Şırnak Otobüs Bileti

Şırnak Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 25 TL
Nüfus 529.615
Telefon Kodu 486
parçalı bulutlu
Şırnak Hava Durumu (20 Temmuz)
parçalı bulutlu (31°C)
açık"
21 Temmuz
açık (31°C)

Şırnak Otobüs Bileti Fiyatları

Şırnak Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Şırnak Şehirlerarası otobüs terminali, şehir merkezinin tam ortasında bulunur. Bu nedenle her yerden ulaşım oldukça kolay bir şekilde sağlanır. Şehrin her köşesinden otogara yürüme mesafesinde ulaşılması mümkündür. Şehrin merkezinde hizmet sağlayan minibüsleri kullanarak da otogara kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca otogarın çevre civarlarında yolculara hizmet veren ticari taksilerde şehir merkezine ulaşım sağlamak için çok iyi bir alternatiftir. Günün her saatinde otogar çevresinde şehir merkezine yolcu taşıyan hat otobüsleri de otogarda iniş yapan yolcular için şehir merkezine ulaşım amacıyla kullanılabilir.

Taksi İle Şehir Merkezine Ulaşım

Şehirlerarası otobüs terminali ile Şırnak şehir merkezine ulaşım arası yaklaşık olarak 2 kilometredir. Yani otogar tam olarak şehrin göbeğinde yer alır. Bu sebeple de otobüsten iniş yapan yolcular için en iyi alternatif taksiyle yolculuk yapmak olacaktır. Çünkü otogarın şehir merkezine yakınlığı sebebiyle hem cüzi bir tutara ulaşım sağlanacak hem de ağır yükü ve acil işi olanlar için hızlı bir şekilde ulaşım imkanı sağlanacaktır. Otogarın etrafında bulunan ticari taksi durakları yolcular için 7/24 hizmet vermektedir. Özellikle de gece iniş yapan yolcularda bu taksileri kullanarak şehir merkezine kolayca ulaşım sağlayabilir.

Otobüs İle Şehir Merkezine Ulaşım

Şırnak şehirlerarası otobüs terminali ile şehir merkezi çok yakın bir mesafededir. Şehir içinde saat başı hizmet veren halk otobüsleri günün her saati otogar çevresinden düzenli olarak geçmektedir. Otogarda iniş yapan yolcular Bu halk otobüslerini kullanarak şehir merkezlerine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilir. Fakat halk otobüsleri hiç bir şehirde gece saatlerinde hizmet vermez. Şırnak'ta da belirli saatlerde hizmet veren halk otobüsleri yaklaşık olarak akşam 8.00 ve 9'a kadar hizmet vermektedir. Bu nedenle otogarda gece iniş yapan yolcular için halk otobüsleri doğru bir alternatif olmayacaktır.

Servis İle Şehir Merkezine Ulaşım

Her şehirlerarası otobüs terminalinde olduğu gibi Şırnak şehirlerarası otobüs terminalinde de ücretsiz servisler bulunur. Ücretsiz servisler genelde bilet karşılığı yolculuk yapmış olan kişilere otobüs firmaları tarafından ücretsiz olarak sunulan bir hizmettir. Yolcular bu hizmeti kullanarak ücretsiz bir şekilde şehir merkezlerine veya yakın ilçelere kolay ve rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilir. Şırnak’ta yolcular tarafından en çok tercih edilen şehir merkezine ulaşım şekli servis ile yapılan ulaşım şeklidir.

Minibüsler İle Şehir Merkezine Ulaşım

Bildiğimiz üzere her otobüs terminalinde iniş yapan yolcuları bekleyen minibüsler bulunur. Hemen hemen günün her saatinde bulunan minibüsler saat başı kalkış yapar. Otogardan yapılan seferlerin sayısının çok fazla olması nedeniyle minibüslerde yer bulmak oldukça zordur. Sen minibüslerde yar bulunmama nedeni hem de minibüslerin kalkış saatlerinin geç olması nedeni ile de yolcular tarafından pek tercih edilmeyen bir ulaşım şeklidir.

Şırnak Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

İzmir Otogarları

Bornova Otogarı 0232 472 1010
Kemalpaşa caddesi no: 285/2 / Işıkkent

Şırnak Otogarları

Merkez Otogarı 0486 216 25 67
Yoğurtçular Köyü / 73000

Şırnak İlçeleri

Beytüşşebap Cizre Güçlükonak
Idil Silopi Uludere

Şırnak Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 529.615

Şırnak Plaka Kodu Kaçtır ?

Şırnak Telefon Kodu ?