Kütahya Otobüs Bileti

Kütahya Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 25 TL
Nüfus 579.257
Telefon Kodu 274
hafif yağmur
Kütahya Hava Durumu (6 Aralık)
hafif yağmur (8°C)
parçalı
7 Aralık
parçalı bulutlu (11°C)

Kütahya Otobüs Bileti Fiyatları

Kütahya Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Şehirlerarası otobüs yolculuğunu tercih ederek Kütahya’ya gelen kişiler iniş yaptıkları otogardan şehrin merkezine nasıl gideceklerini merak ederler ve bunun için kullanabilecekleri ulaşım yollarının arayışına girerler. Kütahya şehir merkezine ulaşım için kişilerin yararlanabilecekleri ulaşım yolları hakkındaki bilgiler şunlardır;

Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Kütahya Otogarı ile şehrin merkezi arasındaki mesafe 4 km’dir ve bu 4 km’lik mesafe kişiler tarafından farklı ulaşım yolları tercih edilerek kat edilmektedir. Otobüsten inen kişilerin otogardan şehir merkezine gitmek için kullanabilecekleri ulaşım yolları şunlardır; taksi, otobüs, ücretsiz servis ve minibüslerdir. Ayrıca otogardan merkeze gitmek isteyenlerin yararlanabilecekleri araç kiralama hizmeti de vardır ve tüm bu ulaşım yolları otogar merkeze yakın olduğu için yüksek ücret ödenmesini gerektirmez.

Taksi İle Şehir Merkezine Ulaşım

Otogardan merkeze için kullanılabilecek ilk ulaşım yolu taksi tutmaktır, Kütahya’da otogar için hizmet veren taksi durağı vardır ve bu durağın ismi Çinigar Taksi durağıdır. Çinigar taksi durağı otogarda inen kişilerin şehir merkezine veya istedikleri yere ulaşmalarını sağlamaktadır. Bunun için otobüsten inen kişiler garın kapısında bekleyen taksilerden birisini tercih ederek şehir merkezine kısa sürede ulaşabilirler.

Taksi durağı otogar için 24 saat boyunca hizmet vermektedir, bu sayede Kütahya’ya gelen insanlar otobüsten saat kaçta inerlerse insinler taksileri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirler. Taksi için ödenecek ücret yüksek olarak düşünülebilir ancak otogarla merkez arası mesafe uzun olmadığı için taksiyi tercih edenler yüksek ücret ödemezler. Özellikle yaşlılar, hastalığı olanlar ve geç saatlerde otobüsten inenler tarafından ulaşım yolu olarak taksi tercih edilmektedir.

Otobüs İle Şehir Merkezine Ulaşım

Kütahya şehir merkezine halk otobüsüyle ulaşmakta mümkündür, otogarda görevli olan otobüsler otogarda hazır halde bulunurlar ve kişiler otobüsten indiklerinde otobüslerden yararlanarak Kütahya şehir merkezine gidebilirler. Kütahya halk otobüsleriyle merkeze ulaşmak isteyen kişiler otogar büfelerinden satılan kart 43 otobüs kartını satın alması gerekir ve bu sayede otobüse kartla binerek yolculuk yapabilirler.

Servis İle Şehir Merkezine Ulaşım

Kütahya’ya yolcu taşımacılığı yapan otobüs firmalarının bir kısmı servis hizmeti vermektedir, otobüs firmalarına ait olan bu servisler yolcularını şehir merkezine kadar götürürler. Böylelikle yolculuk yapan kişiler kolay bir şekilde merkeze ulaşabilirler ancak bu hizmet her otobüs firması tarafından verilmemektedir. Bu sebeple yolcuların bilet aldıkları firmalarla iletişim kurarak servis olup olmadığını sorgulamaları gerekir.

Servis hizmeti vermeyen otobüs firmalarının yolcularının mağdur olmaması için Kütahya Belediyesi tarafından halk otobüsleriyle ring seferleri yapılmaktadır. Böylelikle otogara inen yolcular 00.00-07.00 arasında yapılan ring seferlerinden yararlanarak şehir merkezine ulaşabilmektedir, halk otobüsü otogar ring seferlerinden yararlanmak isteyenler otobüsler için ücret ödemektedir.

Minibüsler İle Şehir Merkezine Ulaşım

Otogardan Kütahya şehir merkezine ulaşım için kullanılabilecek diğer ulaşım yolu ise minibüslerdir. Minibüslerden yararlanmak isteyen kişiler sefer saatlerini takip ederek yararlanabilirler ancak sefer sayılarının sınırlı olması sebebiyle bu ulaşım yolu daha az kullanılır.

Kütahya Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

İzmir Otogarları

Bornova Otogarı 0232 472 1010
Kemalpaşa caddesi no: 285/2 / Işıkkent

Kütahya Otogarları

Merkez Otogarı 0274 223 60 96
Perli Mahallesi, Kütahya Yeni Otogarı / 43100

Kütahya İlçeleri

Altıntaş Aslanapa Çavdarhisar
Domaniç Dumlupınar Emet

Kütahya Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 579.257

Kütahya Plaka Kodu Kaçtır ?

Kütahya Telefon Kodu ?

Kütahya Seyahat Rehberi

Simav Gezilecek Yerler
Simav Gezilecek Yerler
Gediz Gezilecek Yerler
Gediz Gezilecek Yerler
Kütahya Gezilecek Yerler
Kütahya Gezilecek Yerler