Kayseri Otobüs Bileti

Kayseri Otobüs Seferleri

En Ucuz Sefer 25 TL
Nüfus 1.407.409
Telefon Kodu 352
parçalı az bulutlu
Kayseri Hava Durumu (20 Temmuz)
parçalı az bulutlu (28°C)
açık"
21 Temmuz
açık (29°C)

Kayseri Otobüs Bileti Fiyatları

Kayseri Şehir Merkezinden Otogara Ulaşım

Kayseri Türkiye ülkesinin sıralamasında en kalabalık olan 15.şehir ya da ilidir. Kayseri Anadolu bölgesinde olup, Ankara ve Konya'dan sonra İç Anadolu'nun en büyük 3.şehri haline gelmiştir. Aynı zamanda sanayi açısından da İç Anadolu'nun sanayi merkezi konumundadır. Tüm bunların haricinde Türkiye'nin en büyük dağlarından bir tanesi olan Erciyes Dağı Kayseri'de bulunuyor. Kayseri'nin merkezi dışında birçok köy ve köyleri de bulunuyor. Kayseri şehir merkezine ulaşım belli başlı araçlar, toplu taşıma araçları ile köylerden veya başka bir yerden de Kayseri şehir merkezine ulaşım oldukça kolay ve rahat durumdadır.

Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Kayseri otogarı Kocasinan ilçesinde bulunup, Kocasinan'dan şehir merkezine ise yaklaşık 8 km uzaklıktadır. Birçok ulaşım alternatifleri vardır. Bunlardan bir tanesi kişinin veya bireyin kendi tercihine göre araç kiralamasıdır. Toplu taşıma ile de otogardan Kayseri'nin şehir merkezine ulaşım olabiliyor. Tüm bunların yanı sıra taksi de bir alternatif durumundadır. Otogardan tutulan taksiler ile gidildiğinde taksinin açılışı 4TL'den km başı 2.5TL ücretlendirilme yapılarak şehir merkezine ulaşılabilir. Araç kiralamada ise her firmanın kendine ait fiyatlandırması ile araç kiralama işlemi de gerçekleştirilebilir.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar ya da havalimanının merkeze olan uzaklığı ile 8 ile 11 km aralığında değişebilir. Bu yüzden acil olan insanlar, acil işi olan insanlar ya da elinde çok ağır malzemesi olan bireyler için taksi olağan bir seçenektir. Taksi seçeneği ile ulaşım çok daha rahat ve çok daha kolay bir seçenektir. Taksiyle Kayseri'nin belli başlı köylerinden merkeze ulaşım sağlanmak istendiğinde ise mesafe daha da aratarak yaklaşık 78 km ile sonlanabiliyor. Bu mesafede de taksi daha çok tercih edilen veya daha rahat olduğu kabul edilen bir ulaşım aracı halindedir.

Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım

Toplu taşıma kullanmayı tercih eden bireyler veya insanlar özel halk otobüsleri ile de şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. Havalimanının veya otogarın merkeze olan mesafesi 8 ve 11 km aralığında olduğundan elinde çok fazla yük ya da malzemesi olmayan bireyler, acil işi olmayan bireyler tarafından otobüsün saatlerine uyularak toplu taşıma araçlarından bir tanesi olan otobüsle de merkeze ulaşım oldukça kolaydır.

Fakat akşam saatinde seyahat eden insanlar için otobüs kullanımı ile merkeze ulaşmak pek de rahat ve olağan olmayabilir. Çünkü gündüzleri ve sabah saatlerinde sık sık sefer sağlanan otobüsler akşamlar her saatte ve her güzargahta seyahat etmeyecektir. Saat ve güzergah açısından daha sınırlı bir yol olanağı olacaktır. Otobüs ile ulaşımda bunun da göz önünde bulunması mümkündür.

Servis ile Şehir Merkezine Ulaşım

Servis ile şehir merkezine ulaşımda ise her firmanın kendine göre saat ve güzergahta değişkenlik gösterme durumu oluyor. Seyahat edilmiş olan otobüs firmasının değişik yerlerden geçerek, değişik saatlerde sefer uygulaması ile Kayseri şehir merkezine de ulaşım sağlanabilir. Otobüs firmalarının biletli yolcularına ücretsiz olarak olanak sunduğu servis alternatifi de oldukça rahat bir yolculuk sağlar. Yolcu servisleri otobüslerinin saat ve güzergahlarına göre değişkenlik gösterebilir. Bu bilgilerin firmadan alınması daha doğru olacaktır.

Minibüsler ile Şehir Merkezine Ulaşım

Minibüsler ile şehir merkezine ulaşımda ise olağan bir durumdur. Fakat bir yerden Kayseri şehir merkezine ulaşımında diğer alternatifler kadar rahat ve iyi bir yolculuk olamayabilir. Acele bir yetişme veya acele bir iş olması bakımından, yolculuk süresi ve yolcu sayısının fazlalığı sonucunda oluşan kalabalıktan dolayı, günümüzdeki koronavirüs sebebinin de getirmiş olduğu hijyen özellikleri bakımından minibüs pek doğru bir alternatif olmayabilir. Bu sebepten dolayı Kayseri şehir merkezine olan ulaşımda diğer alternatiflerin tercih edilmesi daha da doğru olabilir.

Kayseri Seferi Bulunan Otobüs Firmaları

Ankara Otogarları

Aşti Otogarı 0312 207 10 00
Beştepe mah mevlana bulvarı numara: 82 / 06510 Yenimahalle

Kayseri Otogarları

Kocasinan Otogarı 0352 327 45 00
Şeker Mahallesi, Osman Kavuncu Bulvarı / 38080

Kayseri İlçeleri

Akkışla Bünyan Develi
Felahiye Hacılar Incesu

Kayseri Nüfusu Ne Kadar ?

Nüfusu 1.407.409

Kayseri Plaka Kodu Kaçtır ?

Kayseri Telefon Kodu ?

Kayseri Seyahat Rehberi

Talas Gezilecek Yerler
Talas Gezilecek Yerler
İncesu Gezilecek Yerler
İncesu Gezilecek Yerler
Kayseri Gezilecek Yerler
Kayseri Gezilecek Yerler