Kocaeli Otobüs Bileti

Kocaeli Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 25 TL
Nüfus 1.953.035
Telefon Kodu 262
kapalı
Kocaeli Hava Durumu (20 Mayıs)
kapalı (19°C)
az
21 Mayıs
az bulutlu (19°C)

Kocaeli Otobüs Bileti Fiyatları

Kocaeli Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Kocaeli ili, İstanbul ve Ankara'yı birbirine bağlayan Anadolu Otoyolu (TEM) ve D-100 karayolu (E-5 olarak da bilinir) üzerinde bulunmaktadır. 3. Köprü bağlantılı Kuzey Marmara Otoyolu da ilin sınırları içinden geçmekte, Osmangazi Köprüsü de yolcu ve araç trafiğinde güzergah alternatifi sunmaktadır. Kocaeli Şehir Merkezine ulaşım bu yüzden çok çeşitli araçlarla rahatlıkla sağlanabilmektedir ve Kocaeli birçok ulaşım yolunun kesişim noktasında bulunmaktadır. Kocaeli iline seyahatlerde kullanılabilecek demiryolu ve havayolu seçenekleri de mevcuttur, bu nedenle Kocaeli il merkezine ulaşmak oldukça kolaydır.

Taksi İle Şehir Merkezine Ulaşım

Kocaeli Şehirlerarası Otobüs Terminali (İŞOT) ve Cengiz Topel Havalimanı'na inen yolcular belediye toplu taşıma araçlarını beklemeden taksiler aracılığıyla hızlıca şehir merkezine ulaşabilirler. Güvenilir taksi kooperatifleri tarafından organize olan taksi işletmeciliği hizmetleri haftanın 7 günü 24 saat hizmet vermektedir.

Otobüs yolcuları şehir merkezine yakın olan Otobüs Terminalinde indikten hemen sonra oldukça makul fiyatlarla İzmit şehir merkezine ulaşabilmektedir. Havalimanında gelen yolcular da 30 dakikalık mesafedeki şehir merkezine 50 TL karşılığında konforlu bir yolculuk yapma imkanına kavuşur.

Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Kocaeli Şehirlerarası Otobüs Terminaline inen yolcular şehir merkezine Büyük Şehir Belediyesi'nin toplu taşıma araçlarıyla kolaylıkla ulaşmaktadırlar. Bunun için kent kartları bulunması yeterlidir ve bu kartlarla şehir içinde de avantajlı bir ulaşım imkanı sunulmaktadır. Otogarda kent kart satış noktaları bulunur, bu noktalardan kent kartınıza ulaşabilirsiniz, ayrıca otobüs firmaları şehir merkezinde belli noktalara servis hizmeti de sunmaktadır. Taksiler, minibüsler otogardan şehir merkezine ulaşmak için diğer alternatif ulaşım yöntemlerindendir, konforlu bir yolculuk seçeneği oluştururlar.

Otobüs İle Şehir Merkezine Ulaşım

Kocaeli önemli şehirlerarası yolların kavşak noktasında yer alır, birçok kaliteli otobüs firması Kocaeli merkezindeki otobüs terminaline seferler düzenlemektedir. Bu seferleri tamamlayan yolcular, Büyükşehir Belediyesinin toplu taşıma araçları arasında yer alan otobüsler ile şehir merkezine ulaşabilirler.

Cengiz Topel Havalimanı'nda da belediyenin toplu taşıma hizmeti bulunmaktadır, bu otobüslerle şehir merkezine ulaşabildiğiniz gibi Gebze ve Körfez istikametlerine de yolculuk yapabilirsiniz. 4 lira karşılığında havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz, şoförden alınacak tek kullanımlık kartlarda bu fiyat 4.75 liradır.

Servis İle Şehir Merkezine Ulaşım

Kocaeli Şehirlerarası Otobüs Terminaline gelen yolcular, otobüs firmalarının konforlu ve güvenli servis araçlarıyla şehir merkezine aktarma yapabilirler. Belli noktalara servis araçları günün her saatinde kaldırılmaktadır, ücretsiz hizmet veren servis araçları İzmit merkez ilçesinin yanı sıra Kocaeli'nin diğer ilçelerine de hizmet verirler.

Minibüsler İle Şehir Merkezine Ulaşım

Özellikle otogardan şehir merkezine ulaşmak için minibüsleri de tercih edebilirsiniz, hat sayıları ve araç sayıları kısıtlı olsa da minibüslerde Kocaeli Şehirlerarası Otobüs Terminalinde bulunmaktadır.

Kocaeli İline demiryolu ile de ulaşabilirsiniz, gardan şehir merkezine ulaşmak için toplu taşıma araçlarını, taksileri, minibüsleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kocaeli İli Marmara Bölgesi'nin 3. büyük ili olduğundan geniş bir ulaşım aracı sayısına ve ağına sahiptir.

Kocaeli Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

Ankara Otogarları

Aşti Otogarı 0312 207 10 00
Beştepe mah mevlana bulvarı numara: 82 / 06510 Yenimahalle

Kocaeli Otogarları

Merkez Otogarı 0262 335 0875
Yahyakaptan Mahallesi, Çayırköy Köyü Seymen Caddesi / 41000

Kocaeli İlçeleri

Başiskele Çayırova Darıca
Derince Dilovası Gebze

Kocaeli Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 1.953.035

Kocaeli Plaka Kodu Kaçtır ?

Kocaeli Telefon Kodu ?