Sakarya Otobüs Bileti

Sakarya Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 30 TL
Nüfus 1.029.650
Telefon Kodu 264
hafif yağmur
Sakarya Hava Durumu (19 Nisan)
hafif yağmur (15°C)
şiddetli
20 Nisan
şiddetli yağmur (12°C)

Sakarya Otobüs Bileti Fiyatları

Sakarya Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Sakarya İli İstanbul-Ankara arasında rahatça ulaşılabilen bir konumdadır. Sakarya Şehir Merkezine Ulaşım için karayolu en çok tercih edilen seçenek iken demiryolu ile de ulaşım imkanı bulunmaktadır. Sakarya ilinde havalimanı bulunmaz.

İstanbul'dan özel araçlarıyla yola çıkanlar E80 otobanını takip ederek Kocaeli-Sapanca istikametinde 161 kilometre sonra şehir merkezine ulaşabilirler. Ankara'dan seyahat etmek isteyenler, Bolu-Düzce rotasında 310 kilometre sonra Adapazarı merkez ilçeye varabilirler.

Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Sakarya Büyükşehir Otobüs Terminali şehir merkezine yakın bir konumdadır. Türkiye'nin birçok ilinden terminale otobüs seferleri düzenlenmektedir. İl merkezine 7 kilometre uzaklığındaki terminalden şehir merkezine ulaşabilmek için çoğunlukla otobüs firmalarının servisleri kullanılır. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi'nin araçlar ve özel taksiler de otogardan şehir merkezine ulaşmak için kullanılabilecek yöntemlerdir.

Otobüs İle Şehir Merkezine Ulaşım

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Otobüs Terminali'ne ulaşan yolcular Sakarya şehir merkezine toplu taşıma araçlarını kullanarak ulaşabilirler. Büyükşehir Belediyesi'nin hatlarıyla otobüsler gün içinde bütün yolcuları Adapazarı merkezine ulaştırmak için yeterli sayıdadır. Akşam saatlerinde seferler azalsa da gece yarısına kadar devam eden seferler yeterli olmaktadır. Gece geç saatlerde otogara inen yolcular diğer seçenekleri değerlendirmek durumundadır.

Taksi İle Şehir Merkezine Ulaşım

Özel sebeplerden dolayı hızlı ve rahat bir şekilde şehir merkezine ulaşmak isteyen kişiler taksi ile yolculuk yapabilir. Otogarda sürekli bulunan taksiler ile acil işi olanlar, sağlık problemi bulunanlar ve kıymetli özel eşyalarını güvenle taşımak isteyenler, gece geç saatlerde otogara inenler şehir merkezine rahatça ulaşabilmektedir. Bunun karşılığında oldukça yüksek bir ücret de ödemezler.

Servis İle Şehir Merkezine Ulaşım

Sakarya ili birçok bağlantı yolu üzerinde bulunduğundan oldukça işlek bir otobüs terminaline sahiptir. Ülkenin hemen bütün kaliteli otobüs firması Sakarya'ya ya sefer düzenler ya da yolcu aktarımı için terminale uğrar. Bu firmaların il merkezine ulaşmak için etkin ve dakik servis hizmetleri bulunmaktadır. Terminale ulaşan yolcular kısa bir bekleme süresinin ardından konforlu servis araçlarıyla bagajlarını güvenle görevlilere emanet ederek şehir merkezine ulaşabilirler.

Minibüsler İle Şehir Merkezine Ulaşım

Minibüsler daha çok Adapazarı merkez ilçesinde belli bir yerden belli bir yere gitmek için kullanılır. Otogardan gelen yolcular minibüs yolculuğunu uzun bekleme süreleri yüzünden pek tercih etmez. Ancak şehir merkezine demiryolu ile de ulaşmak mümkün olduğundan minibüsler bu noktada tercih edilirler. Şehir merkezinin her noktasına ulaşan minibüs hatları bulunmaktadır.

Sakarya'ya diğer illerden ulaşmanın alternatif bir yolu da hızlı tren seferleridir. İstanbul-Ankara arasında kullanılan hızlı trenler Arifiye durağında yolcu indirmektedir. Yolcuların bu seferleri seçmeleri halinde Arifiye durağından şehir merkezine minibüs ya da taksi aracılığı ile de ulaşılabilir.

Sakarya ilinde havalimanı bulunmasa da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ile oldukça yakındır. Uçak firmalarının servisleri havalimanına 120 kilometre uzaklığındaki şehir merkezine yolcu taşıması yapmaktadırlar.

Sakarya Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

İzmir Otogarları

Bornova Otogarı 0232 472 1010
Kemalpaşa caddesi no: 285/2 / Işıkkent

Sakarya Otogarları

Arifiye Otogarı 0264 281 22 18
Hanlıköy Mahallesi, Hürriyet Caddesi No: 2

Sakarya İlçeleri

Adapazarı Akyazı Arifiye
Erenler Ferizli Geyve

Sakarya Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 1.029.650

Sakarya Plaka Kodu Kaçtır ?

Sakarya Telefon Kodu ?

Sakarya Seyahat Rehberi

Karasu Gezilecek Yerler
Karasu Gezilecek Yerler
Hendek Gezilecek Yerler
Hendek Gezilecek Yerler
Pamukova Gezilecek Yerler
Pamukova Gezilecek Yerler