Çankırı Otobüs Bileti

Çankırı Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 25 TL
Nüfus 195.789
Telefon Kodu 376
parçalı az bulutlu
Çankırı Hava Durumu (16 Nisan)
parçalı az bulutlu (16°C)
kapalı"
17 Nisan
kapalı (18°C)

Çankırı Otobüs Bileti Fiyatları

Çankırı Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Çankırı otogarından şehir merkezine ulaşım konusunda önceki yıllarda iki veya üç vesait kullanmak gerekiyorken son yıllardan bu durumun önüne geçilmiştir. Özelikle şehir dışından gelen öğrenci sayılarında artış yaşanması bu durumu etkiler niteliktedir. Çankırı otogarı şehir merkezine 3 km uzaklıkta yer alıyor. Genellikle ulaşım açısından minibüsler tercih edilirken, taksi otobüs ve otobüs servisleri ile de ulaşım sağlanabiliyor. Çankırı otogarı boyutları itibari çok büyük bir otogar olmamasına rağmen ulaşım hizmetlerini sağlayacak ve nüfusa yeterli olacak düzeydedir.

Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

2017 yılında başlatılan uygulama ile sefer düzenlemeleri yapılmış olup otogardan Çankırı şehir merkezine direkt otobüs imkanı sunulmuştur. Seferler sabah 06.45 ile 23.30 saatleri arasında yapılıyor. Sefer saatlerinde önemli olan bir etken ise okulların durumudur. Eğer okullar açık yani örgün eğitim devamlılığı sağlıyor ve öğrenci yoğunluğu fazla ise sefer saatleri sıklaşıyor. Okulların açık olması halinde 15 dakikada bir hizmet verilirken okullar kapalı ise sefer saatleri 30 dakikada bir olacak şekilde yapılıyor.

Taksi İle Şehir Merkezine Ulaşım

Çankırı otogar, taksi ile ulaşım imkanının kısıtlı olduğu bir alan olarak karşımıza çıkıyor. Taksi ile şehir merkezine gitmek isteyenlerin taksi durakları ile bu hizmeti almaları öneriliyor. Çünkü otogardan anlık taksi kullanımı yapmak çok mümkün olmayabiliyor. Taksi imkanının kısıtlı olması ve taksi kullanımında çok sık yapılmamasından kaynaklı taksi ücretlendirmeleri diğer illere göre farklılık gösteriyor. Yolcuların herhangi bir sürpriz ile karşılaşmaması için taksi kullanımında önce ücretlendirme hakkında sürücülerden bilgi almaları öneriliyor.

Otobüs İle Şehir Merkezine Ulaşım

Çankırı'da otobüs seferleri yol düzenekleri otogar konumlaması doğrultusunda belirlenmiştir. Bu sebepten dolayı şehir merkezine giderken kullanılabilecek otobüs seferleri mevcuttur. Aynı zamanda yine şehir merkezinden Çankırı otogarına da otobüs ile ulaşma imkanı bulunmaktadır.

Servis İle Şehir Merkezine Ulaşım

Şehirler arası otobüs firmaları biletli yolcularına ücretsiz servis imkanı sunmaktadır. Bu imkanı şehir merkezi ve ilçelere ulaşım hususunda sunuyor ve yolcular için kolay bir ulaşım hizmeti verilmiş oluyor. Bu hizmet, otobüs saatlerine göre belirleniyor olup belirlenmiş mevcut saatleri vardır. Hem ücretsiz hem de farklı yerlere ulaşım için sunulan bu hizmet, yolcular tarafından ilgi görmekte ve kullanılmaktadır.

Minibüsler İle Şehir Merkezine Ulaşım

Çankırı otogarda yolculara ulaşım kolaylığı sağlayabilmek ve ulaşım hususunda farklı alternatifler sunabilmek adına minibüs durakları yer alıyor. Hem şehir merkezine hem de ilçelere ulaşımda alternatif sağlayan minibüsler belirlenen saatlerde ve periyotlarda hizmet vermektedir. Çankırı otogardan şehir merkezine ulaşım sağlamak isteyen yolcuların 10 dakika kadar kısa bir sürede bu yolculuğu tamamlayabileceği görülüyor. İlçelere ulaşım için ise yine minibüs aracılığı ile şehir merkezine gidilerek yapılmakta olup ilçelere ulaşımda şehir merkezinden alternatifler bulunuyor.

Çankırı Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

Eskişehir Otogarları

Tepebaşı Otogarı 0222 227 88 00
Şeker mahallesi sivrihisar 2 caddesi / 26120

Çankırı Otogarları

Merkez Otogar 0286 212 58 88
Abdulhalik renda mah. bayramlar sokak no: 4

Çankırı İlçeleri

Atkaracalar Bayramören Çerkeş
Eldivan Ilgaz Kızılırmak

Çankırı Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 195.789

Çankırı Plaka Kodu Kaçtır ?

Çankırı Telefon Kodu ?