Karabük Otobüs Bileti

Karabük Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 25 TL
Nüfus 248.458
Telefon Kodu 370
parçalı bulutlu
Karabük Hava Durumu (8 Ağustos)
parçalı bulutlu (29°C)
açık"
9 Ağustos
açık (31°C)

Karabük Otobüs Bileti Fiyatları

Karabük Hakkında

 

 

 

Karabük Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Demir çelik fabrikası ile tanınan Karabük şehri Yenice, Safranbolu, Ovacık, Eflani, Eskipazar ilçelerine sahiptir. İlçelere ya da Karabük Şehir Merkezine Ulaşım için ziyaretçiler araştırmalarda bulunmaktadır. Türkiye'nin en büyük Demir Çelik fabrikalarının bulunduğu Karabük ilinde en büyük sanayi kuruluşu olan Kardemir bulunmaktadır.

%68 oranında ormanı bulunan şehrin tarihi Safranbolu evleri birçok turisti kendisine çekmektedir. Bölgede birçok höyük bulunmaktadır. Buna rağmen arkeolojik kazılar yapılmamıştır. Kentin doğal güzellikleri ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Özellikle Safranbolu Hıdırlık Tepesi, Yörük Köyü, antik kenti ve doğal manzarası doğa gezisi yapmak isteyenlerin ziyaret etmesi gereken yerlerden birisidir. Özellikle bölgede bulunan Eğri ova göleti manzarası sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

1995 yılında şehir olarak kabul edilen Karabük oldukça gelişmiş bir sanayiye sahip olması nedeniyle otogarında yoğunluk oluşmaktadır. Özellikle yaz aylarında daha yetersiz kalmaya başlayan otogar için yenilenme çalışmaları başlatılmış ve 2012 yılında genişletilmiştir. Karabük otogarında her mevsim yoğunluk bulunmaktadır. Çünkü burada bulunan Safranbolu evleri her mevsim ziyaretçi çekebilmektedir. Ergenekon Mahallesi'nde bulunan Karabük otogarı yerel ve ulusal olmak üzere birçok firma barındırmaktadır.

Karabük otogarından şehir merkezine ulaşım sağlamak isteyenler için çeşitli yollar bulunmaktadır. Bu kapsamda servisler, taksiler, minibüs araçları çevre illere ulaşım için büyük kolaylık sağlamaktadır. Her mevsim yoğunluk yaşayan kentte en uygun otobüs biletleri kampanyalarından faydalanmak oldukça kolaydır. Şehir merkezi ya da ilçelere ulaşım sağlamak için minibüs veya otobüs tercih etmek en ekonomik yöntemlerden birisi olabilmektedir.

Taksi İle Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarda bulunan taksi durağının telefon ederek taksi çağırmak mümkün olmaktadır. Taksiyle şehir merkezinde ulaşımı tercih eden kişilerin şoförle görüşmeleri ve ne kadar ücret ödeyecekleri hakkında bilgi almaları önerilmektedir. Karabük şehrinde taksiyle ulaşım sağlamak birçok şehre nazaran daha pahalı olarak bilinmektedir. Bu nedenle fiyat konusunu önceden öğrenmek karar vermek adına önemlidir.

Otobüs İle Şehir Merkezine Ulaşım

Sabah 6.30'dan itibaren otobüs seferleri başlamaktadır. Akşam ise 23.00'e kadar sürmektedir. İlçe ve köylere otobüs ve ulaşım sağlamak mümkün olmaktadır. Aynı zamanda otogardan da ilçe ve köylere ulaşım sağlamak mümkündür. Otogardan çıkınca köprüden karşı tarafa geçmek ya da otogarın dışında bulunan durakta beklemek otobüs ile ulaşımı sağlamaktadır.

Servis İle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmaların servisleri ise Safranbolu'nun turistik açıdan önemli olması sebebiyle ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Özellikle Safranbolu'nun turistik açıdan ilgi gören ilçelerine de ücretsiz hizmet otobüs firmaları tarafından verilmektedir. Yolcu otobüsü otogara geldiği zaman yolcuları bilgilendirerek şehir merkezine ulaşım sağlamak isteyenler için servise yönlendirme hizmeti sunmaktadır.

Minibüsler İle Şehir Merkezine Ulaşım

Otogarın dışarısında bulunan yolun her iki tarafında da minibüs durakları bulunmaktadır. Otogar çıkışında 1 adet köprü bulunmaktadır. Bu köprü üzerinde gidiş ve dönüş yönü olmak üzere her 15 dakikada bir minibüs geçmektedir. Karabük'te bulunan minibüs hizmeti her ilçe ve köye kolay bir şekilde ulaşım sağlamak için hizmet vermektedir.

Karabük Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

İstanbul Otogarları

Alibeyköy Otogarı
Samandıra Otogarı
Harem Otogarı 0212 568 99 70

Karabük Otogarları

Merkez Otogarı 0370 424 51 58
Ergenekon mahallesi Atatürk Bulvarı No: 1 / 78200

Karabük İlçeleri

Eflani Eskipazar Ovacık
Safranbolu

Karabük Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 248.458

Karabük Plaka Kodu Kaçtır ?

Karabük Telefon Kodu ?