Van Otobüs Bileti

Van Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 25 TL
Nüfus 1.136.757
Telefon Kodu 432
hafif yağmur
Van Hava Durumu (20 Mayıs)
hafif yağmur (15°C)
hafif
21 Mayıs
hafif yağmur (17°C)

Van Otobüs Bileti Fiyatları

Van Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Van şehirlerarası otobüs terminali 2011 yılında gerçekleşen Van depreminden sonra büyük hasar görmüş ve tamamen yıkılmıştır. Yıkılan otobüs terminalinin yerine prefabrik otogar yapılmış ve 2014 yılında yeniden yolculara hizmet verilmeye başlanmıştır. Van otogarı ile şehir merkezi arası yaklaşık olarak 1 kilometredir. Mesafenin çok yakın olması sebebiyle yolcular Van Şehir Merkezine Ulaşım sağlarken hiçbir zorluk yaşamadan yolculuklarını gerçekleştirebilirler.

Şehir otogarından şehir merkezine yolculuk yaparken yürüme mesafesinde bulunduğu için yürüyerek de şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun dışında otogarın çevresinde bulunan ticari taksiler, minibüsler, hat dolmuşları ve yolcu servisleri ile de şehir merkezine rahat ve konforlu bir şekilde yolculuk yapabilirsiniz.

Taksi İle Şehir Merkezine Ulaşım

Van şehirlerarası otobüs terminalinden, şehir merkezine ulaşmak için en çok tercih edilen ulaşım yöntemlerinden bir tanesi de taksi İle yolculuktur. Hemen hemen otogar ile şehir merkezi arası yürüme mesafesinde olduğu için taksi ile çok kısa sürede gidilecek yere ulaşım sağlanır. Özellikle acil işleri olan yolcular ve ağır yükü olan yolcular için taksi ile ulaşım daha çok tercih edilmektedir. Aynı zamanda mesafenin çok kısa olması sebebiyle de çok uygun bir fiyata taksiyle yolculuk yapabilirsiniz. Otogar çevresinde bulunan taksi durakları otobüsle yolculuk yapan yolcular için 7/24 hizmet veren bir sisteme sahiptir.

Otobüs İle Şehir Merkezine Ulaşım

Van otogarından, Van şehir merkezine ulaşım sağlamak amacıyla tercih edilen ulaşım yöntemlerinden birisi de otobüs ile yolculuktur. Şehirlerarası otobüs terminali çevresinden geçen hat otobüsleri ile şehir merkezine çok kısa bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Fakat her ilde olduğu gibi hat otobüsleri belirli bir saate kadar hizmet veriyor. Bu nedenle özellikle otogara iniş saati gece yarısına denk gelen yolcular için hat otobüsleri ile yolculuk yapmak pek mümkün olan bir alternatif değildir.

Servis İle Şehir Merkezine Ulaşım

Van şehirlerarası otobüs terminalinde yer alan otobüs firmaları tarafından özellikle bilet ile yolculuk yapan yolcularına ücretsiz bir şekilde sunmuş olduğu servis imkanı, yolcular tarafından en çok tercih edilen ulaşım çeşididir. Özellikle ağır yükü olan yolcular için güzel bir imkan olan ücretsiz servis imkanı yolculara konforlu ve rahat bir şekilde ulaşım yapma şansı sağlıyor. Hem şehir merkezine hem de çeşitli ilçelere ulaşım yapmak isteyen yolcuların istedikleri yerlere kolay bir şekilde ulaşılması sağlanıyor.

Minibüsler İle Şehir Merkezine Ulaşım

Van otogarından şehir merkezine ulaşım seçenekleri arasında yer alan Diğer bir seçenek de minibüsler ile ulaşım seçeneğidir. Genelde otogarın etrafında bulunan yolcu minibüsleri otogardaki yolcu sefer sayılarının çok ve yoğun olması sebebiyle sürekli yüksek doluluk oranına sahip. Bu nedenle minibüslerde boş yer bulmanın zorluğu ve saatlerce yeni minibüs beklemek zorunda olmak yolcular tarafından minibüs ile ulaşımı pek tercih edilmeyecek bir hale getiriyor.

Van Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

İzmir Otogarları

Bornova Otogarı 0232 472 1010
Kemalpaşa caddesi no: 285/2 / Işıkkent

Van Otogarları

Merkez Otogarı 0432 223 1784
Akköprü Mahallesi / 65030

Van İlçeleri

Bahçesaray Başkale Çaldıran
Çatak Erciş Gevaş

Van Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 1.136.757

Van Plaka Kodu Kaçtır ?

Van Telefon Kodu ?

Van Seyahat Rehberi

Gevaş Gezilecek Yerler
Gevaş Gezilecek Yerler
Vangölü Gezilecek Yerler
Vangölü Gezilecek Yerler
Van Gezilecek Yerler
Van Gezilecek Yerler