçalı
21 Mayıs
parçalı az bulutlu (21°C)

İstanbul Otobüs Bileti Fiyatları

İstanbul Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

İstanbul Türkiye'nin en büyük şehridir, ulaşımın en çok geliştiği metropol olması nedeniyle ülkenin dört bir yanından çok sayıda araç her gün şehre seyahat etmektedir. İstanbul şehir merkezine ulaşım için bir çok ulaşım yolu bulunmaktadır, şehirde iki otogar, iki ana havalimanı, her iki yakada tren garı bulunur. Ayrıca şehir içi ulaşımda metrobüs, halk otobüsleri, servisler, minibüsler, taksiler yolcuların istedikleri her noktaya gidebilmeleri açısından çok çeşitli seçenekler sunar.

Otobüs İle Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul'un ana otogarı Esenler Otogarı'dır ve Otogardan şehrin diğer semtlerine otobüsle ulaşmak için birçok seçenek bulunur. Esenler Otogarı'na inen yolcular, Özel Halk Otobüsleri (OHÖ), Otobüs A.Ş. (OAŞ), İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT), Metro İstanbul araçlarını tercih edebilir.

Metro M1A kodlu hattı, Yenikapı-Havalimanı güzergahında Merter, Bahçelievler, Aksaray, Topkapı, Maltepe, Yıldız Teknik Üniversitesi, Bakırköy, İstanbul Fuar Merkezi benzeri istasyonlarda yolcu taşıyor, M1B ise Yenikapı’dan Kirazlı’ya uzanan hatta hizmet görüyor.

Otogardan şehrin çeşitli semtlerine IETT seferleri bulunuyor, sabah 7'de başlayan seferler 22'ye kadar devam ediyor. 390 numaralı hat Yeşilpınar-Otagar istikametinde yolcu taşırken, 750 numaralı hat Mecidiyeköy istikametine yolcu taşıyor, 910 numaralı hat ise Eminönü istikametinde seferler düzenliyor. Özel Halk Otobüsler Silivri istikametine kadar gidebiliyor, Avcılar yönüne de giden seferlerde bu güzergah üzerindeki birçok semte yolcu taşınıyor.

İstanbul Havalimanı'na da otobüs seferleri mevcut, İETT'nin araçları havalimanına yolcu taşıyor, HAVAİST firması da 18 farklı hatta 150 otobüs, şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine yolcu taşıyor. Pendik hattı ve Yenikapı hattı şehir merkezine ulaşmak için alternatif seçenekler sunuyor, ayrıca pek çok semte seferler düzenleniyor.

İstanbul Havalimanına ulaşacak metro hattında çalışmalar halen sürüyor, 2020 yılının sonunda yolcu kapasitesi yüksek bir metro trafiği sağlayacak hattın açılması planlanıyor. Tren garlarının çok yakınındaki otobüs durakları ile de şehir merkezine ulaşmak mümkün, ulaşım ağı oldukça gelişmiş İstanbul şehrinde hemen her noktaya otobüs ile ulaşılıyor.

Taksi İle Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul taksi sayısı bakımından açık ara en çok taksi aracının bulunduğu bir metropol, her semtte bir çok taksi durağı mevcut ve yolcular yoğun trafikte konforlu bir seyahat için sıkça taksi kullanıyor. Otogar, havalimanı, tren garlarında her dakika bir taksiye ulaşmak mümkün, diğer seçeneklere göre çok ekonomik olmasa da taksiler şehir içi ulaşımda zaman kazanmak isteyenlerin ve gidecekleri noktaları pek bilmeyenlerin ilk tercihi oluyor.

Servis İle Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye'nin hemen her noktasından otobüs firmaları İstanbul'a seferler düzenliyor ve Esenler Otogarı ile Harem Otogarı'na yolcu taşıyor. Bu otobüs firmalarının iki yakasında da hizmet veren ücretsiz servis araçları mevcut, böylelikle yolcular kolayca varacakları noktaya en yakın servis duraklarına ulaşabiliyor. Havayolu şirketleri de İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan şehrin belli başlı merkezlerine servisleri ile yolcularını taşıyor.

Minibüs İle Şehir Merkezine Ulaşım

İstanbul'da gündelik hayatta minibüs hatları oldukça sıklıkla kullanılıyor, otogarlardan, tren garlarından kısa ya da uzun mesafeli minibüs hatlarına binip istenilen noktaya ulaşmak mümkün oluyor. Yolcu kalabalığı ve az konforlu olması minibüsler için sorun olsa da, oldukça ekonomik olmaları yolcuların tercihini belirliyor.

İstanbul Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

Ankara Otogarları

Aşti Otogarı 0312 207 10 00
Beştepe mah mevlana bulvarı numara: 82 / 06510 Yenimahalle

İstanbul Otogarları

Alibeyköy Otogarı
Samandıra Otogarı
Harem Otogarı 0212 568 99 70

Istanbul İlçeleri

Adalar Arnavutköy Ataşehir
Avcılar Bağcılar Bahçelievler

İstanbul Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 15.519.267

İstanbul Plaka Kodu Kaçtır ?

İstanbul Telefon Kodu ?

İstanbul Seyahat Rehberi

Ayasofya Nerededir? Ayasofya Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
Ayasofya Nerededir? Ayasofya Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
Fatih Gezilecek Yerler
Fatih Gezilecek Yerler
Arnavutköy Gezilecek Yerler
Arnavutköy Gezilecek Yerler